• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200liter, csapvízes, halas-növényes

Sziasztok!
Vízcsere volt. Kicsit elengedtem a növényeket. Jövőhéten nyírok.
Rendeltem Tropica Aquarium Soil talajt. Kis műanyag cserépben ültetek bele növényt hátra a lávakövek mögé.
Lassan elkezdem emelni a piros-kéket a lámpán. Heti 10%. Figyelem a hatást.
91520211106_120324.jpg
NO3:16, PO4:1.5, K:13: Fe:0.07
Zöldüljön!
Utóirat: Nem jók ezek a telefonos fotók. Felül táphiányosnak tűnnek hajtások.
 
Továbbra is tetszik a berendezés :) ezt még én sem nyírnám, bár ebben nem hinném, hogy követendő példa vagyok :D
Rendeltem Tropica Aquarium Soil talajt. Kis műanyag cserépben ültetek bele növényt hátra a lávakövek mögé.
Ennek kapcsán annyit javasolnék, hogy ha műanyagba rakod akkor valahogy súlyozd le, nehogy kiboruljon. De szerintem üveg edény jobb lenne.
 
Továbbra is tetszik a berendezés :) ezt még én sem nyírnám, bár ebben nem hinném, hogy követendő példa vagyok :D

Ennek kapcsán annyit javasolnék, hogy ha műanyagba rakod akkor valahogy súlyozd le, nehogy kiboruljon. De szerintem üveg edény jobb lenne.
Tesztelem előtte. Én abban bízok, hogy a talaj lent tartja. Üveget még nem láttam. Utánajárok. Köszi.
 
Tesztelem előtte. Én abban bízok, hogy a talaj lent tartja. Üveget még nem láttam. Utánajárok. Köszi.
Nem kizárt, hogy működik, de (szerintem) könnyen kiborulhat. A talaj is elég könnyű, nem nagy erővel tolja le.
Amikor műanyag tálban gondolkodtam én úgy voltam vele, hogy az oldalához ragasztok kívülről pár követ és akkor az takarja a peremet és lent is tartja. De végül üveget használtam.
 
Vagy ami minden édességkedvelönek nagyon fog tetszeni:
Gyakran lehet kapni (itt pl Lidl ben) üveges desszerteket. A cremeBrülee megfelelö méretü kerek, laposabb edénykében van, tudom ajánlani. ;)
Ha nem tudod elöre eldonteni, mekkora tálka kell, vegyél csokimousset, es tiramisut is.
 
Sziasztok!
Vízcsere, nyírás és átrendezés volt ma.
A táptalajt végül 2 cserépdekorba tettem. A Bacopák és a Polysperma rosanerwig kerültek bele és áttettem őket középre.
A Hygrophila siamensis bekerült a lávakövek mögé, mert nem nyúltak csak bokrosodtak. Az Echinodorus reni semmi extrát nem mutat, de majd csak megtáltosodik egyszer.
Vettem nemrég 30 garnélát és kaptam melléjük tüskéshínárt. Bedoptam azt is a vízbe. Már 3 új hajtást hozott. Nem tervezem leültetni. Tetszik hogy ide oda repked:D
Megnyírtam a vallisnériákat, felszedtem az argentín átokhínárokat és a jobb sarokba ültettem őket. Megcsupáltam az ambúliákat is.
Előtte:
93420211113_163624.jpg
Utána:
24920211114_115335.jpg
Mértem is vízcsere után:
NO3:15, K:13, PO4:1, Fe:0.05.
Tökéletes szerintem.
Zöldüljön!
 
Sziasztok!
Vízcsere, nyírás és átrendezés volt ma.
A táptalajt végül 2 cserépdekorba tettem. A Bacopák és a Polysperma rosanerwig kerültek bele és áttettem őket középre.
A Hygrophila siamensis bekerült a lávakövek mögé, mert nem nyúltak csak bokrosodtak. Az Echinodorus reni semmi extrát nem mutat, de majd csak megtáltosodik egyszer.
Vettem nemrég 30 garnélát és kaptam melléjük tüskéshínárt. Bedoptam azt is a vízbe. Már 3 új hajtást hozott. Nem tervezem leültetni. Tetszik hogy ide oda repked:D
Megnyírtam a vallisnériákat, felszedtem az argentín átokhínárokat és a jobb sarokba ültettem őket. Megcsupáltam az ambúliákat is.
Előtte:
View attachment 158221
Utána:
View attachment 158222
Mértem is vízcsere után:
NO3:15, K:13, PO4:1, Fe:0.05.
Tökéletes szerintem.
Zöldüljön!
Baj ha nekem az előtte verzió jobban tetszik? 😄
 
Sziasztok!
Rég jelentkeztem. Vízcsere 25-én volt. Aznap volt pár változtatás. Jött 7db Háromsávos páncélosharcsa és vettem Ludwigia repensnek gondolt növényt hátra.
Az ültetőtálban a tropica táptalaj a Bacopáknak nagyon bejött. Látványosan megiramodtak. Sikerült vennem fatörzs ültetőtálkát, így a ludwigiák abba kerültek.
A polysperma a táptalaj ellenére is pontosodott az alsó levélen. Tettem mellé egy tropica kapszulát és emeltem a vasat 0.1-re.
Utánaszámoltam a fénynek is. 20lumen/l volt. Megemeltem 27lumen/l-re.
A bacopa méginkább nekilendült. A polysperma is több levelet hoz. Így néz ki most.
Zöldüljön!
 

Attachments

  • 20211128_184225.jpg
    20211128_184225.jpg
    400.6 KB · Megtekintések: 22
Sziasztok!
Rég jelentkeztem. Vízcsere 25-én volt. Aznap volt pár változtatás. Jött 7db Háromsávos páncélosharcsa és vettem Ludwigia repensnek gondolt növényt hátra.
Az ültetőtálban a tropica táptalaj a Bacopáknak nagyon bejött. Látványosan megiramodtak. Sikerült vennem fatörzs ültetőtálkát, így a ludwigiák abba kerültek.
A polysperma a táptalaj ellenére is pontosodott az alsó levélen. Tettem mellé egy tropica kapszulát és emeltem a vasat 0.1-re.
Utánaszámoltam a fénynek is. 20lumen/l volt. Megemeltem 27lumen/l-re.
A bacopa méginkább nekilendült. A polysperma is több levelet hoz. Így néz ki most.
Zöldüljön!
Szép az összhatás, üde zöldek a növények. Mindegyikük szereti a táptalajt, a ludwigia is meghálálja majd. Úgy látom, a pogostemon is összeszedte magát :)
 
Gyakran lehet kapni (itt pl Lidl ben) üveges desszerteket. A cremeBrülee megfelelö méretü kerek, laposabb edénykében van, tudom ajánlani. ;)
Ha nem tudod elöre eldonteni, mekkora tálka kell, vegyél csokimousset, es tiramisut is.
Nálam a pincében, már több polcnyi van ezekből az üres üvegekből, de eddig még egyiket sem találtam megfelelőnek. :confused:
De nem adom fel! Hátha a következő lesz az igazi! 😉
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Ma vízcsere volt. A difformis bekerült hátra táptalajba. Az ambúliák tetszenek ebben a formában. Csak ha nagyon túlnőnek vágom őket. A mohát lassan nyírni kell.
A vasat és a káliumot ma fenéken billentettem. 1 pumpa mikrót adagolok naponta(kb. 3ml) és 3ml carbót. Szerintem a mikró kevés ezért kell pótolnom a vasat(1ml/2-3nap)
Tápanyagszintek: NO3:15, PO4:1.5, K:8, Fe:0.1
Zöldüljön!
74820211214_164809.jpg
 
Back
Oldal tetejére