• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

2.0

Egy kicsit még legóztam ma velük:

IMG_2780.JPG


IMG_2781.JPG


Vélemény?!
 
Szia!
Egész jó az ötlet.Annyit fűznék hozzá,hogy a kövekből összerakott "terasz" elég mesterségesen néz ki.És a fák tövébe mondjuk mehetne HM.
 
A jobb oldalt szerintem sikerült egész értelmesre összedobni viszont a bal oldallal nem tudok mit kezdeni. Majd a moha remélhetőleg javít rajta egy kicsit.... :/
IMG_2783.JPG
 
Ma délutánra elkészült! :)

IMG_2801.JPG

IMG_2805.JPG


IMG_2811.JPG


IMG_2812.JPG


IMG_2813.JPG


IMG_2816.JPG


IMG_2820.JPG


IMG_2817.JPG


Kövek réseit perlon vattával tömtem ki hátha nem jön át az általános aljzat, ezt később kiszedem. Parvuláról nem lőttem sajnos képet, de a zselés növény hihetetlenül sok volt és remek állapotban! Ha letisztult a kép lövök egy teljes képet. Változtatás tuti lesz mert, amit terveztem a bal oldalra szerintem nem fog illeni az aki többi részéhez. Kis talaj pótlás is lesz szerintem, mert mint ha tömörödött volna. A másik lámpa pedig jövő hétvégén felkerül, addig csak félgőzzel megy.

Véleményetek szerint a víz cserét és a tápozást az elejére, hogy kéne belőni? Járatott szűrővel megy az aki és baci kultúrát is kapott. Első élőlényeket mikor lehet betenni?
 
Nagyon jó kis kezdés, kíváncsi vagyok a továbbiakra!!(y)
Ez a vattás dolog nem igazán hiszem hogy be fog válni, mert ha kiveszed és meg marad a rés, a garnélák úgy is ki fogják túrni a talajt, de ne legyen igazam!!;)
Szerintem hiába járatott szűrőt használsz, a napi vagy két napi vízcserét az első hétben minden féle képen betartanám, az állatokat is a második héten raknék, biztos ami biztos!!
Szép lesz/let!!(y)
 
Köszi Tibi! Vattás dologra én is kíváncsi leszek. Ha már bedurrannak annyira a mohák akkor a réseket mohával szeretném kitömni, de majd kiderül, hogy válik be!

Mára letisztult a víz így lőttem egy teljes képet. Fákon lévő kavicsok súlyként szolgálnak. Fura mert 5napot áztak a fák, még se süllyedtek le. Hátul végig szerettem volna Bolbitist, de valamitől mind tönkre ment ennyi élte túl az 1hetet pedig kaptak fényt meg tápot is.

IMG_2825.JPG
 
Jó lesz ez, de még nem látom a végső koncepciót. :)
A bal oldali köveket nyomd le jobban a homokba (ha lehet) természetesebb látványt nyújt majd. (a jobb oldalon jól vannak a kövek a homokban)
 
Szerintem ha bedúsul bitang jó akvárium lesz, a jobb oldal szerintem pöpec, nekem fura mód a súlyozó kövek is tetszenek :D a bal oldalra meg Nigro mester javaslatát tenném én is. ;)
 
Szia!

Fura mert 5napot áztak a fák, még se süllyedtek le. Hátul végig szerettem volna Bolbitist, de valamitől mind tönkre ment ennyi élte túl az 1hetet pedig kaptak fényt meg tápot is.

A fáknak lehet 2-3 hét is kell!

A Bolbitis nem szereti a szárazra kerülést! De a tövéről újra hajt (ha még nem dobtad ki).
Egyébbként se táp se fény nem kell sok neki (nálam hónapokig kibírta a fehér falú hordóban külön fény nélkül, heti-kétheti akvárium víz cserével és még levelet is hozott)!

Szép lesz amikor elkészül, már most látszik!

A.ttila
 
Szia!



A fáknak lehet 2-3 hét is kell!

A Bolbitis nem szereti a szárazra kerülést! De a tövéről újra hajt (ha még nem dobtad ki).
Egyébbként se táp se fény nem kell sok neki (nálam hónapokig kibírta a fehér falú hordóban külön fény nélkül, heti-kétheti akvárium víz cserével és még levelet is hozott)!

Szép lesz amikor elkészül, már most látszik!

A.ttila

Egyik növény se volt szárazon. Régi medencében várták az új helyüket. Szerintem a csiga irtót nem bírták. Elég durván túl adagoltam a szert tudatosan. Úgy látszik nem kellett volna!
 
Stevonak és Nigronak is köszönöm a tippeket! Hétvégén próbálkozom vele!

Annyit segítséget kérnék, hogy a parvula elültetés után vajon mennyire bírja ha szórok még rá talajt?
 
Sziasztok!

Egy kis helyzetjelentés. Az aki már 2hetes. A mohák már növekednek szépen és már a moha kötöző is kezd sajnos elengedni, aminek nem igazából örülök még várhatott volna. Többi növény egyelőre még stagnál, nem igazán látok új hajtásokat, vagy csak nem tűnik fel a minden napos nézegetés miatt, részben betudom annak, hogy csak az egyik lámpa volt még csak fent.
Hétvégén bekerültek az Amano garnélák és a neonok. Amano csapatot felduzzasztom 10fősre a neonokból pedig egy 16fős csapatot szeretnék.
A második lámpát ma dobtam fel egyelőre még csak ideiglenes megoldással, ami akkor lesz végleges, ha ez az elrendezés beválik. Most a 2 lámpatest 5cm távolságra van egymástól, de szerintem így jó lesz.
Alga eddig elkerült szerencsére. Tápból első héten 12ml-t adagoltam napi 30% vízcsere mellett. Második héten csak hét közben volt egy 50%-os meg hétvégén a tápozás pedig 8ml.
Képet nem készítettem, mert látványosan nem történt még semmi.
 
Sziasztok!

Lőttem egy képet a 3hetes állapotról.Növények szépen fejlődnek, mohát sajnos újra kellett kötözni mivel elengedett teljesen a kötöző.Lakók egy része is beköltözött.

IMG_2984.JPG


Második héten felkerült a második lámpa is ami egyelőre igen erőteljes barkács megoldással lett összehozva. A 2db test 5cm-re van egymástól szerintem így jó is lesz. A végleges verzió ugyan ebből az alumínium profilból lesz csak porfestett verzióban és lefelé fog nézni a hajlítás.

IMG_3004.JPG
 
Köszi Dani az őszinte véleményt! Még jobb lenne, ha a telepítendő növények felét nem rohasztottam volna el csiga irtóval... De élőben nagyon jó hangulata van :)
 
Sziasztok!

Az aki ezen a hétvégén lett 6 hetes. Eddig minden rendben van szerintem. Alga minimálisan van (zöld pont alga) az üvegen és a kavicsokon. Csigák előkerültek valahonnan a csiga ölő ellenére. Parvula kicsit le van maradva mivel 4hét után lett elültetve, de megnyírtam, mert látszanak az új hajtások. A hydrocotyle sp. Japan-t szinte hetente kell nyírni. A karácsonyi moha viszont képtelen megkapaszkodni a fákon. Utóbbira van valakinek ötlete? Lehet lecserélem taxiphyllum-ra.
Kíváncsiságból rámérten a vízparaméterekre, a következőek lettek az eredmények:
Fe:0,5-1 (inkább 1 felé van); No3: 25-50 (inkább 50felé); Po4:0,2; Ph: 6,5-7,5; Gh: 4-5; Kh: 3-4 (utóbbi kettőnél +1csepp hatására lettek a reagens színei teltebb árnyalatúak).
Eredményekről valakinek tipp? Szerintem Gh-Kh rendben van, ph szerintem rendben van. A Po4 nagyon kevéske, Vas és a nitrát pedig szerintem „sok”. Heti 30% vízcsere. Első 2héten 12ml tápoztam, harmadik héttől pedig 8ml-t. Azóta hetente csökkentem a tápozást 1ml (jövő héttől 5ml).

Egy képet lőttem a jelenlegi állapotokról. Szerintem baloldalról kidobom a háttérből a Bolbitist és a Microsoriumot és Blyxa japonicát ültetek a helyükre. Csak a Blyxa és a Rotala között hagynék meg egy kevés Bolbitist.

IMG_3061.JPG
 
(y) szépen alakul, és ahogy a látom a perlon is felszívódott! :ROFLMAO: A randa nagy fütő kell bele? :cool:
 
Köszönöm a "likeokat"!
A fűtőt kb.3napja dobtam be az akváriumba és még azért van ennyire elől. Sajnos kell mert lement a víz hőmérséklete 22-23fokra.
 
Az előtér nagyon szép,letisztult,eleinte túl szimmetrikusnak véltem,de egyre jobban tetszik!(y)
Milyen csiga irtót használtál?Mert a panzis vagy neptunos (nem jut eszembe) változatnál hangsúlyozzák,hogy 2 kezelés kell pár hét elteltével,mert a petékre nem hat!
A mohát illetően azt hiszem,az egyik shopos akiban volt egy olyan változat,amelyik nem akart megkapaszkodni,nem emlékszem,melyik változat.
 
Szépen alakul az aki :) A blyxa jó választás lesz, jól mutat majd. A hőmérséklet szerintem ideális, a 23°C szerintem még jó, örülnék ha ennyi lett volna nálam is. :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére