• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

2.0

Labirintkopoltyus

Főkertész
Sziasztok!

Mivel az idő is egyre rohamosabban romlik és kevesebbet lehet kint lenni úgy gondoltam, elindítom a második próbálkozásom naplóját! Egyelőre még csak a tervezgetés megy, de mások ötlete, véleménye sose jön rosszul!

Az új akvárium méretei 80X45X40cm (magas) lesz. Neon helyett 2db TMC 1000 ledes lámpa lesz. Bútor és akvárium a megfelelő helyen fog elkészülni. ;) Sokat gondolkoztam opti white akváriumon, de az ára és a tény hogy üvegből van, ami elég könnyen törik még mindig visszatart tőle. Szűrő marad a jól bevált Eheim 2075. Újdonság a ledes világítás mellett egy RO készülék lesz. Egyelőre nem tervezem hogy 100%-ig lágy víz legyen az akváriumban. Pusztán a „jó kis” Pesti vizet kéne az élőlények igényeihez belőni.

Elrendezés és a növények hasonló lesz, fő cél hogy az előtérben megmaradjon a dekorhomok az idő múlásával is. Előtér annyiban fog változni, hogy a parvula helyett moha lesz és közé tenellus lesz ültetve.

Remélhetőleg a teljes átrendezéssel együtt megszabadulok a Red Cherry sokaságtól is és leválthatja őket egy kis CRS csapat. :)

Ha már elindult az aki és minden rendben, tervezek majd egy kis optikai tuningot is! ;)
 
Sokat gondolkoztam opti white akváriumon, de az ára és a tény hogy üvegből van, ami elég könnyen törik még mindig visszatart tőle.

Ezt most nem sikerült dekódolnom. Tehát nem üvegből lesz az akvárium? :)

Amúgy sok sikert hozzá.
 
Labirintkopoltyus said:
Itthoni ötlet börze keretein belül elgondolkoztam azon hogy valami ilyesmit kéne összehozni.

Bár belegondolva lehet kicsit nagy fába vágnám a fejszémet.

Ha ezt megcsinálod, Windu mesternek foglak szólítani legalább 1 évig :p :thumbup:
Sok sikert az új akihoz. Mindig jó móka egy újrakezdés.
 
viktorlantos said:
Labirintkopoltyus said:
Itthoni ötlet börze keretein belül elgondolkoztam azon hogy valami ilyesmit kéne összehozni.

Bár belegondolva lehet kicsit nagy fába vágnám a fejszémet.

Ha ezt megcsinálod, Windu mesternek foglak szólítani legalább 1 évig :p :thumbup:
Sok sikert az új akihoz. Mindig jó móka egy újrakezdés.

Hehe... :D Ismételném önmagam: ilyesmit! Szerintem nagyobb az esélyem arra hogy megnyerem a lottó ötöst mint hogy összedobok egy ilyet!
Amúgy is hülyén néznék ki kopaszon! :D
 
viktorlantos said:
Labirintkopoltyus said:
Itthoni ötlet börze keretein belül elgondolkoztam azon hogy valami ilyesmit kéne összehozni.

Bár belegondolva lehet kicsit nagy fába vágnám a fejszémet.

Ha ezt megcsinálod, Windu mesternek foglak szólítani legalább 1 évig :p :thumbup:
Sok sikert az új akihoz. Mindig jó móka egy újrakezdés.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Huh..ez a poén ennyi meló után már nagyot ütött!
Jól hangzik..remélem,legalább valami hasonlót sikerül majd összehozni,Windu mester..akarom mondani,Labirintkopoltyús! :D
Tréfát félre téve,mikor indul a mandula? :)
 
ZaCK said:
viktorlantos said:
Labirintkopoltyus said:
Itthoni ötlet börze keretein belül elgondolkoztam azon hogy valami ilyesmit kéne összehozni.

Bár belegondolva lehet kicsit nagy fába vágnám a fejszémet.

Ha ezt megcsinálod, Windu mesternek foglak szólítani legalább 1 évig :p :thumbup:
Sok sikert az új akihoz. Mindig jó móka egy újrakezdés.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Huh..ez a poén ennyi meló után már nagyot ütött!
Jól hangzik..remélem,legalább valami hasonlót sikerül majd összehozni,Windu mester..akarom mondani,Labirintkopoltyús! :D
Tréfát félre téve,mikor indul a mandula? :)

Minden attól függ hogy sikerül beszereznem mindent. Még pár dolog beszerzése hátra van. Szeretném még ebben az évben elindítani az ünnepek előtt. Főkérdés még a layout így azt is meg kéne álmodni. Egyre jobban kezdek elgondolkodni a fentieken...
 
Sziasztok!

A héten kicsit közelebb került az akvárium ahhoz hogy végre elinduljon. Beszereztem pár plusz dekor elemet (köszönöm Viktor :thumbup:). Világítás 2db TMC 1000-es lesz. Jelenleg is megy már az RO készülék a vizet sikerült GH15,KH9-ről levinni GH6, KH4-re ami egyelőre számomra megfelelő. Növényeken egyértelműen meglátszik, szerintem halak is szebbek lettek.
Jelenlegi élőlények közül megmaradnak a neonok és az Amano garnélák, otok, amik viszont mennek a 2db véncsont páncélos és a 2db gurámi és a red cherry áradat! Fáj a szívem, de a gurámik annak ellenére kiugrálnak hogy 3/4 részben fedett az akvárium.
Növények tekintetében nem tudok döntést hozni milyenek legyenek ezért szúrok egy igen gyenge vázlatot hátha valakinek több ötlete támad.

IMG_2072.JPG


Bal sarokban valamilyen stem bokrot szeretnék, mellette a jelenlegi bolbitis erdőből lenne egy kevés. Előtérben "L" alakban szeretnék dekor homokot, a kis krumplik pedig Seiryu kövek akarnak lenni. Nem ilyen mértani pontossággal lesznek csak hogy nagyjából mit szeretnék. Jelenlegi fák megtartásával, kicsi átvariálásával és még fával szeretnék majd valami természetszerű kompozíciót összehozni. Előtérbe bal oldalt gondoltam Tenellust.

Akinek van ötlete, kritikája szívesen fogadom!
 
Sziasztok!

Elvileg egy héten belül indul az új medence.
Bútor méretre készíttetett sima laminált lapból. A lámpa tartó kar meg még a porfestőnél van.
Mérete: 80X45X40 (magas)
Szűrés: Eheim 2075 + Hydor Koralia Nano EVO 900
Co2: nagynyomású palack + üveg diffúzor
Világítás: 2db 600mm Vertex Dolce Sole
Talaj: 2*9L ADA Aqua Soil Amazonia + Tropica Növény táptalaj
Dekor: ADA Nile Sand + Red Moor fa + Seiryu kő
Növények: Rotala rotundifolia, Echinodorus tenellus, Karácsonyi moha, Hydrocotyle Tripartita Japan, Eleocharis parvula, Anubias barteri var. Nana, Microsorum pteropus narrow, Bolbitis heudelotii
Állatok: Neon csapat, Otocinclus, Amano garnélák és remélem, ha beállt az akvárium akkor jöhet egy csapat CRS!!!!

Egyelőre ennyi. Majd a fákkal és kövekkel fogok egy sort legózni az biztos. A dekor homok mentén lesznek a kövek elválasztás céljából. Remélem most jobban fog sikerülni mint az előző próbálkozás során és a parvula is megmarad.

U.i.: Köszönöm a Green Aqua csapatának a türelmes és korrekt hozzá állást a lámpák miatt!

Jelenleg így állunk
IMG_2734.JPG


Egy igen erőteljes "Móricka" rajz
img002.jpg
 
Kíváncsian várom az indítást!!(y)
Jó cuccokat válogattál össze, de a rajzon elkavarodtam, sebaj majd az indítási képeken meglátom mi is volt a terv!!;)
 
Már csak azt nem értem,hogy miért írtad le kétszer,hogy:Bútor méretre készíttetett sima laminált lapból. A lámpa tartó kar meg még a porfestőnél van. :LOL:
 
ZaCK, észrevétel javítva. Azért került 2 helyre is mert a végén jutott eszembe és csak bemásoltam az elejére, de törölni már nem töröltem.
Közben neki estem szétszedni a másikat és legózni egy kicsit a kövekkel és a fákkal. Még régiből kikapom a köveket és a hiányzó részt majd pótolom.

IMG_2738-1.jpg


Piros - Rotala
Sötét zöld - Bolbitis
Világos zöld - Microsorium
Kék - Parvula és a háttérben Tenellus + Anubias
Sárga - dekor homok
Fekete krumpli - még hiányzó kavics

Vélemény?
 
Szia!
Én a bal oldali Microsorium mögé ültetnék valami stem növényt. Ott elég üresnek érzem a területet.
A hiányzó kavicsot sem biztos hogy beteném, meghagynám ilyen nyitott rézsűs résznek, befuttatva Parvulaval.
Nagyon kiváncsi leszek az akváriumodra, mert kissé hasonló elképzelésben gondolkodom.
 
Ez tök jó,lehet nekem is ki kellene próbálnom ezt a paintezős dolgot,mert könnyebben lehet realizálni a dolgot,mint ha csak fejben dolgoznál! (y)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére