• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dyin akváriuma - 112 liter

A hátfali esőztetőt 1 dolog miatt nem szeretem csak amellett, hogy nagyon hatékony természetesen. Szóval eléggé előre forgatja a bubikat ami miatt nem érzed tisztának a vizedet esetenként. Ha a talajod olyan, pl homok stb, akkor egy erős hátfali esőztető fel tudja kapni a finom port és az alsó 1/3-ban tartós jelenség lesz a köd.

Ezt teljes mértékben így látom én is. Valahogy nagyon megjött a kedvem, hogy szerezzek egy külső bemosót, pláne, hogy eltört a diffúzor. De valószínűleg előbb egy üvegtechnikus megcsinálja..
A buborékok valóban kicsit "szemetelik" a teret. A átfali esőztető felkapná a parvulát is, ha teljesen rá lenne kötve a kivezető cső - már próbáltam, és kezdte felszedni a talajt elöl. Valószínű a lyukakat kicsit nagyobbra megfúrom, az esőztetőt rákapcsolom teljesen a kifolyóra, majd beállítom a felszín felé, de csak egy hangyányit. Így egy nagyon jó áramlatot képeztem legutóbb, csak az volt a baj, hogy mint említettem, felkavarta a talajt. Ezt a Manado-t bármi felkapja.
 
Dyin said:
A hátfali esőztetőt 1 dolog miatt nem szeretem csak amellett, hogy nagyon hatékony természetesen. Szóval eléggé előre forgatja a bubikat ami miatt nem érzed tisztának a vizedet esetenként. Ha a talajod olyan, pl homok stb, akkor egy erős hátfali esőztető fel tudja kapni a finom port és az alsó 1/3-ban tartós jelenség lesz a köd.

Ezt teljes mértékben így látom én is. Valahogy nagyon megjött a kedvem, hogy szerezzek egy külső bemosót, pláne, hogy eltört a diffúzor. De valószínűleg előbb egy üvegtechnikus megcsinálja..
A buborékok valóban kicsit "szemetelik" a teret. A átfali esőztető felkapná a parvulát is, ha teljesen rá lenne kötve a kivezető cső - már próbáltam, és kezdte felszedni a talajt elöl. Valószínű a lyukakat kicsit nagyobbra megfúrom, az esőztetőt rákapcsolom teljesen a kifolyóra, majd beállítom a felszín felé, de csak egy hangyányit. Így egy nagyon jó áramlatot képeztem legutóbb, csak az volt a baj, hogy mint említettem, felkavarta a talajt. Ezt a Manado-t bármi felkapja.

Szépen alakul!

Én lyukfúrás helyett egy hosszab, a teljes akit végigérő esőztetőt csinálnék a mostani helyett! Sokkal jobban eloszlana az áramlás.
Nagyon könnyen és olcsón meg lehet csinálni!

Ami még nagyon nem tetszik az a fűtő ott középen! Azt száműzném valamelyik sarokba .
 
Ami még nagyon nem tetszik az a fűtő ott középen! Azt száműzném valamelyik sarokba .

Túl nagy ahhoz a fűtő, hogy vertikálisan berakjam, illetve az akvárium olyan magasságban van, hogy aki leül elé a fotelba, azt pont nem látja ebben a pozíciójában.

Arra egyébként én is gondoltam, hogy az akvárium teljes hosszára faragványolok egy esőztetőt, de a bal sarokban lévő stem csunyán hánykódna a jelenlegi lyukátmérővel - még ha hosszabb lenne az esőztető, akkor is. Talán azért ilyen erős az áramja, mert a szűrő az akvárium magasságában van. Nem tudom, nem értek hozzá, hogy ez hogy működik. ;) De rengeteg problémám volt azzal, hogy úgy beállítsam, hogy a növények ne ugorjanak ki a helyükről.
 
Nyogodtan megcsinálhatod a hosszabb esőztetőt!

A kétszer annyi lyuk jelentősen el foja osztani az erejét.

Szerintem így a bal sarokban hátul állóvized van.
 
talachi said:
Nyogodtan megcsinálhatod a hosszabb esőztetőt!

A kétszer annyi juk jelentősen el foja osztani az erejét.

Rendben, megjött hozzá a kedvem, de attól tartok ettől függetlenül majd meg kell fúrnom kicsit a lyukakat. De ez majd kiderül, ha elkészül. ;)
 

Hasonló topikok

Válaszok
26
Megtekintések
1K
Válaszok
135
Megtekintések
17K
D
2
Válaszok
29
Megtekintések
6K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére