• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

2.0

Szerintem kapd ki gyorsan a melegítőt,csattints egy képet,aztán tedd nyugodtan vissza és mond azt,hogy kivetted,akkor talán abbahagyja a sok elégedetlenkedő!:p:LOL:
 
Az előtér nagyon szép,letisztult,eleinte túl szimmetrikusnak véltem,de egyre jobban tetszik!(y)
Milyen csiga irtót használtál?Mert a panzis vagy neptunos (nem jut eszembe) változatnál hangsúlyozzák,hogy 2 kezelés kell pár hét elteltével,mert a petékre nem hat!
A mohát illetően azt hiszem,az egyik shopos akiban volt egy olyan változat,amelyik nem akart megkapaszkodni,nem emlékszem,melyik változat.

Gastrobac csigairtót használtam. 2 héten keresztül naponta dupla adagot nyomtam a vízinövényekhez és el is tűntek, de most megjelentek ismét.
 
Nem ismerem,de lehet,hogy szintén nincs hatással a petékre!
Nem szerepel valami ilyesmi a leírásban?Vagy csak annyi van,hogy adagold és kész?
 
Csak adagolást ír. Elméletileg pedig 2hét alatt kelnek ki a peték szóval hatnia kellett volna. Mindegy most már nem akarom sokkolni a lakosságot, meg a garnikat sincs kedvem kihalászni meg máshol tárolni őket. Majd legközelebb egy hónapig nyomatom majd. De köszi a tippeket!

Blyxa megrendelve!
 
A karácsonyi moha viszont képtelen megkapaszkodni a fákon. Utóbbira van valakinek ötlete? Lehet lecserélem taxiphyllum-ra.
Ezzel én is rengeteget szívtam, sőt, hozzád hasonlóan le akartam cserélni taxiphyllumra, de végül maradt a karácsony, de igazán sosem kapaszkodott meg a nyavalyás...mindig újból odakötözgettem :S Szóval én is kíváncsi vagyok a jó megoldásra!
 
Ezzel én is rengeteget szívtam, sőt, hozzád hasonlóan le akartam cserélni taxiphyllumra, de végül maradt a karácsony, de igazán sosem kapaszkodott meg a nyavalyás...mindig újból odakötözgettem :S Szóval én is kíváncsi vagyok a jó megoldásra!

Végére, én is kíváncsi leszek. Előző akváriumban taxiphyllum volt és az ha kellett, ha nem megmaradt mindenhol. Ha azt raktam volna a kövek közé már nem is lehetne köveket látni. :D
 
Sziasztok!

Egy kis helyzetjelentés az akváriummal kapcsolatban.
Múlt héten volt 3 hónapos, ennek örömére szétkaptam a szűrőt mivel az indítás óta erre nem volt példa. A teljesítmény csökkenést lehetett már észlelni, de semmi gond nem volt még. A szűrő belsejét milliméteres barna réteg fedte, de sima erdei föld illata volt, ez nem tudom jó vagy rossz?! A szivacsok meglepően nem voltak nagyon koszosak, de a propellert is teljesen belepte ez a barna trutyi. Takarítás után kapott ADA bacter 100.
Megejtettem előtte lévő héten egy nagyobb nyírást is. Akkor rámértem a vízparaméterekre is. Fe 0.5, No3 valahol 10és 25 között, Po4 0.2, Ph 6.5-7, Kh és Gh egyformán 4. Amin továbbra is ki vagyok akadva az minimális szintű Po4 főleg, hogy vízcsere napján (ami vasárnaponként szokott megtörténni) és szerdai napokon 5-5 ml liter Po4-et locsolok az akváriumba. Ha minden igaz október első szombatján érkezik meg a CRS csapat ekkor egy vízmérést is meg szeretnék ejteni, ha már Törökbálinton járok.
Minimális ecset jelentkezett itt-ott és a sziklákon sima pont alga. Ecsetet irtom karbóval többivel nem foglalkoztam még, de majd arra is sort kerítek. Amit furcsállok, hogy utóbbi 2-3 hétben jelent meg az alga. Az ecset elvileg a nem megfelelő áramlás miatt és a túl sok co2 miatt lehet most kicsit próbáltam ezeken állítani majd kiderül mi lesz. Növények növekednek szépen főleg a tenellus és a hydro. A karácsonyi moha továbbra is képtelen megkapaszkodni ezért már le is mondtam róla helyette Vesicularia ferriei 'Weeping' és Taxiphyllum barbieri-t szeretnék. Bolbitis is rendben növöget és a rotala is, amit remélem, ha feltámad a múlt heti nyírásból, akkor már kezdhetek szobrászkodni.
Szerencsére a blyxa is rendben van! Egyedül a parvula gyengélkedik, legtöbb ecset ott van és elég lassan is növöget.
Búcsúzóul 2 kép.

IMG_3643-1.jpg




IMG_3645-1.jpg
 
A lámpákról is írhatnál majd pár sort,Andris. :) Az aki rendben van.
 
Dániel kérésed számomra parancs! XD A lámpákkal minden a legnagyobb rendben a 80X45-ös alapterületet nagyon szépen bevilágítja. Nyáron mondjuk annyira melegek voltak, hogy nem volt kellemes a kéznek, de nem szenvedtem el harmadfokú égési sérüléseket, ha 5percig fogtam, most egyébként már kellemesen melegek, ha megfogom. Az ára húzós volt és csukott szemmel utaltam át a pénzt, de életem egyik legjobb döntése volt! Nagyon lefelé görbült a szám, amikor Viktor közölte, hogy már ide a balkánra nem küld a TMC világítást, de már örülök, hogy a puding fejek így döntöttek. A becsillanós hatása meg a személyes kedvencem lett! T5 után furcsa volt az első napokban-hetekben, hogy már nincs fényorgia, de így legalább ha előtte bámészkodok nem ég le a homlokom és a retinám is épségben marad. Mindent összevetve csak ajánlani tudom! Viszont ami furcsa, hogy a tenellus szálai nagyon szép pirosak viszont ez a rotala leveleiről már nem mondhatóak el. Talán még a TMC-ről olvastam ezt, hogy ha jól rémlik Oliver Knott-nál a Ludwigia arcuata is zöld maradt.
 
Szép lesz az akvád ,az elrendezés nagyon jó (y) !

Sziasztok!

A karácsonyi moha továbbra is képtelen megkapaszkodni ezért már le is mondtam róla helyette Vesicularia ferriei 'Weeping' és Taxiphyllum barbieri-t szeretnék.
A "Weeping" sem fog megkapaszkodni,nem olyan fajta ;). A karácsonymohának pedig kellene o_O .
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére