• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 10l kezdo garnis

Egy ertelmes dizajnt nem sikerul kirakni :cautious:
Meg vagy 1,5 hetig nem tudok az adok veszek csoportba irni, na meg privatba, szoval ha kel valakinek a vizipafrany egy kitkat csokiert viheti az egeszet, meg van par fa is.... ors vezer ter kornyeken.
Szoval maradunk a kereskedesekben lathato egyszeru berendezesnel, lesz par gomb moha azt kesz, igy is mar vagy 1 honapja a naplo nyitasa elott megy a varialgatas.
Vagy esetleg a ga-ban kinezunk valami kesz novenyes fadarabot, amennyit rakoltottunk mar vehettunk volna egy olyat is.
Az első scape is tök jó lett, menni fog az :) szerintem a microsorumot és a fát is tartsátok meg, ha tudjátok hova tenni benne...
Kicsit túl sok segítséget kaptatok. Nem kell túlvariálni, kapkodni :) Majd meglátjátok ha már pár hónapja megy, merre tovább.
(emellett egyetértek a méret és berendezés miatt aggódókkal. de szerintem most kicsit túl lett tolva az aggódás)
 
Meg lett a lava ko es ezt sikerult kiraknom. Nem egy tudomanyosan beallitott scape, de tetszik.
Kozben persze elgondolkodtunk mi lenne ha esetleg nem fekete hanem mondjuk narancs sarga vagy kek garnélák lennenek, viszont akkor a talaj szinet valszeg sotet szurkere vagy erre a mintabol berakott ada colorado feherre kellene cserelni.

A kovek koze, melle helyenkent riccia fluitans fog kerulni kiveheto valami darabokra ragasztva, damilozva, hogy konnyen lehessen nyirni
full.jpg
full.jpg
 
Utoljára módosított:
Illetve mennyire nezne ki jol, ha a kovek melle szornek errozio hatasnak fekete, a lavakovel megegyezo szinu kvarc homokot (ugyanaz a marka es meret csak szinben mas)? Az szepen ossze meg elkeveredne ugye? Vagy ott marad korulotte?
 
Tegnap az akasztos szuro ujra razenditett. Most mar kezd elviselhetetlenul zorogni benne valami. Probaltam szetszedni, de nem akar elcsavarodni annyira hogy szetjojjon, nem mertem tuleroltetni mert ha eltorik nincs mas perpill.
Szoval nezegetem a kismeretu belso szuroket, amibe fer bio is. A kulso szuroket is nezegetem, de szerintem mindegyik tul eros ehhez a ~8l hez
 
Utoljára módosított:
Meg van az uj szuro. Belso Dennerle nano sarokszuro. + bio kiegeszito.
Megvettem, betettem es szuper jo!
Eleve teljesen korbe tudom forgatni vele az egesz viztomeget, ellentetben az akasztossal itt konkretan eliranyitom a vizet hosszaban korbe es lathatoan szepen teljesen korbe megy.
Elso bedugasra egy pillanatra megijedtem, de 2 perc alatt kiment belole az osszes levego es most szo szerint nem hallani hogy megy-e.
Kizarolag ha kozel hajolsz hozza, akkor van egy halk bugasa, de mar 1,5 meterrol nem hallani. 😌
Az alap szuro csak 2 ezer ftal volt dragabb az akasztosnal, plusz a bio filter kiegeszito, eleve ezzel kellett volna kezdenem...
A takaritasa biztos picit macerasabb lesz, viszont vegre nyugodtan fogunk aludni es helyet sem foglal sokat.
Csupan a latkepet befolyasolja, de a csend meger ennyit.

Ideiglenesen betettem az akasztosbol a mini siporaxot a bacik miatt
Az akasztost meg elteszem vesztartaleknak.
 

Attachments

  • 20211209_101805.jpg
    20211209_101805.jpg
    251.7 KB · Megtekintések: 23
  • 20211209_101835.jpg
    20211209_101835.jpg
    314.9 KB · Megtekintések: 25
Utoljára módosított:
Tényleg csendes. A takarítása nem macera, én egy akvavízzel feltöltött mélytányérban csináltam. A belsejében akkor a perlont cserélted? A külső kiegészítőbe is tettél valamit? (Utóbbira magam miatt vagyok kíváncsi, nem nagyon tudtam mit kezdeni vele.)

Ja, a tetjén a gombbal az áramlás sebessége is szabályozható.
 
Tényleg csendes. A takarítása nem macera, én egy akvavízzel feltöltött mélytányérban csináltam. A belsejében akkor a perlont cserélted? A külső kiegészítőbe is tettél valamit? (Utóbbira magam miatt vagyok kíváncsi, nem nagyon tudtam mit kezdeni vele.)

Ja, a tetjén a gombbal az áramlás sebessége is szabályozható.
Az alapszuroben hagytam a vattat amit hozza adnak.
A kiegeszito biofilter taroloba meg vettem a hozza kaphato bio cuccot, ami szerintem lavako dara lehet.
Egyebkent itthon neztem es ugy tunik bele fer a siporax mini is, max nem tolti ki teljesen, mint a gyari bele valo. Amugy a gyari csomag elvileg 5 ujra toltesre elegendo, szoval kb 15 honap alsohangon ha betartjuk az ajanlott 3 honapos csere idotartamot, de szerintem birja az tovabb is...
A kiegeszito tartalyt a leg szelesebb reszen kb 1,3 cm vastagra tippelem belul, (ha nem muszaj mar nem bojgatnam a meregeteshez), szoval lehet bele mast is tenni.
A kiegeszito bio felpattintos tasak kb 1,3cm vastagsaga nem tunik vastag szurokozegnek, de nem kell vastag legyen, mert S-alakban halad at rajta a viz, azaz belul fuggolegesen is halad kb 7cm hosszan es alul fordul be a gyari szurobe. Szoval tok jo.
Nem ismerem eggyik bio toltet hatekonysagat sem, de ha vissza osztom a dennerles arat akkor kb ugyanannyi mint a siporax mini.

Amugy a kiegeszitovel valszeg a belso szuroben levo vatta nem is nagyon fog koszolodni, mert oda mar csak a bion es egy szivacson keresztul jut el a viz.
 
Utoljára módosított:
Neocaridina garnelatapokbol melyiket javasolnatok?
Elso korben azt veszek nekik amit eddig kaptak a kereskedesben.
 
Utoljára módosított:
Az alapszuroben hagytam a vattat amit hozza adnak.
A kiegeszito biofilter taroloba meg vettem a hozza kaphato bio cuccot, ami szerintem lavako dara lehet.
Egyebkent itthon neztem es ugy tunik bele fer a siporax mini is, max nem tolti ki teljesen, mint a gyari bele valo. Amugy a gyari csomag elvileg 5 ujra toltesre elegendo, szoval kb 15 honap alsohangon ha betartjuk az ajanlott 3 honapos csere idotartamot, de szerintem birja az tovabb is...
A kiegeszito tartalyt a leg szelesebb reszen kb 1,3 cm vastagra tippelem belul, (ha nem muszaj mar nem bojgatnam a meregeteshez), szoval lehet bele mast is tenni.
A kiegeszito bio felpattintos tasak kb 1,3cm vastagsaga nem tunik vastag szurokozegnek, de nem kell vastag legyen, mert S-alakban halad at rajta a viz, azaz belul fuggolegesen is halad kb 7cm hosszan es alul fordul be a gyari szurobe. Szoval tok jo.
Nem ismerem eggyik bio toltet hatekonysagat sem, de ha vissza osztom a dennerles arat akkor kb ugyanannyi mint a siporax mini.

Amugy a kiegeszitovel valszeg a belso szuroben levo vatta nem is nagyon fog koszolodni, mert oda mar csak a bion es egy szivacson keresztul jut el a viz.
(Ezek saját tapasztalatmegosztások párhónap használati tapasztalat után, ne készpénznek vedd:) A szivacsok sok vackot felfognak, de kell a perlont is öblíteni (keretről leszedni nem :) ). Hihetetlen mennyiségű dzsuva tud összegyűlni benne, majd tapasztald ki, hogy neked milyen gyakran kell takarítani. Nekem 7-10 nap volt az optimális. A perlonra a GA 1-2 hónapot írt. Az biztos, hogy gyorsan koszolódik, de lehet, hogy a 3 hónapot is bírja. Énegyszer cseréltem, mert alapból nem is tudtam, hogy kellene. :D Lehet amúgy hozzá kapni biofilter tartó belső betétet is, lehet, hosszú távon (ha majd kifogy a perlonod :) ) az még jobb. Vagy anno nekem @ezsolt80 javasolta a szivacsot méretre vágva. Nyilván, ha plusz 5 darabot kaptál vele, akkor ezzel még nem kell foglalkozni.

A kiegészítőd amúgy jól védi a kis garnikat is, én egyet találtam csak a szivacs mellé szorulva anno. De ha beszívná, a karbantartásnál kiderülne. A hatékonysága meg elég jó, nekem egy 20 literest bio cucc nélkül is megoldott.

A kiegészítőről köszi az infót. Nem mertem szétpattintani, nehogy eltörjem. A gyári videóban iskiskanalazta bele a szűrőanyagot a fickó. :D Úgyhogy köszi, akkor szétkapom majd, s kiszedem belőle a szenet. Ha meg újraindítok vele valamit, lehet, a maradék bio riom belefér. :)

A garnélatápot majd megmondja, aki ért hozzá, nekem az van, amit a GA-ban levettem a polcról, de megeszik a halak cuccát is meg az algaevő tablettát is. :D

Szurkolok, hogy minden jól menjen!
 
A garnélatápot majd megmondja, aki ért hozzá, nekem az van, amit a GA-ban levettem a polcról, de megeszik a halak cuccát is meg az algaevő tablettát is. :D
Jó de itt nem lesz hal :) megesznek ezek mindent is :D
Neocaridina garnelatapokbol melyiket javasolnatok?
A jbl novo prawn-t mindenki csak ajánlja, én is. De az enyémek 99%-ban forrázott levelet és zöldséget esznek, azt még jobban ajánlom.
Részletesebb javaslatok ITT.
Elso korben azt veszek nekik amit eddig kaptak a kereskedesben.
Szerintem felesleges ahhoz ragaszkodni. Nem biztos, hogy az a legjobb amit ott adnak nekik (de ez biztos kereskedő függő).
Fő a változatos étrend :)
 
Volt nálam valami denerles promo cucc (garnitáp), úgy kerüli el az összes állat, mintha mérgező lenne. Kiszedni meg nem nagyon lehet mert szétesik azonnal.
Ugyannak egy màsik változatát viszont eszegetik.
a spenotos dennerlét az én garnijaim sem szeretik :S viszont a többit szívesen eszik, főleg a proteinest imádják :) mellé kapnak váltogatva főtt cukkinit, répát :)
 
Lassan 2 napja megy a dennerle nano sarokszuro es semmi latszatja nincs. A lampa fenyben olyan a viz mint a szallo por a beszurodo napsutesben. Suru nagyon pici valamik, mint a porszem hompolyognek korbe korbe es valahogy nem akarnak elfogyni. Az akasztos szurovel ilyenre nem emlekszem hogy lett volna. 😕 Ezalatt a 2 nap alatt reg ki kellett volna tisztulnia szerintem. Nem hiszem hogy ez igy jo lenne. Lehet vissza kell tennem az akasztost...? Pedig a dennerleben is van valami gyari vatta, azonfenn kellene akadnia ezeknek... pedig a vizet nyomja ki magabol ezerrel.
 
Lassan 2 napja megy a dennerle nano sarokszuro es semmi latszatja nincs. A lampa fenyben olyan a viz mint a szallo por a beszurodo napsutesben. Suru nagyon pici valamik, mint a porszem hompolyognek korbe korbe es valahogy nem akarnak elfogyni. Az akasztos szurovel ilyenre nem emlekszem hogy lett volna. 😕 Ezalatt a 2 nap alatt reg ki kellett volna tisztulnia szerintem. Nem hiszem hogy ez igy jo lenne. Lehet vissza kell tennem az akasztost...? Pedig a dennerleben is van valami gyari vatta, azonfenn kellene akadnia ezeknek... pedig a vizet nyomja ki magabol ezerrel.
valószínű hogy nem fizikai szemét úszkál, azért nem szűri ki. 2 nap alatt baci kultúra biztos nem alakult ki, azzal lesz a bibi.
 
Olyan mintha a gombmoha malana szet, kiszedtem megnyomkodni es pont olyan apro porszeru szalak jottek ki belole mint amik uszkaltak. Egyenlore kiszedtem.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére