• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

scitek

Főkertész
Probálkozom zöldségekkel is, több-kevesebb sikerrel. Hétvégén répát kaptak, főzem bő húsz percig, de otthagyták. Remélem azért, mert nem voltak éhesek.

ezsolt80

Legenda
Probálkozom zöldségekkel is, több-kevesebb sikerrel. Hétvégén répát kaptak, főzem bő húsz percig, de otthagyták. Remélem azért, mert nem voltak éhesek.
nálam kb. csak a forrázott spenótra 'repültek' rá. Minden máson csak nyammogtak. De kb. mindenkinél mást szeretnek. próbálkozni kell.

Woodrow

Nézelődő
Nálam is csak a spenótot szeretik, pedig én is próbálkozok egyéb zöldségekkel is.

Rudi50

Nézelődő
Sakura garnéláimat főleg kerti gyomokkal etetem. A legnagyobb kedvenc a libatop: magas a kalcium és egyéb ásványi anyag tartalma. Ezen kívül még az alábbiak váltak be: zsenge pitypang levél, madársóska, porcsin (csak a levele), salátaboglárka, tyúkhúr, csalán, lóhere levele. Kevés vízben 1-2 percig mikrózom (ki kell tapasztalni, mennyi idő kell, hogy kellően megpuhuljon, de ne főzzük túl), majd kihűlés után mehet is a vízbe. Reggelre általában nyom nélkül eltűnik.
Ez az étrend ingyen van, és megfelelő helyről szedve garantáltan nem tartalmaz vegyi anyagokat (a bolti spenótról ezt nem merném kijelenteni). Évszaknak megfelelően általában valamelyiket mindig lehet találni, tyúkhúrt még a hó alatt is. Érdemes nagyobb mennyiséget szedni, és fagyasztva tárolni.
Szoktam még adni hámozott, vékonyra szelt uborkát és sütőtököt is, 1-2 percig mikrózva. Itt már ajánlott vigyázni, hogy ne tartalmazzon káros vegyi anyagokat.
Heti 1-2 alkalommal kapnak gyári tápot is.

star67

Legenda
Legutóbb egy német garnélás oldalon láttam, hogy pénzért kínálják natur termékként a török mogyoró termését.
Vidéken szedtem hát pár darabot, a mogyorót kiszedtem belőle, forráztam pár percig majd bedobtam a garnéláknak.
Hatalmas siker volt mindegyik akváriumban, bátran ajánlom mindenkinek.6B90C8DD-91D2-4B2F-B310-EA6D7B0B0070.jpeg

Oldal tetejére