• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 10l kezdo garnis

Amikor betettem a ricciat egy ilyen uszott ki belole.
Most megint feltunt es mar kettot kifogtam.
Kb hajszal vekony es olyan 4mm hosszu lehet.
Mi lehet ez ? Kellene vegyek valami lottyot ellene?
Lehet hogy tobb is van. Mozgo gif kep csatolva.
 

Attachments

  • 20211215_063502_1.gif
    20211215_063502_1.gif
    {memory} MB · Megtekintések: 56
Amikor betettem a ricciat egy ilyen uszott ki belole.
Most megint feltunt es mar kettot kifogtam.
Kb hajszal vekony es olyan 4mm hosszu lehet.
Mi lehet ez ? Kellene vegyek valami lottyot ellene?
Lehet hogy tobb is van. Mozgo gif kep csatolva.
Ha nem szitakötő lárva, akkor talán valamiféle tegzeslárva lehet. Fonalas zöldmoszatban láttam ilyet a tavamban. Ezt a mozgásból következtetem. Jó lenne egy rendes állókép, mert ez így többet másnak se fog mondani... 🙄
És nem segít a lötty, csak a háló.
 
Utoljára módosított:
A napokban sikerult egy szerintem tok jo scapet ossze mokolni.
Van benne bujkalos novenyes resz es egy eleg nagy kifuto, ami egyenlore a meg szarazabb fakereg miatt, kesobb mestersegesen lesz kicsit helyenkent arnyekolva, amitol szerintem egesz hangulatosan mutat es talan a garnelak is orulnek hohy nem a tuzo "napon" kell enniuk.

Proba keppen fel lett celluxozva 2 db sima feher A4es lap hatternek, igazan izlesesen mutatnak 😅 de arra jok, idovel valszeg egyszebb megoldas lesz.

A riccia fluitansok egy resze mar ra lett ragasztva a nehany aprobb lavakore, egyenlore elegge latszik alatta a feher ragaszto, de bizom benne, hogy idovel besurusodik es eltakarja majd.
Vegul a vizi pafrany is meg lett tartva, hogy legyen egy jo suru elbujos sarok is.

Vegre elegedettnek erzem magam a berendezessel, remelem igy is marad 🤞🤞es mostantol csak fotokat es elmenyeket fogok posztolni a naplo tovabbi reszeben.

@TGY__ tol sikerult vennem egy szep 10 fos csapat csoki garnelat.
Olyan jo fej volt, hogy kiegeszitette oket 11 re es meg egy jo adag nassolnivalot is kaptak tole, ami szerintem honapokig elegendo lesz edessegnek.
Szep, egeszseges, termeszetes, telt szinuek es ugy tunik jol viseltek az utazast es a bekoltozest is.

Januarban ugy tervezem kerek meg tole egy ujabb 10 es csapatot, amivel mar remelhetoleg annyian lesznek, hogy biztosan sikerul beinditani az utanpotlast is.

Tervezem meg, hogy a mobilos fotozashoz beszerzek valami kis mobilra csiptetheto makro lencset. Ha netan valakinek van felesleges, szoljon.

Egyenlore a siporax minit sem szedtem ki.

Van bent 2db eger toboz, 1 level es par kereg. A viz kellemesen sargas is.
Tobbet biztosan nem teszek be legalabb 2 hetig.
Kellene ezekbol kivennem? Sok ez igy? Most hogy mar jo a viz szine. Vagy maradhat bent minden? Ha tul barna mar gondolom celszeru kivenni beloluk.

Tok jol nez ki ahogy szinte latszik a vizalatt a beszurodo feny csik a sargult vizben.
 

Attachments

  • 20211217_135157.jpg
    20211217_135157.jpg
    251.8 KB · Megtekintések: 37
  • 20211217_134942.jpg
    20211217_134942.jpg
    438.9 KB · Megtekintések: 34
  • 20211217_140002.jpg
    20211217_140002.jpg
    329.6 KB · Megtekintések: 27
  • 20211217_135318.jpg
    20211217_135318.jpg
    394.2 KB · Megtekintések: 26
  • 20211217_160134.jpg
    20211217_160134.jpg
    245.1 KB · Megtekintések: 40
Utoljára módosított:
A racoon teste általában áttetsző, lehet üveges, kékes, barnás, de a hulla tökre tejfehérré vált nálam.
Mondjuk láttam már kinyiffant snowball és yellow garnikat is, de azok sem pirosodtak be. :unsure:
 
Nem olvasok a sorok közt... 🤔 Legalább egy emotikont kérek, mert nem tudom értelmezni az érzelmi hátteret és így nem leszek okosabb sem...
" :D ".

Én csak a halott garnélák új célú felhasználására ötleteltem. A drop checkerrel co2 szintet mérünk ->, a co2 változtatja a ph-t -> halott garnéla színe függ a phtól -> halott garnélát lehet dropchecker helyett használni.
 
Szerintem tök jó lett a berendezés, a növényösszeállítás is tetszik :) bár az én véleményem nem számít scapervéleménynek.
Kellene ezekbol kivennem? Sok ez igy? Most hogy mar jo a viz szine. Vagy maradhat bent minden? Ha tul barna mar gondolom celszeru kivenni beloluk.
Most már ne vedd ki szerintem, gondot nem fog okozni. Legközelebb elég talán kevesebb is bele.
Olyan mintha a gombmoha malana szet, kiszedtem megnyomkodni es pont olyan apro porszeru szalak jottek ki belole mint amik uszkaltak. Egyenlore kiszedtem.
Most ugrott be, hogy réges régen nekem is volt ilyen gondom. jobban jársz ha nem rakod vissza..
 
Szerintem tök jó lett a berendezés, a növényösszeállítás is tetszik :) bár az én véleményem nem számít scapervéleménynek.

Most már ne vedd ki szerintem, gondot nem fog okozni. Legközelebb elég talán kevesebb is bele.

Most ugrott be, hogy réges régen nekem is volt ilyen gondom. jobban jársz ha nem rakod vissza..
Azota hogy kiszedtem a gombmohat kristaly tiszta lett a viz
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére