• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 10l kezdo garnis

BalazsSz

Tapasztalt kertész
Sziasztok.
Megtetszett az akvarisztika es hosszas gondolkodas utan vegul ugy dontottunk, meg probalkozunk vele.
Hely hijan legfobb szempont a kis meret volt, hogy elferjen az etkezo asztalon a fal mellett, keskeny es szeles legyen, ezert az akvarium vegul 45cm x 15cm alapteruletu lett, 18cm magassaggal, ami kb 10l.
Osszessegeben jol belathato vilagos akvariumot szerettunk volna, ezert a szokasos fekete talaj helyett kozep barna talajt es vilagos koveket kerestunk.
Kezdo letunkre fontos volt az is, hogy elso korben, konnyen tarthato novenyeket valasszunk bele.
Garnelabol Neocaridina Davidi fajta lesz, a vilagos talaj miatt fekete szinu vagy esetleg kek.


Akvarium: Optiwhite 45cmx15cm 18cm magas ~10l
Szuro: Atman HF-0300 akasztos, szivacs es siporax mini toltettel
Lampa: Amtra vega fresh led, max 8.6w,578lm kb 20 fokozatban
16.fokozaton hasznalva, napi 7ora egyenlore nemtom eleg lesz e

Talaj: Dennerle Quartz Gravel sötétbarna dekorkavics
Kovek: Seiryu kovek
Fa: azt hiszem redmoor

Bacik:
AquLine Starter, minden vizcserekor 3 csepp

Novenytap:
EasyLife ProFito - napi 3 csepp,
EasyLife EasyCarbo - 4 csepp naponta

Novenyek: Microsorum pteropus petit vizipafrany, karacsony moha, javai moha, gombmoha - egyenlore nem tudom hova…

Egesz szinpatikus a videok alapjan a "Tropica co2 system 60" szett, aminek 1 flakonja ehhez a merethez kb 2 honapig eleg lenne (havi kb 1000ft), van itt valakinek tapasztalata vele, lenne ertelme ezekhez a novenyekhez co2 ot hasznalni?

A vizipafrany miatt aggodok kicsit, hogy minden level eleg fenyt kap-e, gondolom amelyik nem az elobb-utobb el fog halni, meg az akasztos szurot szivem szerint lecserelnem a dennerle nano belso sarokszurore mert ha 30%fole allitom kb a vizmennyiseget, elkezd kerrego hangot adni a motortol es ugy mar nem lehet normalisan aludni mellette ejszaka. Mar tobbszor ujra inditottuk, nyomkodtuk, tekergettuk, nem valtozik. Plusz ha ugye aramkimaradas lenne, nem indul ujra… pedig tok konnyu tisztitani :/

Egyuttal megragadnam a lehetoseget es az eszreveteleitek mellett jelentkezhetne olyan is aki budapesten szivesen megvalna black shakura vagy mas szep fekete vagy kek garnelatol, akar ajandekba akar penzert.
Meg nem sikerult eldonteni fekete vagy kek...
Koszi
full.jpg
full.jpg
 

Attachments

  • 45630-f4d8a6ccc9840c40a05c104d3c6e67dd.jpg
    45630-f4d8a6ccc9840c40a05c104d3c6e67dd.jpg
    29.7 KB · Megtekintések: 6
  • 45631-4d39d71a58184199ea62d703f43dc584.jpg
    45631-4d39d71a58184199ea62d703f43dc584.jpg
    37.2 KB · Megtekintések: 8
Utoljára módosított:
Üdv! Gondolom, csapvizezel. A seiryu kő tök szép, de nagyon keményíti a vizet. Érdemes lehet olyat választani, ami nem nagyon hat a vízkémiára. Ha túl kemény a vized (gh és kh teszttel ellenőrizheted), az a legtöbb növény számára nem előnyös. A GA akváriumokhoz ro vizet használnak, azért is tudnak ezekkel a kövekkel dolgozni. Amúgy szép az akvárium.
 
Üdv! Gondolom, csapvizezel. A seiryu kő tök szép, de nagyon keményíti a vizet. Érdemes lehet olyat választani, ami nem nagyon hat a vízkémiára. Ha túl kemény a vized (gh és kh teszttel ellenőrizheted), az a legtöbb növény számára nem előnyös. A GA akváriumokhoz ro vizet használnak, azért is tudnak ezekkel a kövekkel dolgozni. Amúgy szép az akvárium.
Igen csapvizes. Koszi, utana nezek mik a tul kemeny viz jelei aztan kitalalok valamit.
 
Üdv! Gondolom, csapvizezel. A seiryu kő tök szép, de nagyon keményíti a vizet. Érdemes lehet olyat választani, ami nem nagyon hat a vízkémiára. Ha túl kemény a vized (gh és kh teszttel ellenőrizheted), az a legtöbb növény számára nem előnyös. A GA akváriumokhoz ro vizet használnak, azért is tudnak ezekkel a kövekkel dolgozni. Amúgy szép az akvárium.
A fent írt mohák tök jól elvannak kemény vízben is, talán a gömbmoha is ellessz, a microsorum ezen fajtája asszem golyóálló. Max. a szűrő lehet gyenge pont. Olyan akasztós a tuti, amelyiknek vízszint alá van tervezve a pumpa része. 🙂
 
A fent írt mohák tök jól elvannak kemény vízben is, talán a gömbmoha is ellessz, a microsorum ezen fajtája asszem golyóálló. Max. a szűrő lehet gyenge pont. Olyan akasztós a tuti, amelyiknek vízszint alá van tervezve a pumpa része. 🙂
A viz eleg tisztanak tunik es ugy latom az akvarium egesz teruleten mozgasban van. Napkozben kb max vizarammal megy ami a netto ~8literre tobb mint 10x vizforgatas orankent, elfslejtettem irni, de meg a gyari szenkazetta is benne van.
De igyekszem mihamarabb kicserelni a dennerle nano sarokra, szinten bio filteres kiegeszitessel.
Ennyi seiryu ko lehet vajon karos a garnelakra? Kb 1,8kg
 
Ha idom engedi, megprobalok meg a heten viztesztert venni.
Ha tul nagy lesz a kemenyseg, melyik ko tipus az amelyik szinten ilyen vilagos szurke de nem kemenyit ennyire?
Tetszik meg a fekete lavako is, de azzal eleg sotet lenne az egesz kompoziccio. A dragon kovel meg az egesz egy nagy barna paca lenne.
 
A viz eleg tisztanak tunik es ugy latom az akvarium egesz teruleten mozgasban van.
A vízkémia általában nem állapítható meg az átlátszóságról. A zavaros víz általában baktérium miatt van.
Ennyi seiryu ko lehet vajon karos a garnelakra? Kb 1,8kg
A neocaridinák golyóállóak. Még a Bakonyi karsztvízben is ellenének. A gazok lehet a gyenge pont, ha pl. szikes a csapvized. Mivel csak Magyarországot írattál ki a neved mellé, így tippelni sem lehet, milyen a vized. 🙂
 
Ha tul nagy lesz a kemenyseg, melyik ko tipus az amelyik szinten ilyen vilagos szurke de nem kemenyit ennyire?
Általában az összes szürke mészkő és dolomitszármazék. Kisebb - nagyobb mértékben beleszólnak a vízkeménységbe. A vulkanikus eredetű kövek, illetve a kvarcmódosulatok szoktak inertek lenni. Van vörös lávakő, azt próbálj szerezni kőturkálóban. Vagy nagyobb kvarcgörgetegeket, ami még világosabb is lehet.
 
Figyelembe véve a @Zsoltiabéka által elmondottakat, akkor ne aggódj nagyon a kövek miatt. Annyi, hogy nem tudsz bele mindent tenni. A neocaridinák meg tényleg strapabíróak. Nálam annyi gond volt csak velük, hogy a kis akvárium vízminősége nem tetszett nekik, s ott nem pirosodtak be, a nagyobban meg igen. De másnak kis akvariumban is megy a mutatvány, úgyhogy neked is mehet. :) A Green Aqua és a kőturkáló oldalán ott van, hogy mi keményít, s mi nem.
 
A vízkémia általában nem állapítható meg az átlátszóságról. A zavaros víz általában baktérium miatt van.

A neocaridinák golyóállóak. Még a Bakonyi karsztvízben is ellenének. A gazok lehet a gyenge pont, ha pl. szikes a csapvized. Mivel csak Magyarországot írattál ki a neved mellé, így tippelni sem lehet, milyen a vized. 🙂
Most jovok a boltbol, 1 ora kb es lesznek meresek csapviz es aksibol is
 
új a szűrő? Ha nem akkor a rotornál lévő gumibakokat nézd meg. Gyanús ha csak magasabb fordulatnál kerreg.
Ebbe az akváriumba én nem raknék CO2-t. Minden elvan anélkül. Csak a problémákat növelnéd ha azt beletennéd... akkor jönne a több tápozás, több fény, nagyobb szűrés... és persze a sok vízméregetés, algahegyek. Egy kevés fényes lowtech szépen elvan, a neocaridináknak is tökéletes. Még a napi növénytápozást is feleslegesnek tartom.

@star67 - kék garnikról volt szó, nem tudom hogy áll az állományod, van-e épp eladó szaporulatod ;)
 
új a szűrő? Ha nem akkor a rotornál lévő gumibakokat nézd meg. Gyanús ha csak magasabb fordulatnál kerreg.
Ebbe az akváriumba én nem raknék CO2-t. Minden elvan anélkül. Csak a problémákat növelnéd ha azt beletennéd... akkor jönne a több tápozás, több fény, nagyobb szűrés... és persze a sok vízméregetés, algahegyek. Egy kevés fényes lowtech szépen elvan, a neocaridináknak is tökéletes. Még a napi növénytápozást is feleslegesnek tartom.

@star67 - kék garnikról volt szó, nem tudom hogy áll az állományod, van-e épp eladó szaporulatod ;)
Koszi, igazad van felesleges lenne.
A szuro uj, kb 1 honapja megy, egyik naprol a masikra kezdte a kerregest, hozzanyulas, egyeb beavatkozas nelkul. Az also motor resze, erosebb tekergetesre nehany fokot elforgathato nehezen. Talaltunk egy szoget ahol kevesbe zorog, de igy sem tul kellemes. Rezonalas miatt lett padlovedo butor aljara valo szivacs is ragasztva a peremere amin felfekszik az aksira, es a tetejet sem hasznaljuk, azzal 3x hangosabb :D
 
Megvan az eredmeny.
Fura, de ugyanazt mertem az akvariumban mint a hidegvizes csapvizben (Bp. 16ker).
Mondjuk nem tunik valami pontosnak ez a szett, de lassuk.
Neptun vizkemenyseg mero szett:
GH: 22
KH: 1 vagy 2
Az nem volt a teszre irva hogy mennyire legyen eros arnyalata az elvaltozasnak, igy ezek az ertekek a legkisebb lathato elvaltozasra jottek ki.
 
Utoljára módosított:
Koszi, igazad van felesleges lenne.
A szuro uj, kb 1 honapja megy, egyik naprol a masikra kezdte a kerregest, hozzanyulas, egyeb beavatkozas nelkul. Az also motor resze, erosebb tekergetesre nehany fokot elforgathato nehezen. Talaltunk egy szoget ahol kevesbe zorog, de igy sem tul kellemes. Rezonalas miatt lett padlovedo butor aljara valo szivacs is ragasztva a peremere amin felfekszik az aksira, es a tetejet sem hasznaljuk, azzal 3x hangosabb :D
nekem idősebb akasztósok kezdtek csak el kerregni. Úgyhogy meg tudom érteni hogy zavarónak tartod a hangját.
Ilyen kis akváriumban viszont fájdalmas egy belső szűrő látványa, arányaiban nagy helyet foglal.
Sajnos az említett szűrőt nem ismerem, így nem nagyon tudok hozzászólni. Az enyémnél a rotort ki lehet venni és a tengely mindkét végén van kis gumi ami ha elmozdul akkor nem forog szépen a rotor és kerreg.
 
nekem idősebb akasztósok kezdtek csak el kerregni. Úgyhogy meg tudom érteni hogy zavarónak tartod a hangját.
Ilyen kis akváriumban viszont fájdalmas egy belső szűrő látványa, arányaiban nagy helyet foglal.
Sajnos az említett szűrőt nem ismerem, így nem nagyon tudok hozzászólni. Az enyémnél a rotort ki lehet venni és a tengely mindkét végén van kis gumi ami ha elmozdul akkor nem forog szépen a rotor és kerreg.
Az a dennerle nem olyan nagy, szerintem el fogom tudni takarni, de ha nem az sem baj. Ez az akasztos is eleg latvanyos az akvariumon.
Valszeg mihamarabb el kellene dontenem. Gondolom jovore annak is emelkedik az ara... vartam a black fridayt :D de ugy vettem eszre nem igazan volt olcsobb, legalabbis amikor neztem.
 
Az a dennerle nem olyan nagy, szerintem el fogom tudni takarni, de ha nem az sem baj. Ez az akasztos is eleg latvanyos az akvariumon.
Valszeg mihamarabb el kellene dontenem. Gondolom jovore annak is emelkedik az ara... vartam a black fridayt :D de ugy vettem eszre nem igazan volt olcsobb, legalabbis amikor neztem.
Keres-kínált nézd meg, valaki pont elég jó áron ad akasztósat. :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére