• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 10l kezdo garnis

szerintem próbálkozz azzal ami van... én még a követ sem biztos hogy cserélném, de okés legyen, ne keményítse a vizet.
Én sokáig 25×25×25ös kockában tartottam a garnikat (2-3cm talaj, és én hagyok a vízszint és üveg teteje között is 2-3cm-t), kezdetben szivacs szűrővel ami jó sok helyet elvett. De ettől még a garnélák nagyon jól elvoltak. Mohák, anubias-ok (gömbmoha) algamentesen működött DIY led alatt, táp nélkül.
Kezdj ezzel, és ha fél év múlva is még élvezed akkor úgyis keresel helyet nagyobb akváriumnak, akkor úgyis cseréled az üveget, lámpát, szűrőt... ;)
Rendben
 
még annyi hogy elsőre lehet néhány 'desszantos' ingyen neocaridina garnival kezdhetnéd, ha már a fekete úgyis nehezen beszerezhető (emiatt lehet drágább is). Érdemes megnézni megfelel-e a garnéláknak az életkörülmény utána jöhetnek az álom garnéláid. Itt a fórumon biztos találsz nem high grade neocaridinákat, amiket utána el tudsz te is ajándékozni ha már jöhetnek a feketék.
(na persze ha még szaporodnak is nehéz lesz őket az utolsó szálig kivenni a feketék előtt, de hát semmi nem lehet tökéletes)
 
Meregettunk is, meg a dennerle 25x25x30 as nano kockaja elferhet az asztalon valahogy, de nem tudom megeri e azt a penzt az a plusz 5 liter kb
Nem. Indítsd el, s meglátod, mi lesz. Ha mindenképp az a dennerle kellene, de olcsón, nekem van egy, de némileg karcos. Tegnap ürítettem ki. Ha 30*30 elférne, azt meg valaki árul karcmentes ga akksit 5000ért Budaörsön. De @ezsolt80 ra hallgatnék. :)
 
még annyi hogy elsőre lehet néhány 'desszantos' ingyen neocaridina garnival kezdhetnéd, ha már a fekete úgyis nehezen beszerezhető (emiatt lehet drágább is). Érdemes megnézni megfelel-e a garnéláknak az életkörülmény utána jöhetnek az álom garnéláid. Itt a fórumon biztos találsz nem high grade neocaridinákat, amiket utána el tudsz te is ajándékozni ha már jöhetnek a feketék.
(na persze ha még szaporodnak is nehéz lesz őket az utolsó szálig kivenni a feketék előtt, de hát semmi nem lehet tökéletes)
Nem is ajánlasz malawákat? :D
 
Meregettunk is, meg a dennerle 25x25x30 as nano kockaja elferhet az asztalon valahogy, de nem tudom megeri e azt a penzt az a plusz 5 liter kb
Az a plusz 5 liter majdnem megduplázná a jelenlegi vizedet :) Nem muszáj Dennerle kockát venni. Negyedáron kapható ragasztott akvárium ugyanilyen méretben. Ha tudsz még szorítani 5 centit, akkor akár vehetsz 30x30-as kockát (27 l), ami már minőségi ugrás lenne. Árban szintén negyedannyi, mint a Dennerle (ez csak kicsivel drágább, mint egy megbízható nitrát vagy foszfát teszt). Viszont ha elfér a mostani 40 cm széles akvárium, és lenne hely egy 25 cm mélynek, ahogy írtad, akkor vehetnél akár 40x25x30-as akváriumot, ami már bruttó 30 l :)
Hogy mit teszel, az természetesen a te döntésed. Azt is érdemes átgondolni, hogy akarsz-e hosszú távon küszködni egy mini akváriummal. Ha nem sikerül jól üzemeltetni, lehet, hogy hamar elmegy a kedved az egésztől. Ha viszont beruházol egy nem túl nagy összeget, találhatsz magadnak egy remek hobbyt, ami segít kikapcsolódni a mindennapi stresszből.
Egy nagyobb akváriumnál, ha ügyelsz a rendszeres vízcserére, nem kell feltétlenül tesztelned a vizet, sőt szerintem még szűrés nélkül is működne. A jelenlegi lámpádat is tudnád használni. Ahogy az előttem szólók javasolták, kevésbé szép garnélákat ingyen is lehet kapni. Ez alap lenne a tanuláshoz, tapasztalatszerzéshez. Később tovább tudnád ajándékozni őket.
Természetesen egy nagyobb méretű akvárium sem garantálja a sikert, viszont jelentősen növeli az esélyét :)
 
Ezért kell vigyázni a tanácskéréssel. Az egyik a kövedet dobatná ki, a másik az akváriumodat, a harmadik a lámpádat, s mindjárt jön egy negyedik, aki külső szűrőt javasol, s hamarosan azt veszed észre, hogy építettél egy űrhajót, s közben elveszett az egyik veséd. :D Amúgy, ha van hely meg kedved legózni, akkor nem nagy költség a kicsit nagyobb akvárium. Ha Budaörshöz közel laksz, az a 27 literes kocka 5000-ért ajándék. (Tulképpen nekem kéne. :D)
 
Az a plusz 5 liter majdnem megduplázná a jelenlegi vizedet :) Nem muszáj Dennerle kockát venni. Negyedáron kapható ragasztott akvárium ugyanilyen méretben. Ha tudsz még szorítani 5 centit, akkor akár vehetsz 30x30-as kockát (27 l), ami már minőségi ugrás lenne. Árban szintén negyedannyi, mint a Dennerle (ez csak kicsivel drágább, mint egy megbízható nitrát vagy foszfát teszt). Viszont ha elfér a mostani 40 cm széles akvárium, és lenne hely egy 25 cm mélynek, ahogy írtad, akkor vehetnél akár 40x25x30-as akváriumot, ami már bruttó 30 l :)
Hogy mit teszel, az természetesen a te döntésed. Azt is érdemes átgondolni, hogy akarsz-e hosszú távon küszködni egy mini akváriummal. Ha nem sikerül jól üzemeltetni, lehet, hogy hamar elmegy a kedved az egésztől. Ha viszont beruházol egy nem túl nagy összeget, találhatsz magadnak egy remek hobbyt, ami segít kikapcsolódni a mindennapi stresszből.
Egy nagyobb akváriumnál, ha ügyelsz a rendszeres vízcserére, nem kell feltétlenül tesztelned a vizet, sőt szerintem még szűrés nélkül is működne. A jelenlegi lámpádat is tudnád használni. Ahogy az előttem szólók javasolták, kevésbé szép garnélákat ingyen is lehet kapni. Ez alap lenne a tanuláshoz, tapasztalatszerzéshez. Később tovább tudnád ajándékozni őket.
Természetesen egy nagyobb méretű akvárium sem garantálja a sikert, viszont jelentősen növeli az esélyét :)

Ezért kell vigyázni a tanácskéréssel. Az egyik a kövedet dobatná ki, a másik az akváriumodat, a harmadik a lámpádat, s mindjárt jön egy negyedik, aki külső szűrőt javasol, s hamarosan azt veszed észre, hogy építettél egy űrhajót, s közben elveszett az egyik veséd. :D Amúgy, ha van hely meg kedved legózni, akkor nem nagy költség a kicsit nagyobb akvárium. Ha Budaörshöz közel laksz, az a 27 literes kocka 5000-ért ajándék. (Tulképpen nekem kéne. :D)

A helyzet az, hogy alberlet miatt sem lehet nagy akvarium, mert ha valami tortenik, azt meg ki lehet magyarazni hogy kifolyt egy fazek leves kb, de ha 30-40-60liter viz elonti az egesz laminaltpadlos, butoros nappalit, az kb fel millios kar is lehet, es repulunk. Szoval nem csak a hely, de a korulmenyek is megkovetelik a kis meretet. :/

Na de akkor amint lesz idom nekilatok kicserelni a koveket, mert ugy nez ki tud adni valaki lavakovet. Aztan akkor meglatjuk hogy mire jutok veluk.
 
A helyzet az, hogy alberlet miatt sem lehet nagy akvarium, mert ha valami tortenik, azt meg ki lehet magyarazni hogy kifolyt egy fazek leves kb, de ha 30-40-60liter viz elonti az egesz laminaltpadlos, butoros nappalit, az kb fel millios kar is lehet, es repulunk. Szoval nem csak a hely, de a korulmenyek is megkovetelik a kis meretet. :/
ez viszont a belső szűrő mellett szól ;) bármi történjen a szűrővel a víz az üvegen belül marad.
 
A helyzet az, hogy alberlet miatt sem lehet nagy akvarium, mert ha valami tortenik, azt meg ki lehet magyarazni hogy kifolyt egy fazek leves kb, de ha 30-40-60liter viz elonti az egesz laminaltpadlos, butoros nappalit, az kb fel millios kar is lehet, es repulunk. Szoval nem csak a hely, de a korulmenyek is megkovetelik a kis meretet. :/

Na de akkor amint lesz idom nekilatok kicserelni a koveket, mert ugy nez ki tud adni valaki lavakovet. Aztan akkor meglatjuk hogy mire jutok veluk.
Tapasztalatból mondom, hogy néhány csepp víz is fel tudja áztatni a laminált padlót :) Az már a legrosszabb forgatókönyv lenne, ha az akvárium teljes vize kifolyna. Nem hallottam még ilyenről, de attól még előfordulhat. Ebből a szempontból viszont teljesen mindegy, hogy 6 vagy 60 liter víz folyik ki.
Kellő elővigyázatossággal lehet védekezni. Én karbantartás előtt leterítek egy törülközőt a padlóra, így a lecsöpögő víz nem okoz problémát. Annak tényleg nagyon kevés az esélye, hogy az akvárium ereszteni kezd. Ez ellen talán egy még nagyobb akvárium lenne a megoldás, abban lenne egy kisebb :)
 
A kiteritett, gombmoha amugy normalisan funkcional pazsitkent? Mert akkor lehetne egy lavakoves iwagumi vagy mi, az meg jol is mutatna lavakovel es alacsony talajjal
 
A kiteritett, gombmoha amugy normalisan funkcional pazsitkent? Mert akkor lehetne egy lavakoves iwagumi vagy mi, az meg jol is mutatna lavakovel es alacsony talajjal
YouTube - on láttam már ilyet, itt nem. És az a véleményem, hogy a többség nem rajong érte, már csak azért se, mert a gömbmoha igazából egy algafaj. Egy lassabb növekedésű cladophora. Ettől még működhet. 🙂
 
Egy ertelmes dizajnt nem sikerul kirakni :cautious:
Meg vagy 1,5 hetig nem tudok az adok veszek csoportba irni, na meg privatba, szoval ha kel valakinek a vizipafrany egy kitkat csokiert viheti az egeszet, meg van par fa is.... ors vezer ter kornyeken.
Szoval maradunk a kereskedesekben lathato egyszeru berendezesnel, lesz par gomb moha azt kesz, igy is mar vagy 1 honapja a naplo nyitasa elott megy a varialgatas.
Vagy esetleg a ga-ban kinezunk valami kesz novenyes fadarabot, amennyit rakoltottunk mar vehettunk volna egy olyat is.
 
na itt a baj... a sok 'jótanács' meghozta a hatását. Tök jó volt a scape-ed. Szerintem hagyd azt. Esetleg a köveket szedd ki rakj helyette annyi lávakövet ami megtartja a fákat ahogy eddig voltak. És rakhatsz a lávakőre mohát szépen bezöldíti.
Ne menjen el a kedved!
Nem ment el a kedvem csak nem megy nekunk a berendezes.
Inkabb nem fogok fat hasznalni, csak tovabb bonyolitja a dolgot.
Mar szet bontottam azt ami a naplo elejen volt.
Sima lavakoves valamit meg meg fogok probalni valami mohaval, de komplexebb dolgot nem akarok mar.
Valami ilyesmit egy egyszeru mohaval vagy ricciaval ragasztva mint ez:
711aca%2B4IrL._AC_SL1024_.jpg
Csak ugye kissebb meretben.
Csak mar lassan hulyenek neznek a bolta, mar a 3. Fele kovet veszem a honapban.:D
 
várd meg inkább míg eladó topic-ba tudsz írni... Ne kezdd egyből ekkora minusszal a hobbit.

Ellenben ha szabadidőd/időtök engedi, látogass meg Pomázon, van egy zacskó tört lávakövem (5cm-es darabok), meg lehet van még nagyobb darab is, talán sikerül azzal együtt legóznod egy számotokra is elfogadható scape-et.
Néhány féle mohát is tudsz nálam nézni (kivéve riccardiát).
 
várd meg inkább míg eladó topic-ba tudsz írni... Ne kezdd egyből ekkora minusszal a hobbit.

Ellenben ha szabadidőd/időtök engedi, látogass meg Pomázon, van egy zacskó tört lávakövem (5cm-es darabok), meg lehet van még nagyobb darab is, talán sikerül azzal együtt legóznod egy számotokra is elfogadható scape-et.
Néhány féle mohát is tudsz nálam nézni (kivéve riccardiát).
Rendes toled, de bp-n kivulre nem megyek. Igaz, nem is akarok piacot csinalni a naplombol.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére