• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld sziklás

Nah szupi, nem voltam biztos benne, hogy mi a cél. A múltkori ahogy szokták mondani ültetési technikában és kondícióban ötös volt. A hardscape az amin elvérzett. Így ha az első kettőt hozod most is (miér is ne? :) ) akkor a harmaadikra érdemes rágyúrni.



Most csak egy 2 másodperces skicc.

A jobb oldal annyira karakteres, hogy nem igényel semmi változást. Az előző berendezésben is ez a szikla adta meg a karakterét az akváriumodnak.
Szerencsére az elforgatással sokat el tudtál venni a hasonlóságból és kevesen lesznek akik rávágják, hogy ez ugyanaz a dekor! (ezért egyébként büntetnek, pont a változatosság miatt)

A bal oldal most nagyon felénk dől, míg a jobb oldal természetesen áll a helyén.
Sajnos a jelenlegi fotón a világítás sokat csal. Nem jut elég fény az első részre és ez kiemeli ezt a fura hatást.
Ha ellensúlyozni kellene valószínűleg be kellene tenni a front részre egy sziklát ami térben egy előrébb lévő síkba kerül. Ahogy a jobb oldaladon a szépen lefutó part rész (az zseni lett!)
De itt hogy ne legyen szimmetrikus egy bemoházott gombóc formább szikla lehet jobban működne.

Hátul szintén érdemes lenne megtörni a hegy vonalát. Egy hátulra betett szila vagy több kicsi több teret adna és elvinné a szemet hátra amikor a bal hegyet nézed. A hegy nem 1 csúcsban fut össze, hanem csoportokra bomlik. Természetesebb. Ha nagyon kicsi a hely, akkor kis kövekkel érdemes játszani kicsit. Teljesen hátra rakva az üvegre.

Ezzel a hátulra betett kiegészítő sziklával a szurdok hátsó éle is hihetőbb, természetesebb lesz, megnöveled a teret és a kis akváriumod máris sokkal nagyobbnak érződik majd.

Ilyen dolgokkal lehetne gyorsan javítani.

A lassabb valószínűleg egy visszabontás lenne a bal oldalon a szépen bemoházott alapig. A felső 2/3 az amin javítanék. (kb abban a magasságban bontva ahol a felső vörös csík alja van most)


View attachment 7994
Tehát ha jól értelmezem a bal oldalt bontsam vissza és legyen belőle egy kissebb hegy, középen hátul pedig csináljak egy kis hegyecskét? Bocs csak kicsit megviselt ez a kis átalakítás, és szeretnék valami elfogadhatót kihozni belőle! :)
 
Tehát ha jól értelmezem a bal oldalt bontsam vissza és legyen belőle egy kissebb hegy, középen hátul pedig csináljak egy kis hegyecskét? Bocs csak kicsit megviselt ez a kis átalakítás, és szeretnék valami elfogadhatót kihozni belőle! :)

Hát 2 megoldás lenne.

1. bontás nélkül, akkor a rajz szerint picit érdemes kiegészíteni a bal oldalt
2. kis bontással. a bal oldal nagy csúcsot akkor vissza kell bontani a talapzatig és máshogy felépíteni

Ennél több megoldás is van inkább csak noszogatnálak, hogy ne törődj bele a jelenlegi építménybe, mert ebben a pillanatban még bármi lehet belőle :)
 
Hát 2 megoldás lenne.

1. bontás nélkül, akkor a rajz szerint picit érdemes kiegészíteni a bal oldalt
2. kis bontással. a bal oldal nagy csúcsot akkor vissza kell bontani a talapzatig és máshogy felépíteni

Ennél több megoldás is van inkább csak noszogatnálak, hogy ne törődj bele a jelenlegi építménybe, mert ebben a pillanatban még bármi lehet belőle :)
Ha a bal oldali hegyről leveszem a legfelső csúcsot? Kissebb hegy lesz belőle. Hátsó részen meg építek egy kis hegyet? Az baj hogy nem sok hely van kibontakozni.
 
Ha a bal oldali hegyről leveszem a legfelső csúcsot? Kissebb hegy lesz belőle. Hátsó részen meg építek egy kis hegyet? Az baj hogy nem sok hely van kibontakozni.

Kicsit próbálgatni kell. Ez csak tőled függ mennyi energia és elszántság van hozzá. A a jobb oldalad egy jobb bal oldalt érdemelne :) (y)
Ha már elszántad magad, hogy a korábbi szép kis kertet szétkapod, ezek a kis módosítások eltörpülnek.
 
Szia.
Hadd gratulàljak én is ehez a szépséghez.Nekem az lenne a kérdésem,hogy a garnélàk,ill.a bébi garnélák hogy reagàlnak erre a felszinleszivora?Nekem az eggyel kissebb modell van,de miutàn védelmet nem tudsz ugye ràhuzni az àllitàsi lehetoség miatt az aljàn,esély sem marad a picik felnevelésére.Max. a szuroben:D
 
Tetszik tetszik ehez nincs mit hozzátenni. Várjuk majd a versenyfotót és persze sok sikert.!
Egyszer csinálok majd egy hasonlót, de most más lebeg a szemem előtt...
 
Szia.
Hadd gratulàljak én is ehez a szépséghez.Nekem az lenne a kérdésem,hogy a garnélàk,ill.a bébi garnélák hogy reagàlnak erre a felszinleszivora?Nekem az eggyel kissebb modell van,de miutàn védelmet nem tudsz ugye ràhuzni az àllitàsi lehetoség miatt az aljàn,esély sem marad a picik felnevelésére.Max. a szuroben:D
Nem vettem észre hogy probléma lenne! A szűrő sem megy teljes gőzzel. Eddig jó szuperrál! ;)
 
Ez már csak egy féle képpen lehetne jobb, ( a technikai részt leszámítva...) ha a halacskákat valahogy sikerűlne egy picit följebb csalogatni. Bár ahogy nézem ez így is pöpec... ;) grat

Kezdi izgatni a fantáziám egy ilyen elrendezés... Ilyenkor irígykedik az ember arra akinek több akija van meg persze mellé egy GA-ja... :mad:
 
Ez már csak egy féle képpen lehetne jobb, ( a technikai részt leszámítva...) ha a halacskákat valahogy sikerűlne egy picit följebb csalogatni. Bár ahogy nézem ez így is pöpec... ;) grat

Kezdi izgatni a fantáziám egy ilyen elrendezés... Ilyenkor irígykedik az ember arra akinek több akija van meg persze mellé egy GA-ja... :mad:
Bárhogy fotózod,bármivel ez akkor is gyönyörű és megunhatatlan.
Köszi szépen!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére