• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld sziklás

Már nem olyan egyszerű leszívni a mulmot.
Ez inkább a te öregedésednek a jele nem pedig az akváriumé.:D Visszalapoztam a naplód, nagyon szép képek vannak benne, próbáltam hirtelen felindulva egy-egy like-t adni, de már nem tudtam, teleraktam korábban.:(
 
Nagyon szép így is.Ez a kedvenc növényem de valamiért nálam mindig csak sínylődik,de csak ez az egy fajta.Örökre megtartanám.
 
már megint az a szerénység!:rolleyes: Jobb lett ez és kissé AMANO-sabb, ha lehet így fogalmaznom! Egy építő szándékú megjegyzés : azt a TWIN-t vagy a hegy mögé tedd, vagy a fotózáskor vedd ki, mert így azt hiszem, hogy az UFÓ-k érkeztek téged tovább dicsérni a terraformálásodat!:D
 
Szerintem az előző zseni volt, csak az akvárium méretével nem jött ki igazán. Sokkal jobb eredmény is születhetett volna ha van hova kifutni a dombnak.
De a mohák nagyon szépek voltak.

A mostaniban ha jól értem az volt a lényeg, hogy minden meglévő anyagból gyorsan egy másik formát kreálni.
Abban mindenképp sikerült, hogy az átforgatással megváltozott az előzőleg beégett kép. És a mohák miatt már most előrehaladottnak néz ki minden.
Nézegetni év közben szuper lesz ezt is, de a versenyeken nem hiszem, hogy jobb eredményt ér majd el, mert a teljes kép nem hozza az arányos x faktort :)
Ha a verseny nem gond, akkor tök jó. Ha gond, de csak minimálisat szeretnél hozzányúlni akkor a bal oldalon kell dolgozni, hogy térben is harmonikusan kapcsolódjon a jobb oldalhoz.

Egyébként jár a gratu, hogy elszántad magad és megbontottad a zöld hegyet (y)
 
Szerintem az előző zseni volt, csak az akvárium méretével nem jött ki igazán. Sokkal jobb eredmény is születhetett volna ha van hova kifutni a dombnak.
De a mohák nagyon szépek voltak.

A mostaniban ha jól értem az volt a lényeg, hogy minden meglévő anyagból gyorsan egy másik formát kreálni.
Abban mindenképp sikerült, hogy az átforgatással megváltozott az előzőleg beégett kép. És a mohák miatt már most előrehaladottnak néz ki minden.
Nézegetni év közben szuper lesz ezt is, de a versenyeken nem hiszem, hogy jobb eredményt ér majd el, mert a teljes kép nem hozza az arányos x faktort :)
Ha a verseny nem gond, akkor tök jó. Ha gond, de csak minimálisat szeretnél hozzányúlni akkor a bal oldalon kell dolgozni, hogy térben is harmonikusan kapcsolódjon a jobb oldalhoz.

Egyébként jár a gratu, hogy elszántad magad és megbontottad a zöld hegyet (y)
Köszi Viktor!

Ha már elszántam magam akkor a verseny sem mindegy! ;)
Te hogy változtatnál?
 
Ha már elszántam magam akkor a verseny sem mindegy! ;)

Nah szupi, nem voltam biztos benne, hogy mi a cél. A múltkori ahogy szokták mondani ültetési technikában és kondícióban ötös volt. A hardscape az amin elvérzett. Így ha az első kettőt hozod most is (miér is ne? :) ) akkor a harmaadikra érdemes rágyúrni.

Te hogy változtatnál?

Most csak egy 2 másodperces skicc.

A jobb oldal annyira karakteres, hogy nem igényel semmi változást. Az előző berendezésben is ez a szikla adta meg a karakterét az akváriumodnak.
Szerencsére az elforgatással sokat el tudtál venni a hasonlóságból és kevesen lesznek akik rávágják, hogy ez ugyanaz a dekor! (ezért egyébként büntetnek, pont a változatosság miatt)

A bal oldal most nagyon felénk dől, míg a jobb oldal természetesen áll a helyén.
Sajnos a jelenlegi fotón a világítás sokat csal. Nem jut elég fény az első részre és ez kiemeli ezt a fura hatást.
Ha ellensúlyozni kellene valószínűleg be kellene tenni a front részre egy sziklát ami térben egy előrébb lévő síkba kerül. Ahogy a jobb oldaladon a szépen lefutó part rész (az zseni lett!)
De itt hogy ne legyen szimmetrikus egy bemoházott gombóc formább szikla lehet jobban működne.

Hátul szintén érdemes lenne megtörni a hegy vonalát. Egy hátulra betett szila vagy több kicsi több teret adna és elvinné a szemet hátra amikor a bal hegyet nézed. A hegy nem 1 csúcsban fut össze, hanem csoportokra bomlik. Természetesebb. Ha nagyon kicsi a hely, akkor kis kövekkel érdemes játszani kicsit. Teljesen hátra rakva az üvegre.

Ezzel a hátulra betett kiegészítő sziklával a szurdok hátsó éle is hihetőbb, természetesebb lesz, megnöveled a teret és a kis akváriumod máris sokkal nagyobbnak érződik majd.

Ilyen dolgokkal lehetne gyorsan javítani.

A lassabb valószínűleg egy visszabontás lenne a bal oldalon a szépen bemoházott alapig. A felső 2/3 az amin javítanék. (kb abban a magasságban bontva ahol a felső vörös csík alja van most)


hugo.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére