1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes Weathertop

Kategória: 'Naplók', témanyitó: extrudalt, téma nyitása: Júli 26, 2017.

1. extrudalt
    Épp nem fórumozik ...

extrudalt Főkertész

Tag:
    Dec 10, 2014
    Kedvelik:
    895
    Sziasztok!
    Eljott az ido, h elinditsam az uj akva naplojat. Eloszor is az adatok, mert tortent nemi valtozas az elozohoz kepest:
    Akvarium: ADA 90-P /90x45x45/
    Vilagitas: Ati Sunpower 6x39
    Szures: Maradt a ket Eheim 2075 uveg ki es befolyokkal,
    Toltet: Full Bio kozeg /Bio-Rio, Matrix, Substrat Pro/ plus 2x100gr Purigen
    Hutes: Van A/C de plusban ha kell fenn van egy venti is az oldalan
    Talaj: ADA Power Sand L 2liter, ra kerultek a szokasos porok / PenacW, PenacP, Tourmaline BC, Clear Super, Bacter 100/
    ADA Amazonia
    Dekor: Black lava
    Tap: Hazi keverek
    ADAlekok: Green Gain, Eca, Phyton-Git, Green Bacter. Persze ezek csak akkor, ha kellenek
    CO2: 20 LB palack Aquatek Regulator, DIY reactorral beoldva
    Novenyek:
    eleocharis parvula

xspirit, Luigi13 és Szabó Henrik kedvelik.
  2. extrudalt
    Épp nem fórumozik ...

extrudalt Főkertész

Tag:
    Dec 10, 2014
    Kedvelik:
    895
    Ez az elso Iwagumi szeru epitesem, nem lett tokeletes, de Lavabol nem is olyan egyszeru. Csak parvula lesz benne semmi mas, ez most csak ilyen konnyen karbantarthato akva a moka kedveert
    35343497854_2c3abbf1c7_b. _I7A2224 by zoltan csanyi, on Flickr

dexkill, Molroth, Piga és 19 mások kedvelik ezt.
  3. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    5,799
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Nagyon szep szett, gondos osszeallitas. Hajra.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről

extrudalt kedveli.
  4. extrudalt
    Épp nem fórumozik ...

extrudalt Főkertész

Tag:
    Dec 10, 2014
    Kedvelik:
    895
    koszkosz

Szabó Henrik kedveli.
  5. kuchi
    Épp nem fórumozik ...

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    4,129
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Jo lesz ez!Csak azt nem értem,hogy sokan a könnyen karbantartható akikat építenek,én meg direkt keresem a nehezen karbantartható scapeket!Valami nem stimmel velem?:ROFLMAO::D:confused:

Szabó Henrik és extrudalt kedvelik.
  6. extrudalt
    Épp nem fórumozik ...

extrudalt Főkertész

Tag:
    Dec 10, 2014
    Kedvelik:
    895
    :D Az idei verseny akva egy par hete lett szetszedve, eleget voltam abban konyekig, most kell valami pihi

7. extrudalt
    Épp nem fórumozik ...

extrudalt Főkertész

Tag:
    Dec 10, 2014
    Kedvelik:
    895
    Nagy iwagumi szakik azert szolhatnak, ha valamit kellene javitani @matrai @rollreich @Jopet es sokan masok akiknek a neve most nem jut eszembe :)

8. kuchi
    Épp nem fórumozik ...

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    4,129
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Igaz en nem vagyok iwagumi szaki,kb4 éve építettem utoljára,de a bal oldalt is beépítenem,na nem olyan hangsúlyosan de ez így túl kevés!

9. matrai
    Épp nem fórumozik ...

matrai VIP kertész

Tag:
    Aug 17, 2015
    Kedvelik:
    4,046
    Hely:
    Budapest XXII. Péter Pál u.
    Még szerkesztheted az előző hozzászólásod a nevem kihagyásával, főleg ilyen illusztris társaságban említve azt, úgy látszik néha kicsit sokat beszélek és ezt összkevered a hozzáértéssel. :) Azért elmondom a véleményem. A kövek borzasztóan tetszenek, színük textúrájuk csoda. Az egész kép az akváriumhoz mérten egy kicsit kicsi nekem, nem tölti ki teljesen azt, ezt szerintem most csak a nagy mélységű fotó okozza, erre majd figyelni érdemes. A főkő alsó részén van egy szabályosnak tűnő derékszög, azt majd árnyékolnám, takarnám. A főkő két oldalán lévő mellékkövek magasságát kevésbé hoznám egy szintbe, a két csúcsot összekötő vonal lejtsen még jobban. Ha én növényesíteném elatin hidropipert választanám, két okból is: vékonyan terül nem takar majd túl sokat, nagyon ritkán kell metszeni, ha kell egyáltalán. Ezek után egy szóval: tetszik.:)

Utoljára módosított: Júli 26, 2017
    Szabó Henrik és ZaCK kedvelik.
  10. extrudalt
    Épp nem fórumozik ...

extrudalt Főkertész

Tag:
    Dec 10, 2014
    Kedvelik:
    895
    Igazabol nem is akarom beepiteni azt a reszt, max meg par aprobb reszletre gondoltam miutan be lesz novenyesitve

11. extrudalt
    Épp nem fórumozik ...

extrudalt Főkertész

Tag:
    Dec 10, 2014
    Kedvelik:
    895
    Erre gondoltam en is, h tul egymagassagban vannak a support kovek, legalabbis a kepen a valosagban ennyire nem latszik, de ezt majd megvaltoztatom. koszi

matrai kedveli.
  12. Jopet
    Épp nem fórumozik ...

Jopet VIP kertész

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    5,417
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Csatlakozom az előttem szólóhoz. A nevem említését és a véleményét illetően egyaránt. Az én gondolataim:
    Nekem túl szimmetrikus a kép, még ha el is van tolva jobbra. A baloldalt kicsit kinyújtanám úgy, hogy a 3 kő (2 kicsi és a nagy mellékkő) távolságát arányosan növelném. Vagyis a baloldali kicsit akár 5-6 centivel, a mellette levőt kicsit kicsit kevesebbel és a nagy mellékkövet 1-2 centivel "balrább" hoznám. Ez utóbbi mehetne akár mélyebben is a talajba, hogy se a csúcsa, se a talajjal való találkozása ne legyen egy magasságban a jobboldali nagy kőével. A főkő alatti kisebb kő is jöhetne előrébb picit, ezt majd a többi kő végleges pozíciójához kellene benézni.
    A kompozíció alakja, a kövek textúrája és elhelyezésük, irányuk tetszik (y)

ZaCK és extrudalt kedvelik.
  13. extrudalt
    Épp nem fórumozik ...

extrudalt Főkertész

Tag:
    Dec 10, 2014
    Kedvelik:
    895
    Ha arreb tolom azt a 3kovet azt csak balrabb gondolnad vagy kicsit elorebb is? Meg ha arrebb tolom azt a bal oldali support kovet akkor a helyere tegyek meg valamit? Vagy csak talaj es mehet a noveny?

14. Jopet
    Épp nem fórumozik ...

Jopet VIP kertész

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    5,417
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Ezt így nehéz :) Látni kellene. Meg nem tudom, milyen alakja van a főkő baloldalának - ami most takarásban van - mert ugye így az is jobban előbukkanna. Lehet jobb is lenne, ha fű lenne a két kő között, de az is lehet, hogy jobb lenne ha továbbra is kicsit takarásban maradna. :)
    Ez csak egy ötlet volt részemről, nem is biztos hogy jól mutatna. Ha gondolod, próbáld ki az eltologatást, hogy egyáltalán tetszik-e az úgy kapott alakzat. A kérdéseid amúgy jók, de te magad jobban fogod látni rájuk a választ.

Szerk: és hogy hű is maradjak magamhoz (meg nem is) :happy: azt javaslom, hogy - mivel monokultúrás lesz és így nem lesz lehetőséged növényekkel kiegészíteni fókuszpontokat stb. - aludj párat a hardscape-re és addig ne növényesítsd be, amíg teljesen elégedett nem vagy. Beletörődni egy későn felfedezett hibába, vagy víz alatt túrni nehezebb, ezt most ismét megtapasztaltam :D

Utoljára módosított: Júli 26, 2017
  15. extrudalt
    Épp nem fórumozik ...

extrudalt Főkertész

Tag:
    Dec 10, 2014
    Kedvelik:
    895
    Igazabol en elegedett voltam :D azert kerdeztelek titeket, de mostmar, h szoltatok h egyvonalban van sokminden mostmar az en szemem is szurja. A novenyek meg csak hetvege korul jonnek meg, idom meg van.

16. Jopet
    Épp nem fórumozik ...

Jopet VIP kertész

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    5,417
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    :D
    Sorry.
    Most azzal vigasztalom magunkat, hogy szerintem előbb-utóbb magadtól is kiszúrtad volna és akkor írhattam volna csupán ezt:

extrudalt kedveli.
  17. extrudalt
    Épp nem fórumozik ...

extrudalt Főkertész

Tag:
    Dec 10, 2014
    Kedvelik:
    895

18. extrudalt
    Épp nem fórumozik ...

extrudalt Főkertész

Tag:
    Dec 10, 2014
    Kedvelik:
    895
    Nos, megtortent a valtoztatas. Kicsit ki lett egeszitve a bal oldal meg a hatterbe is kerult par ko
    Lefotoztam kett kulonbozo tavolsagbol az elso 24mm a masodik 100mm meg ket reszletfoto extraba
    36149947996_486bf6c1c3_b. _I7A2237 by zoltan csanyi, on Flickr
    36023011822_5789f6e589_b. _I7A2240 by zoltan csanyi, on Flickr
    36057242041_6813281208_b. _I7A2241 by zoltan csanyi, on Flickr
    35386567443_c49ecd49f6_b. _I7A2243 by zoltan csanyi, on Flickr

eMZé, AmegA, kepesmiki és 13 mások kedvelik ezt.
  19. matrai
    Épp nem fórumozik ...

matrai VIP kertész

Tag:
    Aug 17, 2015
    Kedvelik:
    4,046
    Hely:
    Budapest XXII. Péter Pál u.
    Kuchinak és nekem egyértelműen kedveztél a kiegészítésekkel, most a berendezés sokkal jobban kitölti a teret. Jól áll neki a 24 mm is, persze majd a feltöltés még nyom rajta egy kicsit. Jopet igényét, a szimmetria megtörését nem érzem kielégítve, inkább erősödött az. :)

Utoljára módosított: Júli 27, 2017
    kuchi kedveli.
  20. extrudalt
    Épp nem fórumozik ...

extrudalt Főkertész

Tag:
    Dec 10, 2014
    Kedvelik:
    895
    Igy hatarozottabban jobban tetszik, mint elotte, de a szimmetriaval nem tudtam mit kezdeni tul melyen vannak a fokovek a mozgatashoz.

Szabó Henrik és matrai kedvelik.

Aktuális oldal megosztása