• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Platforms

extrudalt

Főkertész
Sziasztok!
Eljott az ido, h elinditsam az uj akva naplojat. Eloszor is az adatok, mert tortent nemi valtozas az elozohoz kepest:
Akvarium: ADA 90-P /90x45x45/
Vilagitas: ADA Grand Solar 1
Szures: Maradt a ket Eheim 2075 uveg ki es befolyokkal, vodorben jarattam a szuroket az epitkezes alatt szoval remelem a bacik megmaradtak
Toltet: Full Bio kozeg /Bio-Rio, Matrix, Substrat Pro/ plus 2x100gr Seachem Purigen

Hutes: Van A/C de plusban ha kell fenn van egy venti is az oldalan
Talaj: ADA Power Sand L 2liter, ra kerultek a szokasos porok / PenacW, PenacP, Tourmaline BC, Clear Super, Bacter 100/ Aqua soil a regit hasznaltam ujra, kitettem szaradni a napra ket napra es olzan mint az uj, kicsit atszurtem a portol es mar ment is a power sand-re. De azert szurtam le par Multi Bottom-ot is mert nagyon magas lett a talaj reteg. Talaj emelesnek lavakovet hasznaltam.
Dekor: Szokasos driftwood meg par gally plus Featherock. A dekor homok La-Plata

Tap: ADA Step-2 a regi talaj miatt, Brighty-K, Green Brighty Special LIGHTS a mohak miatt, vettem egy Jebao adagolot is, de meg nem volt idom beuzemelni
ADAlekok: Green Gain, Eca, Phyton-Git, Green Bacter. Persze ezek csak akkor, ha kellenek
CO2: 20 LB palack Aquatek Regulator, DIY reactorral beoldva
Novenyek:
Tortula Ruralis Origin aka. Starmoss
Notocyphus Lutescens aka. Queen Flame Fissidens
Riccardia Chamedryfolia
Eleocharis Parvula
Eleocharis Parvula 'Mini'
Hydrocotyle Tripartita 'Japan'
Pogostemon Helferi
Utricularia Gramminifolia
Lobelia Cardinalis 'Mini'
Microsorum pteropus 'Needle Leaf'
Anubias barteri var. nana 'Petite'
Micranthemum 'Montecarlo'

Az epitkezes majdnem ket hetig tartott, persze nem ejjel nappal, de megszenvedtem a fakkal es a kovekkel mert sokat kellett rajtuk faragni meg kiegyensulyozni. Semmit nem ragasztottam minden magatol all /inkabb allogat, nehany fa nem tul stabil, kb. mint a Forint/ Csak zseles novenyeket hasznalltam plus nehany regi novenyt az elozo set-upbol, de az epitkezeshez kepest az ultetes mar eleg laza volt, szinte pihenteto. Persze a zselet meg most sem szeretem mosogatni, de kinn az udvaron locsoloval a naggyat lecsapattam utana mar sokkal konnyebb volt. A cel valami minimalos tema lenne, remelem birom is tartani :D Ez volt az elso eset, h keszitettem egy hevenyeszet latvanytervet az epites elott, hellyel-kozzel hasonlo is lett. Az akva tegnap indult utjara, de eleg tea meg a viz, be is raktam xtra ket purigent szoval most epp 400gr feherit. Egy nap alatt azert mar van valtozas, mondjuk nem sok, de van. A kepekkel ovatosan akarok banni, mert jo lenne valami szekszi helyet szerezni a jovo evi IAPLC-n, szoval ne utaljatok legyszi! :)
De itt van par kep meg az elejerol, csak telos mert nem volt kedvem meg azzal is szoszolni.



 

Attachments

  • DSC_0166.JPG
    DSC_0166.JPG
    71.5 KB · Megtekintések: 3
  • DSC_0147.JPG
    DSC_0147.JPG
    78.2 KB · Megtekintések: 3
Utoljára módosított:
Ha már fotó nincs..... :) Dekort kint hol sikerül venni?
A fakat sugarloaf keyen meg big pine keyen szerzem be, ott van egy nagy 'mocsar', de nem a szo szoros ertelmeben, csak a dagaly naponta ketszer elonti es az ott levo mangrove erdo neha dob szep fakat :D ipari mennyiseg van fabol ott, csak fosok az aligatoroktol meg a kigyoktol. A kovet meg kokereskedesben vettem, sima lavako csak epp ez szurke. Koveket nehez beszerezni, mert olyan igazan kedvemre valo az nincs csak durva shipping koltseggel.
 
Szerintetek eleg csak a HQIval vilagitanom vagy toljam neki a csoveket is? A lampa 30cmre van az akvatol
HA nem jön az alga akkor egy próbát megér az biztos hogy gyorsabban nőnek majd a növények de könnyebben felborul az egyensúly a sok fény miatt. Óvatosan figyelgetve szerintem megpróbálhatod.;)
 
Sziasztok!
Eltelt az elso het. Az UG elolvadt teljesen az mar biztos nem marad meg, meg jopar helferi is, de nem baj, par fajt amugy is csak probakent raktam be. A tobbi ugynezki atveszelte az egeszet. Szokatlanok ezek a lassu mohak, egy het alatt a riccia megduplazta magat ezeken meg valtozast sem latok. A fak szineznek meg mindig, ugyh kimosom a hetvegen a purit biztos jo barna lett mar. A shrimpek meg a halak egesz jol elvannak egy vodorben, de szerintem jovoheten visszarakom oket. Heti ketto vizcsere van nallam a regi soil miatt, de ugy veszem eszre nem is igenyel tobbet. Nagyon megtetszett mostanaban egy hal a neve bumblebee gobie. Azt irjak a brakk vizet kedvelik, de lattam sok helyen novenyesben is. Jopofak.
 
Na erre adjatok valaszt! Ma reggel lecsereltem a halakon/shrimpeken a vizet. Ok egy vodorben elik mindennapjaikat most. Csak lagyvizet hasznaltam a cserehez, majd vissza soztam, levegozteto is volt nekik, de mire most haza ertem az osszes hal elpusztult. Az osszes shrimp el, de sosben beraktam oket az akvaba. Mi tortent? Mar tobb, mint ket hete ott voltak es most a cserenel tortent valami. De mi?
 
Hoztam par reszlet fotot meg az elso hetekbol, mindig csodalkoztam, h a hqi lampara panaszkodtok, h nem jo fenykepezeshez. Mostmar ertem, kb. 100 kepbol 2 ami nem tukrozodik ez Ati-nal soha nem fordult elo. Amugy eddig minden ugy halad ahogy kell, jott 35 Amanda meg 20 Amano es igy mar van 30par Amano, remelem eleg lesz. 5 Bumblebee Gobi is jott, tok jopofak, meg szinuk nem sok van, de jofejek.
28714127656_ccf15106fd_b.jpgIMG_1507 by zoltan csanyi, on Flickr
28668560431_68fd5b1766_b.jpg_MG_1518 by zoltan csanyi, on Flickr
28745990645_c32c34a254_b.jpg_MG_1520 by zoltan csanyi, on Flickr
28668564891_6b0f0e9551_b.jpg_MG_1522 by zoltan csanyi, on Flickr
28668565681_249ca59f4f_b.jpg_MG_1524 by zoltan csanyi, on Flickr
28461662070_e0e1930fb7_b.jpg_MG_1530 by zoltan csanyi, on Flickr
 
sziasztok! Jo reg nem jelentkeztem, de most sem azert mert akkora orom ert :(
Az akvarium eleg szepen alakult, meg ket honap es johetne a final kep, de az elet kozbeszolt. A landlord kitalalta h, meg kell szuntetnem az akvat. Az idoka az h tul sok vizet hasznalok, meg tonkremegy a haza... A poen az egeszben az, h ket eve megbeszeltuk h lesz az akva es azt mondta h johet. Mondtam neki, h akkor kifizetem azt a plusz viz koltseget, de mar nem megy bele. Ha meg elkoltozunk nem adja vissza depositot ami itt nem keves penz. Szoval aprilisig valahogy ki kellene huznom. Szerintetek mukodne az akva paladariumkent? H a novenyeket probalnam megmenteni emers formaban. Egyaltalan vissza alakulnak?? Van parvula, montecarlo, rengeteg moha faj, fern. A halak meg a garnélák mennek vodorbe addig...
 
:(
Elég hülye indokok amikkel jött ...
Viszonylag nehéz submersből, emersbe alakítani a növényeket, de a természetnek is sikerül megoldani, akkor mennie kell. ;)
 
Az emerse alakulas ugyerzem megtortent, de sajnos a jobb oldala az akvanak bepeneszedett. A @Nigro mit kellene tennem a penesz ellen? Szelloztetve van, a folpack ugy 80%at fedi az akvanak. Eddig hidrogenperoxiddal kezeltem eleg jol mukodik, csak a novenyt is megoli. Van valami gyengedebb? Gondolom most ebben az allapotaban nem sokban kulonbozik egy palutol.
 
Sziasztok! Uj fejlemenyek! Jan. 1el uj apartmentbe koltoztunk, igy az akva ujja eledt! 2 honap emers let utan ujra viz ala kerultek a novenyek, amik az emers szakaszt ugy 70%ban eltek tul. A parvula elkezdett sargulni mar a vegere, de a mohak, mc, anubias sokat fejlodtek. A szallitas csak szetszedett allapotban mukodott, ugyhogy teljesen ujja kellett epitenem, de sztem az uj setup is jo lett. Tegnap volt az elso feltoltes, ma meg tul vagyok az elso viz cseren. Eddig minden ok, viszont az ADA lampat visszacsereltem Atira, valahogy nem ereztem elegnek a 90cmre az ADAt. Egyelore 6oraban kapjak az aldast 35cmrol. A technika maradt a regi, naggyabol a noveny lista is.
 
Sziasztok! Uj fejlemenyek! Jan. 1el uj apartmentbe koltoztunk, igy az akva ujja eledt! 2 honap emers let utan ujra viz ala kerultek a novenyek, amik az emers szakaszt ugy 70%ban eltek tul. A parvula elkezdett sargulni mar a vegere, de a mohak, mc, anubias sokat fejlodtek. A szallitas csak szetszedett allapotban mukodott, ugyhogy teljesen ujja kellett epitenem, de sztem az uj setup is jo lett. Tegnap volt az elso feltoltes, ma meg tul vagyok az elso viz cseren. Eddig minden ok, viszont az ADA lampat visszacsereltem Atira, valahogy nem ereztem elegnek a 90cmre az ADAt. Egyelore 6oraban kapjak az aldast 35cmrol. A technika maradt a regi, naggyabol a noveny lista is.

Hajrá! Remélem még jobb lesz ez a setup mint a régi :)(y)
 
Back
Oldal tetejére