• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízlágyítás

Csak 1 ötlet volt a víz takarékosság miatt, de elvetve!
Másik kérdés! Nálunk 15-20 keménységű a víz 7,5-es a PH.
A víz cserekor RO/csapvíz keveréket használok, akkor nem kell más víz előkészítő szert használnom?
 
Elvileg 99% fölötti a hatásfoka, így ez nem kéne, hogy probléma legyen. Viszont én két problémát is látok.
1. Ha nagyon szennyezett a kútvized, akkor sokkal sűrűbben kell szűrőpatronokat cserélned mint a szokásos.
2. A kútszivattyúk kimenő nyomása nagyon alacsony egy RO készüléknek, így nagyon sok lesz a kidobott víz. Nagy valószínűséggel szükséged lesz egy nyomásnövelő pumpára is.

Ezt az infót én is köszönöm, nem voltam benne 100%-ig biztos(y)
Egy "normális" szivattyú min.5-6 báron dolgozik, így elképzelhető, hogy jó lehet. Közvetlenül a szivattyú után érdemes bekötni egy 3 lépcsős szűrőt, és kiválóan működhet, feltéve ha nincs benne homok, de azt is ki lehet szedni egy hidrociklonnal...egy a lényeg, mire elér a RO készülékig a víz, az már mentes legyen mindenféle lebegő szennyeződéstől
 
Csak 1 ötlet volt a víz takarékosság miatt, de elvetve!
Másik kérdés! Nálunk 15-20 keménységű a víz 7,5-es a PH.
A víz cserekor RO/csapvíz keveréket használok, akkor nem kell más víz előkészítő szert használnom?

A hozzáadott csapvíznek megfelelő mennyiségű vízelőkészítőt kell adagolni:)
 
Csak 1 ötlet volt a víz takarékosság miatt, de elvetve!
Másik kérdés! Nálunk 15-20 keménységű a víz 7,5-es a PH.
A víz cserekor RO/csapvíz keveréket használok, akkor nem kell más víz előkészítő szert használnom?
A csapvizet pihentetve lenne az igazi hozzá adni az RO vízhez(a klór és a PH miatt) és előkészítő is kell a nehézfémek miatt. De csak annyit amennyi a csapvízhez kell.
 
Egy "normális" szivattyú min.5-6 báron dolgozik
Igen papíron és 0 méteres emeléssel:D De a valóságban a víz mélyről jön és a papíron leírtaknak a felét hozzák maximum. Másodikra már sikerült is olyan szivattyút vásárolni ami tud percenként 60 liter vizet hozni 6-7 méterről és a nyomás sem megy le 2 Bar alá. De a max nyomást így is megáll 4 Bar-nal.
Persze a mélykút szivattyúk lehet többet tudnak, azokat nem ismerem.
 
"D&D RO 190L/nap" készüléknél évente javasolják a szűrők cseréjét. Membrán élettartalmával mi a helyzet?
Nekem amúgy a 10.000L kb 20-22 hónapig lenne jó.
Nekem pont ilyen RO készülékem van és már több mint 1,5 éve használom. A szén és papírszűrőt 1 év után kicseréltem. A szénszűrőn nem látszódott semmi, de a papírszűrő gyalázatosan nézett ki. Lehet az nem ártana hamarabb cserélnem.
A membránra vigyázni kell. Minél többet öblíted át használat előtt és után, annál hosszabb lesz az élettartama. Érdemes néha rámérni TDS mérővel a tiszta RO vízre, abból kiderül, hogy kell-e cserélni a membránt. Nálam még bírja:)
 
Igen papíron és 0 méteres emeléssel:D De a valóságban a víz mélyről jön és a papíron leírtaknak a felét hozzák maximum. Másodikra már sikerült is olyan szivattyút vásárolni ami tud percenként 60 liter vizet hozni 6-7 méterről és a nyomás sem megy le 2 Bar alá. De a max nyomást így is megáll 4 Bar-nal.
Persze a mélykút szivattyúk lehet többet tudnak, azokat nem ismerem.

Mi is rengeteget szenvedtünk, mire kitapasztaltuk, hogy valóságban melyik a jó. Papíron még a pedrollo is szépet mutat, de egy kínai occó leo lealázza, igaz, utóbbi 3 év alatt úgy néz ki min egy 100 éves antik db...belső anyagok tökéletes minőséget képviselnek, külső ház meg hajlamos szétmállani...
Mélykút szivattyúk tényleg egy másik kategóriát képviselnek, viszont az átlagos fúrt kutakhoz nem lehet használni mérete miatt, ugyan van olyan is ami belemegy a 110-esbe, de az meg horror árban van.... náluk meg pont a túl nagy nyomás okoz problémát....
 
Mi is rengeteget szenvedtünk, mire kitapasztaltuk, hogy valóságban melyik a jó. Papíron még a pedrollo is szépet mutat, de egy kínai occó leo lealázza, igaz, utóbbi 3 év alatt úgy néz ki min egy 100 éves antik db...belső anyagok tökéletes minőséget képviselnek, külső ház meg hajlamos szétmállani...
Mélykút szivattyúk tényleg egy másik kategóriát képviselnek, viszont az átlagos fúrt kutakhoz nem lehet használni mérete miatt, ugyan van olyan is ami belemegy a 110-esbe, de az meg horror árban van.... náluk meg pont a túl nagy nyomás okoz problémát....
Nálam a locsolórendszer miatt kellett a vízhozam és legalább 2 Bar nyomás.
Valahogy sejtettem, hogy ebben a szivattyú témában nem csak én szívtam egyedül:(
 
Nálam a locsolórendszer miatt kellett a vízhozam és legalább 2 Bar nyomás.
Valahogy sejtettem, hogy ebben a szivattyú témában nem csak én szívtam egyedül:(

Hááát....de legalább most már működik, és az a lényeg(y)
 
Nekem pont ilyen RO készülékem van és már több mint 1,5 éve használom. A szén és papírszűrőt 1 év után kicseréltem. A szénszűrőn nem látszódott semmi, de a papírszűrő gyalázatosan nézett ki. Lehet az nem ártana hamarabb cserélnem.
A membránra vigyázni kell. Minél többet öblíted át használat előtt és után, annál hosszabb lesz az élettartama. Érdemes néha rámérni TDS mérővel a tiszta RO vízre, abból kiderül, hogy kell-e cserélni a membránt. Nálam még bírja:)

Milyen hatékonysággal dolgozik a "D&D 190L/nap"?
50L tiszta víz mellett mennyi a szennyvíz?
 
Milyen hatékonysággal dolgozik a "D&D 190L/nap"?
50L tiszta víz mellett mennyi a szennyvíz?
A 190 liternél nálam többet is teljesít. 3 óra alatt megtelik a 30 literes hordó télen-nyáron.
Szennyvíz : tiszta víz
2:1
Hálózati nyomást nem tudok mondani, mert nem tudom mérni. De olyan 4-6 Bar-ra tippelek.
 
Komolyan? Nálam majdnem 5 óra mig megtelik a 25 literes kanna. Pedig nem is lakunk messze egymástól, de hogy ilyen különbségek legyenek.:banghead:
 
A 190 liternél nálam többet is teljesít. 3 óra alatt megtelik a 30 literes hordó télen-nyáron.
Szennyvíz : tiszta víz
2:1
Hálózati nyomást nem tudok mondani, mert nem tudom mérni. De olyan 4-6 Bar-ra tippelek.

Én rosszabbra számítottam, de így már nem annyira rossz:)
Majd azt kell kiszámolnom, hogy 100L-nél milyen legyen az arány, ha a csapvíz 17-es keménységű.
Ha jól olvastam, olyan 4-es lenne jó.
 
Komolyan? Nálam majdnem 5 óra mig megtelik a 25 literes kanna. Pedig nem is lakunk messze egymástól, de hogy ilyen különbségek legyenek.:banghead:
Lehet, hogy közelebb vagyunk a szivattyúhoz, az sokat számít.
A másik meg a magasság, nem mindegy hányadikon laksz. Minden emeletnél egyre kisebb és kisebb a nyomás.
Mi a harmadikon lakunk, de úgy tűnik mázlink van.
 
Lehet, hogy közelebb vagyunk a szivattyúhoz, az sokat számít.
A másik meg a magasság, nem mindegy hányadikon laksz. Minden emeletnél egyre kisebb és kisebb a nyomás.
Mi a harmadikon lakunk, de úgy tűnik mázlink van.

Mi az ötödiken. Lehet hogy ahányadik emelet, annyi óra :D
 
ŐŐŐŐ...Izé
Az úgy túl egyszerű lenne, de akkor nálatok a szintkülönbség miatt kevesebb a nyomás.

Persze, csak vicceltem:D;)

nálunk nem lent van a kazán illetve a szivattyú, hanem az ötödiken, ahol mi is lakunk, úgyhogy elvileg jobb helyzetben kellene lennünk.
De mindegy, valószínűleg ez (mint sok minden más is) nem sikerült valami jól a kivitelezőnek:)
 
Back
Oldal tetejére