• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízlágyítás

Hölgyek , urak!Aki még nem próbálta meg a vízlágyítást,most megpróbálhatja.
Töménytelen mennyiségű "lágyvíz" esett le 1 nap alatt.Csak fel kell olvasztani és már mehet is az akvába. :)
 
tibicuk said:
Hölgyek , urak!Aki még nem próbálta meg a vízlágyítást,most megpróbálhatja.
Töménytelen mennyiségű "lágyvíz" esett le 1 nap alatt.Csak fel kell olvasztani és már mehet is az akvába. :)

Bizony, nekem is ez jutott eszembe, azért egy kis aktívszenes szűrés előtte nem árt, kitudja mi van a hóban.
 
Amint fölolvasztjátok rögtön kiderül, hogy gusztustalan trutyi! Legalábbis Budapesten. Sajnos, de ez ugye akkor sem megoldás semmire, mert nem lenne folyamatos az ellátás :(.

Sent from my Motorola.
 
Szerintem annyi esett,hogy egy kisebb városban nem kell aktivszenezni.Most mindenki egyébként is begubózik.
 
katonajanos said:
Sajnos, de ez ugye akkor sem megoldás semmire, mert nem lenne folyamatos az ellátás :(.

Jani, bármikor és bármennyit tudok adni. Akkora kupacot raktam le az előkertbe (kb. 18-20 m3), hogy júniusig se olvad el :D

OFF

423265_2855860473648_1173668352_32586766_551995512_n.jpg
 
atti76 said:
katonajanos said:
Sajnos, de ez ugye akkor sem megoldás semmire, mert nem lenne folyamatos az ellátás :(.

Jani, bármikor és bármennyit tudok adni. Akkora kupacot raktam le az előkertbe (kb. 18-20 m3), hogy júniusig se olvad el :D

OFF

423265_2855860473648_1173668352_32586766_551995512_n.jpg

Óh, köszi! Akkor tedd félre légyszi, júniusban megyek érte ;)!
Addig is maradok az RO-nál :).
 
Sziaszok!

Laborból tudnék szerezni nagy tisztaságú desztillált vizet. Szerintetek használható akvarisztikai célra?

Köszi

Lullus
 
Lullus said:
Sziaszok!

Laborból tudnék szerezni nagy tisztaságú desztillált vizet. Szerintetek használható akvarisztikai célra?

Köszi

Lullus
Igen. Az gyakorlatilag meg fog egyezni egy jobb RO gép vizével.
 
Azokhoz lenne kérdésem, akik gyantával lágyítják a vizet. Ha alacsony a pH-ja, ti mivel emeltek rajta? Sok gyári készítmény létezik, de olvastam valahol, hogy házilag, szódabikarbónával is megoldható.
 
Mostanában tervezek vásrolni magamnak egy RO készüléket, viszont nem kifejezetten az akváriumba, hanem konyhai használatra. Igazából ivóvíznek. Van benne egy komplett RO készülék, és mivel ivóvíz visszasózó is lesz benne. Nem tudja valaki hogy ez a víz mennyire lesz kemény? Van valakinek otthon ilyen?
Akváriumba mennyire jó ha innen veszek vizet?
 
kope10 said:
Mostanában tervezek vásrolni magamnak egy RO készüléket, viszont nem kifejezetten az akváriumba, hanem konyhai használatra. Igazából ivóvíznek. Van benne egy komplett RO készülék, és mivel ivóvíz visszasózó is lesz benne. Nem tudja valaki hogy ez a víz mennyire lesz kemény? Van valakinek otthon ilyen?
Akváriumba mennyire jó ha innen veszek vizet?

Az lenne a legjobb, ha a visszasózó előtt letudnád kötni az akiba menő vizet egy csappal és ami neked kell azt onnan veszed.
 
A szódabikarbóna szépen visszakeményíti ezzel a lendülettel a vizet. Az akvarisztikai kevertágyas gyantával készített víz meg a benzinkutas desztvíznek címkézett ioncserélt víz pH-ja semmivel sem alacsonyabb, mint a tiszta RO vagy a desztvízé. Csak azért savasak, mert a légköri CO2 beoldódik és ezt nem kompenzálja a vízkeménység. De ez a lágy vizet igénylő halaknál amúgy sem probléma, hiszen ez természetesen jár minden lágy vízhez, sőt általában még huminsavak is vannak a vízben amik tovább csökkentik a pH-t. Egy jó gyanta mellett csak egy kevés csapvizet kell keverned a 0-ás vízhez, mert azért valamennyi ásványi só minden élőlénynek kell, és ez emeli a pH-t is. Kivéve, ha sulawesi garnélákat szeretnél tartani, mert akkor tényleg lúgosítani kell.
A nem akvarisztikai gyanták között van olyan, ami ezen kívül is eltolja a pH-t, de olyat nem ajánlott akváriumhoz használni.

eBalazs said:
Azokhoz lenne kérdésem, akik gyantával lágyítják a vizet. Ha alacsony a pH-ja, ti mivel emeltek rajta? Sok gyári készítmény létezik, de olvastam valahol, hogy házilag, szódabikarbónával is megoldható.
 
inadsz said:
kope10 said:
Mostanában tervezek vásrolni magamnak egy RO készüléket, viszont nem kifejezetten az akváriumba, hanem konyhai használatra. Igazából ivóvíznek. Van benne egy komplett RO készülék, és mivel ivóvíz visszasózó is lesz benne. Nem tudja valaki hogy ez a víz mennyire lesz kemény? Van valakinek otthon ilyen?
Akváriumba mennyire jó ha innen veszek vizet?

Az lenne a legjobb, ha a visszasózó előtt letudnád kötni az akiba menő vizet egy csappal és ami neked kell azt onnan veszed.

És arról nincs senkinek tapasztalata ha nem tudom lekötni milyen vízkeménységet, ill egyéb értékekre sózzák vissza? Mert lehet hogy a olyan paramétereket állítanak be hogy még jót is tesz a tápozás miatt.
 
Moszat said:
A szódabikarbóna szépen visszakeményíti ezzel a lendülettel a vizet. Az akvarisztikai kevertágyas gyantával készített víz meg a benzinkutas desztvíznek címkézett ioncserélt víz pH-ja semmivel sem alacsonyabb, mint a tiszta RO vagy a desztvízé. Csak azért savasak, mert a légköri CO2 beoldódik és ezt nem kompenzálja a vízkeménység. De ez a lágy vizet igénylő halaknál amúgy sem probléma, hiszen ez természetesen jár minden lágy vízhez, sőt általában még huminsavak is vannak a vízben amik tovább csökkentik a pH-t. Egy jó gyanta mellett csak egy kevés csapvizet kell keverned a 0-ás vízhez, mert azért valamennyi ásványi só minden élőlénynek kell, és ez emeli a pH-t is. Kivéve, ha sulawesi garnélákat szeretnél tartani, mert akkor tényleg lúgosítani kell.
A nem akvarisztikai gyanták között van olyan, ami ezen kívül is eltolja a pH-t, de olyat nem ajánlott akváriumhoz használni.

eBalazs said:
Azokhoz lenne kérdésem, akik gyantával lágyítják a vizet. Ha alacsony a pH-ja, ti mivel emeltek rajta? Sok gyári készítmény létezik, de olvastam valahol, hogy házilag, szódabikarbónával is megoldható.
Érdekes dolgot tapasztaltam valamelyik nap. Azt próbáltam kikísérletezni, hogy mekkora az a minimális gyantamennyiség, amivel 4-6 keménység közé tudok lágyítani 30 liter vizet. Ahol kb. 120 ppm-et tudok mérni. Először 150 ml-t alkalmaztam, és itt figyeltem meg, hogy a lágyítással együtt csökkent a pH. Végül kb. 4 és fél óra után kimerült a gyanta, de ezután még órákon át képes volt csökkenteni a pH-t! Egy kis odafigyeléssel el lehet kerülni a drasztikus savasodást.
 
Konkrétan milyen gyantát használsz, és milyen pH értékeket mértél? Úgy 5 körül van normális esetben a 0-ás víz pH-ja, nekem ennyit szokott mutatni a neptunos teszt, mind a bolti, mind a gyantával gyártott víz esetében.
 
Moszat said:
Konkrétan milyen gyantát használsz, és milyen pH értékeket mértél? Úgy 5 körül van normális esetben a 0-ás víz pH-ja, nekem ennyit szokott mutatni a neptunos teszt, mind a bolti, mind a gyantával gyártott víz esetében.
Nekem is 5-5.5 körül volt, amikor teljesen nullás vizet készítettem. 4-6 keménységűre lágyítva 6.8-7.0 között maradt a pH.
 
kope10 said:
Mostanában tervezek vásrolni magamnak egy RO készüléket, viszont nem kifejezetten az akváriumba, hanem konyhai használatra. Igazából ivóvíznek. Van benne egy komplett RO készülék, és mivel ivóvíz visszasózó is lesz benne. Nem tudja valaki hogy ez a víz mennyire lesz kemény? Van valakinek otthon ilyen?
Akváriumba mennyire jó ha innen veszek vizet?
Általában állítható, de emberi fogyasztásra minimum 5kH-t javasolnak.
 
eBalazs said:
Moszat said:
Konkrétan milyen gyantát használsz, és milyen pH értékeket mértél? Úgy 5 körül van normális esetben a 0-ás víz pH-ja, nekem ennyit szokott mutatni a neptunos teszt, mind a bolti, mind a gyantával gyártott víz esetében.
Nekem is 5-5.5 körül volt, amikor teljesen nullás vizet készítettem. 4-6 keménységűre lágyítva 6.8-7.0 között maradt a pH.
Ennek pontosan ilyennek is kell lennie, ha (közel) vegytiszta vízről van szó. A levegő CO2 tartalma beoldódva ennyit jelent. Ez nem a gyanta mellékhatása, a desztillált víz is ilyen.
Szerintem az adott értékig lágyítás elég rizikós, nehéz pontosan belőni. Ha nullás vizet készítesz, és utána mindig adott arányban kevered a csapvizeddel, akkor sokkal biztosabban tudsz előállítani mindig ugyanolyan cserevizet.
 
Sziasztok!
Szeretnék majd itthon gyantával vizet lágyítani,de érdekel,hogy mit csinál egy tipikus,kemény,budapesti csapvízzel?
Azt tudom,hogy 0-ra lágyítja,de a ph-val mi történik?
 
Back
Oldal tetejére