• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vízalatti kertjeim

Akkor most a high tech. A kezdeti opálosodás kezd el tűnni de még nem tökéletes de jó úton haladok.Az a sejtésem az opálosodással kapcsolatban, hogy mivel a szűrőt egy másik akváról raktam át és abban nem volt ennyire lágy és savas a víz ezért kinyírtam a bacik nagy részét és újra kellett fejlődni a baci kultúrának. Mintha azt olvastam volna valahol, hogy nagyon alacsony PH-nál a bacik kinyúlnak és nem fejlődnek.Ezért emeltem a TDS-t vissza sózással és csap vízzel, valamint baci kultúrát kezdtem el adagolni.Végül melyik lépés volt a helyes nem tudom de az is lehet nem ezek a lépések oldották meg a problémát, egy biztos javul a helyzet.Az egyik oto azt hiszi, hogy boraras és együtt úszik velük. A vörös szekció is kezd beindulni, a mohák is folyamatosan hozzák a friss hajtásokat. A ragasztás már nem is látszik. A súlyozó kő is kikerült.View attachment 16511 View attachment 16512 View attachment 16513 View attachment 16514 View attachment 16515

Kösz, hogy benéztél. Szabad hozzá szólni, jöhet hideg, meleg.:)

Szia,
kérdezni szeretnék (és megint csak tanulni) a ragasztással kapcsolatban:
- kötözés helyett ragasztod a kövekre-fákra a növényeket?
- létezik valami speciális ragasztó ami nem káros a vizi világra, de rögzíti a növényeket?

Köszönöm szépen
 
Szia,
kérdezni szeretnék (és megint csak tanulni) a ragasztással kapcsolatban:
- kötözés helyett ragasztod a kövekre-fákra a növényeket?
- létezik valami speciális ragasztó ami nem káros a vizi világra, de rögzíti a növényeket?

Köszönöm szépen

Én a Ga-ban kérdeztem és ezt ajánlották, a víz alatt is ragaszt, a múlt héten indult akinál is használták.
http://www.greenaqua.hu/hu/seachem-flourish-glue-2x4g.html

bocsi hogy ide po...., csak olvastam a naplódat. ;)
 
Szia loktite 55 géles nem folyékony pillanat ragasztó, a víz alatt is ragad.(lehet nem így kell írni)
Erre már van egy jobb megoldás is az ISTA féle pillanatragasztó,költséghatékonyabb és könnyebb vele ragasztani mert erre találták ki :)
 
Ki kell venni a fát a ragasztáshoz, vagy víz alatt is köt (hülye kérdés, tudom, de nem csináltam még ilyesmit)


A víz alatt is meg köt, nem kell kivenni. De ha kitudod venni a fát anélkül, hogy szétrombolnád az akváriumot akkor úgy is jó mert szerintem szebben meg lehet csinálni.
 
Az a baj, hogy nagyon körbebástyáztam a Red Moor-t lávakővel + rápakoltam a kötözött anubias-t is...
Szóval köszönöm a segítséget, akkor kipróbálom a "búvár-ragasztást"!
 
Back
Oldal tetejére