1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Új vagyok, kérdésem van

Kategória: 'Általános növényes beszélgetések', témanyitó: Kovács Benjámin, téma nyitása: Szept 20, 2016.

1. szumo
    Épp nem fórumozik ...

szumo Kertész tanonc

Tag:
    Máj 23, 2011
    Kedvelik:
    11
    Hely:
    Szigetszentmiklós
  2. Jopet

Jopet VIP kertész

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    4,243
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Nem értek hozzá (hogy miért nem lehet fém), de mint ötlet: PVC U-profil + PVC L-profil darabok összeragasztva... van U-profil 10x10 mm-es, 1 mm-es falvastagsággal, azaz 8 mm-es üvegre jó. Pár száz forint métere az ilyen profiloknak és nagyon sokat darabolhatsz belőle..

szumo kedveli.
  3. szumo
    Épp nem fórumozik ...

szumo Kertész tanonc

Tag:
    Máj 23, 2011
    Kedvelik:
    11
    Hely:
    Szigetszentmiklós
    Tengeri akváriumnál kerülendő minden fém érintkezése a vízzel.. mérgező lehet az élővilágra, vagy befolyásolja a vízminőséget algásodást okozva.... illetve sok esetben kiderül hogy a rozsdamentes anyag sós közegben mégsem igazán rozsdamentes... Köszönöm a tippet, használhatónak tűnik. Esetleg ha másnak is van javaslata azt megköszönném..

4. LunaMargareta
    Épp nem fórumozik ...

LunaMargareta Kertész tanonc

Tag:
    Nov 14, 2016
    Kedvelik:
    17
    Hely:
    Miskolc
    Sziasztok!

Van egy novenyem a teljesen uj akvariumomba, ami sanszos hogy nem vizinoveny! 30 hozzaszolasom mar megvan, de nem tudok kepet mutatni, pedig fontos lenne :((

5. Bánáti Zoltán

Bánáti Zoltán Kertész szaki

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    249
    Hely:
    Pécs
    Szia,

képfeltöltő webhely:

https://www.flickr.com/

Én is ezt használom.

Regisztrálsz, behúzod oda a képeket, majd megosztod, megosztásnál feldob egy linket, azt bemásolod a fórumra. Aki rákattint látja a képeket.

6. Victor

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,374
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
    File feltöltés gombbal se? Csak mert tudtommal az nincs korlátozva, idő és hozzászólásra, csak a hirdetés és a privát üzenetek

7. Fazoli
    Épp nem fórumozik ...

Fazoli Kertész szaki

Tag:
    Máj 10, 2016
    Kedvelik:
    148
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok. Van egy Odyssea lámpám aminek meghajlítottam a tartóját hogy magasabb legyen. Lehet ilyet kapni valahol?

8. ZoleeG

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    879
    Hely:
    Gyöngyös
    Szerintem nem nagyon kapni külön.
    Hegesztőpálcából (hosszabból) hajlítható új. Vagy plexiből lehet készíteni "magasítót."

9. Fazoli
    Épp nem fórumozik ...

Fazoli Kertész szaki

Tag:
    Máj 10, 2016
    Kedvelik:
    148
    Hely:
    Budapest
    Ettől féltem köszi

10. rolikiss
    Épp nem fórumozik ...

rolikiss Új regisztrált

Tag:
    Jan 16, 2017
    Kedvelik:
    0
    Hely:
    crawley
    sziasztok kb 1 hónapja inditottam be az akváriumomat és nagyon alacsony a kh mit kellene tennem ?

11. Csabi85
    Épp nem fórumozik ...

Csabi85 Tapasztalt kertész

Tag:
    Jan 12, 2017
    Kedvelik:
    22
    Hely:
    Budapest
    Én sem tudok sajna képet feltölteni, nem tudom mi van.

12. Bánáti Zoltán

Bánáti Zoltán Kertész szaki

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    249
    Hely:
    Pécs
  13. Csabi85
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 12, 2017
    Kedvelik:
    22
    Hely:
    Budapest
  14. Csabi85
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 12, 2017
    Kedvelik:
    22
    Hely:
    Budapest
    Nem vagyok beszédes. Én inkább olvasgatni szoktam :D Pedig a feltöltésre vonatkozó részt is elolvastam, de ez a 25 hozzászólás valahogy elkerülte a figyelmem és Victor írta, hogy a feltöltés az alap, ebből gondoltam megemlíteni, de ezek szerint ő is rosszul tudta. Bààààr ezt a szabályt nem értem :D Ha van valami növényes halas problémám ( mint ahogy növényes van, le is írtam ), akkor lehet jó lenne, ha már kezdőként is fel tudnék lőni róla képet, mert ahogy làtom itt pikk-pakk megmondják, hogy mi a kínja a zöldségeknek, de viszont én biztos vagyok benne, hogy ha a gondot leírom, az max 70-80%- ban tudja lefedni a valóságot, pedig azt írom amit làtok, csak nem értek hozzá, hogy pontosan mit is làtok :)

15. Victor

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,374
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
    Igaz, ezt én is rosszul tudtam, de mentségemre szóljon, hogy akinek válaszoltam az már túl van a 25 hozzászóláson :);)

Csabi85 kedveli.
  16. Csabi85
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 12, 2017
    Kedvelik:
    22
    Hely:
    Budapest
    Ja meg a másik, hogy a eladós-keresős fórumon legalább az eladóshoz hozzá lehetne szólni, vagy az eladónak privit küldeni újoncként.
    Persze az egyértelmű, hogy eladós hírdetést ne tudjon új ember egyből felteni. Ne azért legyen itt, hogy csak eladjon. De ha magához az eladóhoz sem tudok hozzászólni, az ilyen öngólszerűnek tűnik nekem, hiszen így az eladónak van kevesebb esélye eladni a portékát, annak ellenére, hogy én mondjuk vennék tőle valami ingyom-bingyomot, pedig a fórum maga azért van.

17. Csabi85
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 12, 2017
    Kedvelik:
    22
    Hely:
    Budapest
    De én voltam a pancser, hogy eme tényàlladékon valahogy àtsiklottam. Na mindegy, most már ezt is tudom ;)

18. Csabi85
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 12, 2017
    Kedvelik:
    22
    Hely:
    Budapest
    De màr a flickrt az óta beizzítottam. Haver most küldi át messengeren a hiper-szuper kamerával lőtt képeket. Bàr sajna a növényproblémámról elfelejtettem képet lövetni, mint ahogy a teljes aksiról is, na de majd pótlásra kerül, viszont a galaxy fórumhoz lett egy-két nagyon jó. Majd 2018-ban, ha addigra össze gyüjtöm a 25 hozzászólást, fel is teszem őket :D :D

Victor kedveli.
  19. bandras
    Épp nem fórumozik ...

bandras Kertész szaki

Tag:
    Márc 21, 2016
    Kedvelik:
    158
    Hely:
    Nagyatád
    Sziasztok! Nem vagyok új de nemtudtam hol tegyem fel ezt a kérdést. Az akvárium alja csak két oldalt ér le a bútorlapra, át lehet látni alatta. 54literes, az üveg 5,5mm vastag. Kb 5kg talaj, 1kg szikla van benne. Nehéz atlátni alatta de egy papírlapot gondnélkül át lehet csúsztatni alatta. Szerintetek mennyi az esélye hogy elreped? Illetve ha teszek alá valamit akkor maximum mennyi víz maradhat az akvariumba amennyit bír ha kétoldalt fogjuk?(a garnélákat nemtudom kiszedni hogy teljesen leengedjem)

20. star67
    Épp nem fórumozik ...

star67 VIP kertész

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    854
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    Nem gyári szett? Ahhoz szoktat keretet adni. Szerintem 2/3 vizet leereszted, nem lesz gond az emelésnél. Kapni külön ilyen célra polifoam alátétet, az szokott működni, vagy olyan helyre állítsd, ami. Tuti sík.

bandras kedveli.

Aktuális oldal megosztása