• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Sziasztok! Nem vagyok éppen új de kérdésem lenne. Ilyen üvegtető tartó eszközt keresek de nem fémből mert egy tengeri akváriumra kellene: http://www.greenaqua.hu/hu/ada-uvegteto-tarto-kampok-4-db-6mm.html Van valakinek ötlete?
Nem értek hozzá (hogy miért nem lehet fém), de mint ötlet: PVC U-profil + PVC L-profil darabok összeragasztva... van U-profil 10x10 mm-es, 1 mm-es falvastagsággal, azaz 8 mm-es üvegre jó. Pár száz forint métere az ilyen profiloknak és nagyon sokat darabolhatsz belőle..
 
Tengeri akváriumnál kerülendő minden fém érintkezése a vízzel.. mérgező lehet az élővilágra, vagy befolyásolja a vízminőséget algásodást okozva.... illetve sok esetben kiderül hogy a rozsdamentes anyag sós közegben mégsem igazán rozsdamentes... Köszönöm a tippet, használhatónak tűnik. Esetleg ha másnak is van javaslata azt megköszönném..
 
Sziasztok!

Van egy novenyem a teljesen uj akvariumomba, ami sanszos hogy nem vizinoveny! 30 hozzaszolasom mar megvan, de nem tudok kepet mutatni, pedig fontos lenne :((
 
Sziasztok!

Van egy novenyem a teljesen uj akvariumomba, ami sanszos hogy nem vizinoveny! 30 hozzaszolasom mar megvan, de nem tudok kepet mutatni, pedig fontos lenne :((
File feltöltés gombbal se? Csak mert tudtommal az nincs korlátozva, idő és hozzászólásra, csak a hirdetés és a privát üzenetek
 
Sziasztok. Van egy Odyssea lámpám aminek meghajlítottam a tartóját hogy magasabb legyen. Lehet ilyet kapni valahol?
 
Sziasztok. Van egy Odyssea lámpám aminek meghajlítottam a tartóját hogy magasabb legyen. Lehet ilyet kapni valahol?
Szerintem nem nagyon kapni külön.
Hegesztőpálcából (hosszabból) hajlítható új. Vagy plexiből lehet készíteni "magasítót."
 
Nem vagyok beszédes. Én inkább olvasgatni szoktam :D Pedig a feltöltésre vonatkozó részt is elolvastam, de ez a 25 hozzászólás valahogy elkerülte a figyelmem és Victor írta, hogy a feltöltés az alap, ebből gondoltam megemlíteni, de ezek szerint ő is rosszul tudta. Bààààr ezt a szabályt nem értem :D Ha van valami növényes halas problémám ( mint ahogy növényes van, le is írtam ), akkor lehet jó lenne, ha már kezdőként is fel tudnék lőni róla képet, mert ahogy làtom itt pikk-pakk megmondják, hogy mi a kínja a zöldségeknek, de viszont én biztos vagyok benne, hogy ha a gondot leírom, az max 70-80%- ban tudja lefedni a valóságot, pedig azt írom amit làtok, csak nem értek hozzá, hogy pontosan mit is làtok :)
 
Nem vagyok beszédes. Én inkább:) olvasgatni szoktam :D Pedig a feltöltésre vonatkozó részt is elolvastam, de ez a 25 hozzászólás valahogy elkerülte a figyelmem és Victor írta, hogy a feltöltés az alap, ebből gondoltam megemlíteni, de ezek szerint ő is rosszul tudta.

Igaz, ezt én is rosszul tudtam, de mentségemre szóljon, hogy akinek válaszoltam az már túl van a 25 hozzászóláson :);)
 
Ja meg a másik, hogy a eladós-keresős fórumon legalább az eladóshoz hozzá lehetne szólni, vagy az eladónak privit küldeni újoncként.
Persze az egyértelmű, hogy eladós hírdetést ne tudjon új ember egyből felteni. Ne azért legyen itt, hogy csak eladjon. De ha magához az eladóhoz sem tudok hozzászólni, az ilyen öngólszerűnek tűnik nekem, hiszen így az eladónak van kevesebb esélye eladni a portékát, annak ellenére, hogy én mondjuk vennék tőle valami ingyom-bingyomot, pedig a fórum maga azért van.
 
Igaz, ezt én is rosszul tudtam, de mentségemre szóljon, hogy akinek válaszoltam az már túl van a 25 hozzászóláson :);)

De én voltam a pancser, hogy eme tényàlladékon valahogy àtsiklottam. Na mindegy, most már ezt is tudom ;)
 
De màr a flickrt az óta beizzítottam. Haver most küldi át messengeren a hiper-szuper kamerával lőtt képeket. Bàr sajna a növényproblémámról elfelejtettem képet lövetni, mint ahogy a teljes aksiról is, na de majd pótlásra kerül, viszont a galaxy fórumhoz lett egy-két nagyon jó. Majd 2018-ban, ha addigra össze gyüjtöm a 25 hozzászólást, fel is teszem őket :D :D
 
Sziasztok! Nem vagyok új de nemtudtam hol tegyem fel ezt a kérdést. Az akvárium alja csak két oldalt ér le a bútorlapra, át lehet látni alatta. 54literes, az üveg 5,5mm vastag. Kb 5kg talaj, 1kg szikla van benne. Nehéz atlátni alatta de egy papírlapot gondnélkül át lehet csúsztatni alatta. Szerintetek mennyi az esélye hogy elreped? Illetve ha teszek alá valamit akkor maximum mennyi víz maradhat az akvariumba amennyit bír ha kétoldalt fogjuk?(a garnélákat nemtudom kiszedni hogy teljesen leengedjem)
 
Nem gyári szett? Ahhoz szoktat keretet adni. Szerintem 2/3 vizet leereszted, nem lesz gond az emelésnél. Kapni külön ilyen célra polifoam alátétet, az szokott működni, vagy olyan helyre állítsd, ami. Tuti sík.
 
Back
Oldal tetejére