• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Mr. Big

ebben max 150 liter víz lesz, kb 25 cm magas vízoszloppal
a videón a srác 1/4" üveget emleget, az 6-os és több vizet tett bele, mint én fogok
az alu szellőző+tolóajtó sín lesz az első merevítés elvileg

nekem sincs tapasztalatom, most szerzem élesben, szóval a fentiek mögé kérdőjel is tehető...
megköszönök minden véleményt
A frontnál 8-asra szavazok. És ne spórolj a merevítéssel. Hosszú az az üveg. Az 1 méteres akváriumokat már eleve 8-10mm-es üvegből ragasztják. A 25cm-es vízoszlop sem olyan kicsi már. Minimum 8.
 
Szeretnék kérdezni tőletek:
1. Sok helyen látom, hogy a táptalaj alatt agyaggolyó van. Ez csak egy szivaccsal van elválasztva a víztértől. Tényleg nem okoz gondot, hogy a talajon keresztül átfolyó víz ebbe belefolyik? Tennétek a képen látható módon az agyaggolyókhoz is beömlőt a szűrőtérbe?
2. A szűrést a már korábban is bevált szivacs hasáb megoldással tervezem. Tudom, ez megosztó, de annyira működött nekem, hogy nem szeretnék mást. Ez mondjuk nem kérdés volt.
3. Szellőzés. A front üveg folytatásaként, függőlegesen tervezem az alsó szellőzőrácsot. Ez is megfelelően párátlanítja a front üveget, vagy jobb a lépcsősen, vízszintesen kialakított szellőző? Hogyan méretezzem az alsó és felső szellőzőt? Jól értem, hogy a lényeg az állandó páratartalom? Ehhez kell állítani a szellőzést és a párásítás mennyiségét?

köszönöm
felülnézet.jpg
 
Sok egyetemista vele iratja a beadandó dolgozatokat. 🤫
De ami még elképesztöbb, hogy olyan problémákat, melyen egy jól képzett progranozó vagy informatikus két hét gondolkozás után tud megoldani, azt openAI 5 perc alatt megoldja.
De használható könyvirásra, vagy akár nyaralástervezésre.

Hogy hova vezet ez hosszú távon, nehezen megsaccolható. Az ilyen ütemü fejlödés viszont még engem is megrémiszt. 2020-ban kezdtem el az informatika világába "beletanulni", és több mint két éve ebben a szakmában is dolgozom. A tudás és tapasztalat, melyet az idö alatt nagy nehézségek árán összegyüjtöttem, tök feleslegesnek tünik. Ma elég opanAIt megkérdezni, és a javaslatát implementálni.

Már eddig is sok képzés nélkül elvégezhetö munka lett robotizálva (kasszások, takaritók, metró-vezetök, futószalag munkások, a felsorolás végeláthatatlan) - mára pedig mesterséges intelligenciák elkezdték az értelmiséget kitolni a helyükröl.

-Neoroflash-sel készülnek blog és hirbejegyzések
-Midjourney elkészitö a hozzá tökeletesen passzoló ábrázolásokat
- scenario segitségével pedig tetszés szerinti játék programozható -anélkül hogy ahhoz ismerni kellene olyan fancy kifejezéseket mint " unity vagy c#"

Attól függetlenul, hogy magamat korral haladónak tartom, aggasztanak ezek a KIk.nagyon disztropikisan látom a jövöt velük: elbutulás, munkanélküliség és nyomorgás...
 
Sok egyetemista vele iratja a beadandó dolgozatokat. 🤫
De ami még elképesztöbb, hogy olyan problémákat, melyen egy jól képzett progranozó vagy informatikus két hét gondolkozás után tud megoldani, azt openAI 5 perc alatt megoldja.
De használható könyvirásra, vagy akár nyaralástervezésre.

Hogy hova vezet ez hosszú távon, nehezen megsaccolható. Az ilyen ütemü fejlödés viszont még engem is megrémiszt. 2020-ban kezdtem el az informatika világába "beletanulni", és több mint két éve ebben a szakmában is dolgozom. A tudás és tapasztalat, melyet az idö alatt nagy nehézségek árán összegyüjtöttem, tök feleslegesnek tünik. Ma elég opanAIt megkérdezni, és a javaslatát implementálni.

Már eddig is sok képzés nélkül elvégezhetö munka lett robotizálva (kasszások, takaritók, metró-vezetök, futószalag munkások, a felsorolás végeláthatatlan) - mára pedig mesterséges intelligenciák elkezdték az értelmiséget kitolni a helyükröl.

-Neoroflash-sel készülnek blog és hirbejegyzések
-Midjourney elkészitö a hozzá tökeletesen passzoló ábrázolásokat
- scenario segitségével pedig tetszés szerinti játék programozható -anélkül hogy ahhoz ismerni kellene olyan fancy kifejezéseket mint " unity vagy c#"

Attól függetlenul, hogy magamat korral haladónak tartom, aggasztanak ezek a KIk.nagyon disztropikisan látom a jövöt velük: elbutulás, munkanélküliség és nyomorgás...
Kis feleségem ezt felvázolta már a 6. osztályban egy 1,5 átlagú matek dolgozat kiosztásakor. Csak pislogtak. 🙂
 
Kukucs! Hipp-hopp már folytatom is...
Végülis üveg lesz az egész. 10-es
2m széles, 140 cm magas, 80 cm mély. A ragasztás következik. Még sosem csináltam ilyet. Izgi lesz...
View attachment 181425
Ragasztottam már hátsó rekeszt akváriumban, szűrés számára. Az sem volt könnyű ujjgyakorlat. Maximális tiszteletem, hogy bevállalod ekkora méretben a saját ragasztást. Drukkolok, hogy jól sikerüljön. 🤞🤞🤞🤞🙂
 
Back
Oldal tetejére