• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdő és haladó Bettások

Bubu01

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Még ismerkedem ezzel a platformmal, így kérlek nézzétek el nekem, ha nem minden tökéletes.
Kezdő Betta tartóként, fel is teszem a kérdést, vajon hányan lehetünk hazánkban akik meg szeretnék építeni, vagy esetleg már meg is építették a saját természetes élőhelyükhöz leginkábban hasonlító Sziámi harcoshal othont?
Igen igen tudom sokan már kiabálva, mondjátok, dehisz rizsföldön, pocsojában élnek. Hogyan lessz ebből mégis szemet gyönyörködtető pompás díszlet?
Mini rizsültetvényes akvárium?
Bambuszcserjés mini ökoszisztéma?
Vagy épp levelekkel tarkított erdei tisztás?
A sötét sziklaüreg ami ránézésre rideg?
Vagy homokos tengerpartra utaló korallsziget?

Szerintetek mi legyen a most készülő nagy akvárium irányvonala?
Cél, természetes élőhely azonosság, és lehetőleg kellemesen tiszta vízkép.
Válaszaitokat köszönöm!
 
Sziasztok!
Még ismerkedem ezzel a platformmal, így kérlek nézzétek el nekem, ha nem minden tökéletes.
Kezdő Betta tartóként, fel is teszem a kérdést, vajon hányan lehetünk hazánkban akik meg szeretnék építeni, vagy esetleg már meg is építették a saját természetes élőhelyükhöz leginkábban hasonlító Sziámi harcoshal othont?
Igen igen tudom sokan már kiabálva, mondjátok, dehisz rizsföldön, pocsojában élnek. Hogyan lessz ebből mégis szemet gyönyörködtető pompás díszlet?
Mini rizsültetvényes akvárium?
Bambuszcserjés mini ökoszisztéma?
Vagy épp levelekkel tarkított erdei tisztás?
A sötét sziklaüreg ami ránézésre rideg?
Vagy homokos tengerpartra utaló korallsziget?

Szerintetek mi legyen a most készülő nagy akvárium irányvonala?
Cél, természetes élőhely azonosság, és lehetőleg kellemesen tiszta vízkép.
Válaszaitokat köszönöm!
A Cinescaper Máté akváriuma ékes példa, hogyan lehet a természetes élőhelyhez hasonló Betta-lakot létrehozni.
 
Én ha bettás biotópot akarnék csinálni, akkor egy 400 literes akváriumban csinálnék ős-dzsumbujt. Ebben már elférne 3-4 hím és 10-15 nőstény
Kiprobáltam valami hasonlót a 650 literesben: nem müködik olyan jól. Mármint a két him beosztottaba területet, de azért néha megtépkedték egymàst.
Ilyesmi akkor mükodhetne talán, ha max 30 cm magas a 400literes akvárium, cserébe jó hosszú.
 
A Cinescaper Máté akváriuma ékes példa, hogyan lehet a természetes élőhelyhez hasonló Betta-lakot létrehozni.
Először Gratulálok a készítőnek, látszik a befektetett munka. Ennél kicsit nagyobbra gondoltam, de nem rossz az irány. Köszönöm. Kb egy 200 literes lessz...
 
Esetleg próbálta már valaki akváriumon belüli ígényes, könnyen kezelhető, üvegfallal a szakaszolást?
 
Sziasztok, elkészült az első betta akváriumom, ami növényes.
Meglepődnétek mennyire egyszerűen oldottam meg.
Hamarosan részletesebb leírást is írok, lehhet lessz fotó is.
Az a baj, hogy megtetszett! Keresek olyan szakit aki nem csak hobbiból tart bettákat.
Tenyészteni szeretnék... Nagy lépés, tudom. De ha tudtok ajánlani valakit akinek ez működik kész lennék megfizetni az árát.
Volt már tanulópénz elég. Sokmindent hasznosítok, de nem mindennek volt értelme.
Kereskedésekben sok információhoz jutottam, sokuk egymásnak ellent mond.
Tud valaki tenyésztőknek szakkönyvet?
Köszönöm!
 
Tenyészteni szeretnék... Nagy lépés, tudom. De ha tudtok ajánlani valakit akinek ez működik kész lennék megfizetni az árát.
Sokunknak már összejött, de nem tudom, hogy valaki a bettázásból anyagilag pluszban jött volna-e ki. Talán @tsokee ék a fehér "menyasszony bettákkal".

Mi lenne a célod a betták tenyésztésével?

Eladni, nehéz lesz öket, mivel az akvarisztika nem a legelterjedtebb hobbik közé tartozik, és az akvarizálók közül csak egy kis társaság tart bettát. Az óriástenyésztökkel szemben szinte lehetetlen felvenni a kesztyüt.

Ha csak a magad örömére szeretnéd, akkor már az elején gondolj arra, hogy egy sikeres ivás után akàr 30 - 100 vagy még több egyed is felnöhet. A himeket a 2-3. hónaptól el kell különiteni egymástól, más különben cafatosra tépkedik egymást.

Nekem nagy szerencsém volt, mert a tapasztalatlan és fiatal "szülö egyedeim" egyszer 3 darab bettát hoztak össze, másodjára meg talán egy tucatot. Tehát nálam kevés kishal jött össze, de mégis tele kellett raknom a lakást nano akváriumokkal... hetente vizcsere, rendszeresen etetni élötáppal /fokozatosan átszoktatni öket tápra ; figyelni, nehogy megfázzanak... nagyon sok idöd felemésztett. Minden féle szinü volt, hagyomànyos kék-piros, thai-flag és koi... mégis egyetlen egyet tudtam eladni, amely árából éppenhogy a sóráktenyésztés eszközeit tudtam fedezni.

Persze egy bettas szoba, 50-60 akváriummal jól hangzik: de van rá idöd, és az anyagi lehetöségedhez ez az elképzelés passzol?
 
Kedves Bamboocha46, ez hobbiként indult, de amint teltek a hónapok minden áldott este amikor leülünk a családommal vacsorázni gyönyörködöm bennük. Egy hímmel kezdtem, most 4 nél tartok, nőstényből van több is.
Nagyon beléjük szerettem, és teleraknám velük a padlást is, ha majd fűthető lessz... Sok munka tudom, de hosszútávú cél egy olyan négyes egyed bemutatása amivel Magyar díjat hozhatok haza. Magass léc tudom, de kellő odafigyeléssel és türelemmel no meg Isteni szerencsével meglehet...
 
Nagyon sok videót néztem a párosításról, eddigi eredményeim nem jártak sikerrel, ma reggel is összepárosítottam a tegnap előkészített párt 12 órát egymás mellett voltak üvegfallal elválasztva, szépen becsíkozódott az anyajelölt, ma reggel összeengedtem. De ez legnagyobb jóindulattal is egy halálos kergetőzésnek tűnik... A nősténynél látszik az ivarszemölcs, a hím is már túlvan pár habfészken... Szerintetek mi a hiba?
 
Nagyon sok videót néztem a párosításról, eddigi eredményeim nem jártak sikerrel, ma reggel is összepárosítottam a tegnap előkészített párt 12 órát egymás mellett voltak üvegfallal elválasztva, szépen becsíkozódott az anyajelölt, ma reggel összeengedtem. De ez legnagyobb jóindulattal is egy halálos kergetőzésnek tűnik... A nősténynél látszik az ivarszemölcs, a hím is már túlvan pár habfészken... Szerintetek mi a hiba?
Nincs meg a kémia?😉
 
Amely pár nem fogadta egymást egy alkalommal az később sem fogja? Mi a tapasztalat?
 
Valaki fejt már bettát? A Pasaréti Gyulától hallottam, hogy onnan tudják melyik nőstény érett az ivarzásra, hogy megfejik, és ha van benne ikra akkor jó..
 
Back
Oldal tetejére