• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Trey 35 literes, garnélás nano cube-ja

@20140605

14165364400_6eb8a47c04_c.jpg


Kikerült a nagy fehér kő középről. Immár egy szem fa (a sarokszűrő és a minimális technika) kivételével csak növény - Parvula mini, Myrio és Jávai moha -, valamint garnéla (50-60 Sakura és 4 Amano) található az akváriumban.


Az akvárium beállt, heti egy 1/3-os vízcsere, 0,5-1 ml Profito naponta, napi 8-9 óra pilács, illetve a CO2 lime szint tartása.
 
Kissé mintha tépett lenne a myrio, nem? Amúgy látszik, hogy jól érzika magukat a növényeid! Grat!:D Szeretem a mohás akváriumokat!(y)
 
Kissé mintha tépett lenne a myrio, nem? Amúgy látszik, hogy jól érzika magukat a növényeid! Grat!:D Szeretem a mohás akváriumokat!(y)

Kicsit felúsztak, alig tartja valami az egészet alul. Az Amano-k kitúrják. Ma megnyírtam egy kicsit. Lehet az lesz a vége, hogy kiszedem, visszanyírom és újraültetem hátul. Egyébként jól fejlődik, ma egy kézilabda méretű Myrio gombócot szedtem ki és még így is jócskán van benne. :)

Köszi!
 
Kicsit felúsztak, alig tartja valami az egészet alul. Az Amano-k kitúrják. Ma megnyírtam egy kicsit. Lehet az lesz a vége, hogy kiszedem, visszanyírom és újraültetem hátul. Egyébként jól fejlődik, ma egy kézilabda méretű Myrio gombócot szedtem ki és még így is jócskán van benne. :)

Köszi!
Ezek az Amanok hihetetlenek amúgy... nálunk is olyanok mint a vakondok. :sneaky:
 
Ahogy a növények növekedtek és egyre több lett az árnyék, az egy darab Eheim PowerLED AquaLight kevésnek bizonyult. Elmaradt a növények szokásos buborékozása és megjelent néhány megbarnult szál is a Parvula közt. Most kettővel kísérletezek. Ahogy felkerült a második, egy óra múlva már jöttek is a buborékok a Parvula szálak közül.

Egy Aqualight-tal:

12026927505_7a0bb66f94.jpg


Kettő Aqualight-tal:

14633588762_fac31b94f4.jpg
 
Tegnap nem volt időm, ezért most következik az összefoglalás :)

Az akváriumból kikerült az összes Myrio, mert a Parvula (és az Amano-k) nem tűrte meg. Gyakorlatilag a 35 literes AquaStyle teljes alapterületén elterjedt, így a Myrio-t kitúrta (amit nem a Parvula, azt az Amano-k kertészkedték ki). Mivel a Myrio folyamatosan lebegett, egy dzsumbuj volt az egész, így megszüntettem.

A moha viszont átvette a hatalmat. Amióta 1 helyett 2 AquaLigth világít az akvárium felett, úgy nő mint a bolondgomba. Gyakorlatilag 0 tápozással. Csak a CO2 megy folyamatosan. Apropó CO2. A SodaCO-s palack bevált, 3-4 hónapot bír.
 
Nem gondoltam volna hogy karácsony mohából ilyet lehet...

Én azt hiszem, hogy nem Xmas, hanem Jávai (Taxiphyllum barbieri). Nem vagyok benne biztos, mert ezt Győrben vettem, viszont a boltos nem volt a helyzet magaslatán, vagyis fogalma sem volt, hogy mit árul. :)

Mindegy végül is, garnélák baromira szeretik.
 
Nagyon beindult a moha,valóban jó ötlet volt a második lámpa elhelyezése.

Apropó, csiptetőt honnan szereztél hozzájuk?
 
Nagyon beindult a moha,valóban jó ötlet volt a második lámpa elhelyezése.

Apropó, csiptetőt honnan szereztél hozzájuk?

Igen, a második lámpa feltétele óriási változást hozott. A csíptetőt Győrben szereztem be (ezért nem indítottam egy GA megrendelést), de van a GA-ban is szerintem. Hivatalos Eheim cikkszáma van, szóval tuti tudnak bárhol rendelni, ahol forgalmazzák az Eheim termékeket. A második lámpához gyárilag volt csíptető.
 
Most néztem egy pár képet, mi is lehet a különbség... Elbizonytalanítottál... Nem jöttem rá :)
 
Ez a 3 mohagombóc egyszerűen bámulatos (y). Baromi jó lett az összhatása a parvulával.

Igazából négy gombóc van, csak szemből nem látszik a negyedik. A garnéláknak ez igazi paradicsom. Az igazi az lenne, ha tudnék szerezni valahonnan színes mohát. Állítólag vannak már zöldtől eltérő színek is.
 
Azt megkérdezhetném, hogy milyen gyakran szoktad takarítani a szűrő szivacsát? Én most üzemeltem be két ilyet és még nincs tapasztalatom. Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére