• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Trey 35 literes, garnélás nano cube-ja

gmicsko

Kertész szaki
Jelenleg félkész állapotban van a "nano cube". A "fejlesztés" folyamatos ;)


Tank:
  • Gyártó: Eheim
  • Megnevezés: Eheim AquaStyle 35
  • Méret: 31x31x36 cm
  • Üvegvastagság: 5 mm
  • Világítás: 7W LED
  • Belső szűrő: Eheim sarokszűrő (szivacs + biológiai)
  • Szűrőanyag: Eheim Substrat Pro biológiai szűrőanyag
  • Belső szűrő teljesítménye: 200 lph
  • Belső szűrő fogyasztása: 4W
Talaj:
  • Táptalaj: Tropica Plant Growth Substrate
  • Általános talaj: ADA Aqua Soil Amazonia
Hardscape:
  • "Kövek": GA indiai megkövesedett fa
CO2:
Egyéb:
  • programozható időkapcsoló
Növények:
  • Eleocharis Parvula (3 doboz - GA zselés)
  • (ha jól tudom) jávai moha (Taxiphyllum barbieri)
Állatok:
  • 12 darab Neocaridina heteropoda sp. sakura
Az első teszt:
Eheim AquaStyle 35l Nano | HUP

Az indítás:
35 literes nano indítása | HUP

DIY CO2:
[Frissítve] DIY CO2 generátor | HUP

DIY CO2 kezdeti lépések:
DIY CO2 generátor akcióban | HUP

Indítás után 2 héttel:
Nano 2 hét után | HUP

Garnélák érkezése:
Neocaridina heteropoda sp. sakura | HUP

11929379906_70aa440a48_b.jpg


11928541875_5ef77d9afd_b.jpg


11928571775_35754eceda_b.jpg


A közepét kicsit üresnek érzem, ezért gondolkodom azon, hogy teszek bele egy Red Moor-t, az ágain mohával. Illetve javaslatokat szeretnék kérni arra, hogy ha nem Red Moor, akkor hátulra milyen növényeket lenne célszerű telepíteni. Talán nem szúrtam el azzal, hogy hátulra is ültettem Parvula-t.

Világítás napi 11 óra (lehet, hogy egy kicsit sok?). A CO2 egyelőre folyamatosan megy (szabályozási lehetőség hiányában), de hamarosan vezérelhető cuccra váltok.

Tápozás egyelőre nincs. Erre is jöhetnek javaslatok!

Köszi!
 
Tetszetős kis garniszálló! :) Valami finom levelű háttérnövénykén nem gondolkoztál?

Valami mindenképpen kellene, mert egy kicsit üresnek érzem a hátsó részt és az akvárium közepét. Egyelőre nézelődöm, hogy mi illene oda. Illetve, ahogy írtam is, lehet, hogy valami faágat teszek a közepébe és arra kötözök mohát. De akár a kettő kombinációja sem kizárt :)
 
Egy hete érkeztek a Sakurák. Elvileg 10 jött volna, de a helyükre engedés után kiderült, hogy 12-en vannak. Nem könnyű megszámolni őket. Most, egy héttel később még mindegyik megvan. Látszólag jól érzik magukat. Ma reggel mintha egy új jövevényt is felfedeztem volna.











Az akváriumba bekerült egy fa. Remélem, hogy nem borítja meg az eddigi állapotokat. A DIY CO2 cucc teljesen patent módon teszi a dolgát. Egy hete készítettem egy literes üvegbe 3/4 liter víz, 2 dl kristálycukor, 7 gramm instant élesztő töltetet. Egy hete szépen pöfög a gáz az akváriumba a nano diffúzoron keresztül.

Ennek ellenére úgy döntöttem, hogy palackos CO2-re váltok. A terv az, hogy Sodastream palackot fogok használni. Hogy miért nem hegesztőpalackot? Mert nehézkes a töltése Győrben, mert amit töltenek bele, az nem biztos, hogy tiszta, mert nem akarok egy bumszli palackkal együtt élni és félek is a nagyobb palackoktól. A fene se akarja, hogy egyszer csak arra eszméljek, hogy egy rosszul sikerült töltés után a biztonsági szelep leold. Nem akarok ettől tartani.

A Sodastream palack szinte bárhol becserélhető, állítólag elég nagy ahhoz, hogy hosszabb ideig ellásson CO2-vel egy ekkora akváriumot. Az egyetlen probléma az, hogy a szabvány reduktorok nem kompatibilisek a Sodastream menetével. De sebaj, mert találtam Angliában egy srácot, aki CNC esztergált közdarabot kínál erre a problémára. Megrendeltem néhány ezresért a közdarabot. Egy Sodastream palack a srác szerint körülbelül 3-4 hónapig elég 1 buborék / sec sebesség és napi 8 óra beoldás mellett. Ez jól hangzik.


Elvileg már fel is adta, talán a jövő héten megérkezik. Megy majd rá egy reduktor és egy mágnesszelep, hogy vezérelhető legyen, hogy mikor jut CO2 az akváriumba. Nyilván csak akkor kell, ha a növények igénylik. Nappal kell a CO2 a fotoszintetizálásukhoz, éjjel viszont semmi szükség nincs rá.

A terv az, hogy a világítás bekapcsolása (15 óra) előtt egy órával indulna a CO2, és a világítás lekapcsolása előtt (22:30) egy órával leállna. Természetesen automatikusan. Így a gáz sem fogy folyamatosan és a garnélák sem fognak bekábulni az éjszakai CO2 beoldástól.

Szóval a terv ez, hogy mennyire sikerül megvalósítani, azt majd kiderül.

Folyt. köv.
 
Utoljára módosított:
Szia!
A 30L-es akváriumom negyedik hónapja fut a Sodastream palackról.Én egy helyi kiváló esztergályossal csináltattam közdarabot. 5000 Huf volt, de megérte, mert a palack nagyon sok helyen cserélhető.
tamás
 
Szia!
A 30L-es akváriumom negyedik hónapja fut a Sodastream palackról.Én egy helyi kiváló esztergályossal csináltattam közdarabot. 5000 Huf volt, de megérte, mert a palack nagyon sok helyen cserélhető.
tamás

Köszi, ez nagyon jó hír! Valami ilyesmire számítottam, amikor rákerestem a SodaStream lehetőségre. Milyen reduktort és mágnesszelepet használsz?
 
Ilyet: Up Aqua CO2 reduktor kompakt nyomáscsökkentő és mágnesszelep most csak 29990 Ft - Green Aqua
Nem melegszik a mágnesszelep. Ha esetleg elromlik 8000 Huf.nak megfelelő pénzért a távolkeletről beszerezhető az új vezérlés a szelephez.
Kicsit türelmesnek kell lenni a tűszelephez, de ha beállítottam a megfelelő bubiszámot, azt precízen tartja.

Köszi. Még egy kérdés... A SodaStream palack megáll a talpán, vagy beletetted esetleg valami tartóba? Illetve feltétlen kell, hogy álló helyzetben legyen, vagy lehet fektetve is? Tippelem, hogy jobb, ha álló helyzetben van.
 
SOHA ne fektess palackot !
A rögzítést függőleges helyzetben meg kell oldani. (Pl.: kis méretű nyakörv középen facsavarral a szekrénybe csavarozva, a palackot a magasságának 4/5-énél átfogva)
 
SOHA ne fektess palackot !
A rögzítést függőleges helyzetben meg kell oldani. (Pl.: kis méretű nyakörv középen facsavarral a szekrénybe csavarozva, a palackot a magasságának 4/5-énél átfogva)

Valahogy éreztem, hogy nem lenne szerencsés ötlet még ilyen kis töltetnél sem. Köszi a megerősítést. :)
 
Nagyon tetszik az akvárium!
Én is javasolnék hátulra növényt.Ez a Myriophyllum Matogrossense tetszetős, hasonló a Limnophila Aquatica is szerintem.
 
Frankó ez is. Mennyi kellene érzésed szerint belőle? 2-3?
Az a tapasztalatom a tropica növényekkel kapcsolatban, hogy mindig alul kell tervezni.Eddig ahányszor vettem,mindig legalább 2-3 tő növény maradt,pedig igyekeztem jól kitalálni.2 kosár szerintem elég lesz,de a Green Aqua-sok tuti szívesen adnak tippet.Írj nekik, de ha szerencséd van, látják ezt a postot, és válaszolnak ;)
 
Az a tapasztalatom a tropica növényekkel kapcsolatban, hogy mindig alul kell tervezni.Eddig ahányszor vettem,mindig legalább 2-3 tő növény maradt,pedig igyekeztem jól kitalálni.2 kosár szerintem elég lesz,de a Green Aqua-sok tuti szívesen adnak tippet.Írj nekik, de ha szerencséd van, látják ezt a postot, és válaszolnak ;)

Ok, köszi. Parvula témában érdekelne esetleg az, hogy meddig érdemes hagyni, hogy nőjön. Oldalirányban szépen terjed. Viszont vannak olyan szálak már, amik visszahajlanak, vannak, amik lassan 6-7-8 centiméteresek. Vágjam vissza, vagy hagyjam, hadd nőjön felfelé is? Mi a bevett gyakorlat?
 
Jaja, akkor majd ha feljössz, szerintem próbáld ki a myriot! ;)

Kollégám ma volt a GA-ban és hozott nekem két doboz GA zselés Myriophyllum Matogrossense-t. Ma nincs időm elültetni, majd holnap vagy holnapután. Nem tudom, hogy a lezárt műanyag dobozban meddig lehet eltartani probléma nélkül. Remélem 2 napot kibír.
 
Kollégám ma volt a GA-ban és hozott nekem két doboz GA zselés Myriophyllum Matogrossense-t. Ma nincs időm elültetni, majd holnap vagy holnapután. Nem tudom, hogy a lezárt műanyag dobozban meddig lehet eltartani probléma nélkül. Remélem 2 napot kibír.

Simán bírja, ne aggódj! :)
 
Back
Oldal tetejére