• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tisztás a gyökerek alatt

Ti csináltatok már biotóp akváriumot?


  • Total voters
    42
Akvárium postán / futárszolgálattal küldése borzalmasan rizikós. A múlt héten egy tengeri akváriumunkat törte szét a GLS, de az utóbbi időben ez már a sokadik eset.

Üvegre nincs biztosítás. A legtöbb futárcég elzárkózik előle. Nem véletlenül. Beleértve a nagyokat is. DHL, TNT stb.

Ilyenkor az első amit kér a futárcég, az a kárfelvételi jegyzőkönyv, amit a futárral kell kitöltetni. Ha ez nincs, akkor szóba sem állnak veled.
Ha van akkor is hangyányi az esély, hogy bármit megtérítsenek, mivel üveg. Ha sértetlen a csomag valószínűleg sosem készül ilyen...

Ezért inkább a személyes átvétet javasoljuk akváriumok esetén, vagy be lehet próbálkozni a kevésbé rizikós, de még mindig sérülésre okot adó raklapos szállítással ami kb 8-10 ezer Magyarország területén.

Per pillanat az akváriumok szállítása a legnagyobb fejfájás nekünk. Erősen gondolkodunk, hogy ezeket a termékeket kivesszük végleg a házhoz szállításból. Idén már elég sok veszteséget termelt nekünk a GLS, az ügyfélnek pedig egy adag bosszúságot és persze több hetes késést az újra gyártások miatt.
 
Akvárium postán / futárszolgálattal küldése borzalmasan rizikós. A múlt héten egy tengeri akváriumunkat törte szét a GLS, de az utóbbi időben ez már a sokadik eset.

Üvegre nincs biztosítás. A legtöbb futárcég elzárkózik előle. Nem véletlenül. Beleértve a nagyokat is. DHL, TNT stb.

Ilyenkor az első amit kér a futárcég, az a kárfelvételi jegyzőkönyv, amit a futárral kell kitöltetni. Ha ez nincs, akkor szóba sem állnak veled.
Ha van akkor is hangyányi az esély, hogy bármit megtérítsenek, mivel üveg. Ha sértetlen a csomag valószínűleg sosem készül ilyen...

Ezért inkább a személyes átvétet javasoljuk akváriumok esetén, vagy be lehet próbálkozni a kevésbé rizikós, de még mindig sérülésre okot adó raklapos szállítással ami kb 8-10 ezer Magyarország területén.

Per pillanat az akváriumok szállítása a legnagyobb fejfájás nekünk. Erősen gondolkodunk, hogy ezeket a termékeket kivesszük végleg a házhoz szállításból. Idén már elég sok veszteséget termelt nekünk a GLS, az ügyfélnek pedig egy adag bosszúságot és persze több hetes késést az újra gyártások miatt.

Köszönöm a válaszod. Lehet, hogy inkább a személyes átvételt választom, ezúttal szeretnék biztosra menni, végül is meg tudom oldani.
Egyébként ha futár töri össze és még a helyszínen készül kárfelvételi jegyzőkönyv, akkor a vevőnek nem kell fizetnie?
Sajnos az én esetemben azt hiszem az első akváriumot bukni fogom...
 
Az újraindítás nem megy zökkenőmentesen. Több hetes előkészület részeként egy pesti látogatáson betértem a Greenaquába, vettem Amazoniát, armatúrát, vasfákat, Manten köveket és beszereztem a világtás felfüggesztéséhez szükséges cuccokat. Mivel a 3D-s háttérrel nem akartam bíbelődni, úgy döntöttem, csináltatok egy a jelenkegínél kicsit kisebb akit, átlátszó ragasztással, amit meg is rendeltem egy akváriumkészítőtől. Szállítás előtt pár nappal szétkaptam a régi akit. A növények és halak külön-külön egy 50 l-es ládába kerültek az akváriumvízzel. A halakéban beüzemeltem a külső szűrőt, a növényekében pedig egy szivacsszűrőt. Kavics, vékony szőlőgyökerek kuka, nagyobb gyökerek a Mycrosoriummal és az Anubiassal ládákba. Megérkezett az új akvárium postán, futár felhozta, jól be volt csomagolva, nem zörgött, kifizettem a szállítási díjat, a futár lelépett. Aztán kibontottam és a hátsó üveg végig volt repedve! ÁÁÁ! Újratervezés… Mikor fogom tudni elindítani az új akit? Hát így három hétig biztos nem… Alapszinten újra össze kell dobjak egy akit, hogy a növények és a halak túléljék addig…
Az akváriumkészítővel úgy egyeztünk meg, hogy csak utólag utalom a pénzt. Azt mondta, hogy a feladáskor biztosítást kért a szállításért. Szombat lévén csak két nap múlva tudtam bevinni a postára, ahol azt mondták, felülvizsgálják, igényelhetek kártérítést, de nem sok esélyt látnak, hogy kapok valamit, mert átvettem a csomagot…
Akárhogy is, most biztosra megyek, így GA-s srácokra bíztam az új akvárium összeállítását. Addig is gyorsan elrendeztem az élőlényeket a régi medencében. Egy hétig álltak ládában, 1 garnélát leszámítva mindenki túlélte. A régi akváriumvízből sikerült megmentenem kb. 50 litert. Remélem a növényeket nem viseli meg túlságosan, hogy 1 hónapon belül kétszer is átültetem őket. Talán a Cryptoknak fog legkevésbé tetszeni.
Feldobok egy képet az összedobott medencéről. Kb. 2 óra alatt rendeztem be. Alul sima folyami kavics, maradék Tetra Crypto tablettákkal tuningolva. Háttér hidrogén-peroxiddal megtisztítva. A scape lényegtelen. Bal oldalon epyphyton növények, jobb oldalon a Cryptok és az Echinodorus, elszórtan pedig a Hygrophylák. A vasfák áznak. Rég volt ilyen algamentes az aki! Világítás egyelőre 4 h/nap. Tápozás 2 ml Carbo/100 l/nap, GA Mac-Mic 1,5 ml/100 l/nap, hetente tervezek cserélni 30-40% vizet. Szűrőtisztítás is nagyon elkél már, de még egy hétig járatom így.

View attachment 1055

Most a függesztett világítást barkácsolom.
Folyt. köv.!
szia egyből bele raktad a halakat?
 
Két hét után az átmeneti medencében a szőlőgyökereken a tisztítás ellenére ismét megjelent a vattaszerű, valószínűleg gombás képződmény. A Mycrosoriumot és az Anubiasokat egyelőre nem szedtem le, remélem minél hamarabb elkészül az új aki, hogy megszabadulhassak ezektől a fáktól. A vasfák szépen áznak, alul látszik is egy.
IMG_3795.JPG

Esőztetőt nem szereltem vissza a háttér miatt, de a sima EHEIM befolyócső áramlási sebességét túl erősnek éreztem, ezért összeraktam egy DIY Lily-t. :D Egyelőre tesztüzemben van, szépen fodrozza a felszínt, bár a surface scum most jobban képződik.
IMG_3797.JPG
 
Újabb DIY megoldás. A lámpa magasabbra emelésével eléggé vakított a fény. ezért szerkesztettem kartonpapírból egy fényterelőt, amely kicsit túllóg a lámpán. Kívül fehér, belül tükörfényes. Ha beválik, akkor megcsináltatom alulemezből.
IMG_3813.JPG
 
Elkészült a Greenaquában az akváriumon, így minden készen áll az új setuphoz. A hétvégén neki is állok.
Kérném a kedves adminisztrátorokat, hogy a naplómat befejezettnek nyilvánítani szíveskedjenek.
 
Back
Oldal tetejére