• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Oase

Én a másik oldalra irányítom, a frontüveggel párhuzamosan (nekem is hátul van a befolyó). A felszálló bubikból látom, hogy van visszafele áramlás is a frontüveg előtt, bár lényegesen gyengébb, mint az oda, de van :)
De amúgy tedd úgy, hogy mindenhol mozogjon a víz, és lehetőleg a kifolyó fele áramoljon, ez függ a tereptárgyaktól is, de szerintem Neked is jó lenne az enyémhez hasonló.
 
Most néztem meg, hogy maxon van a víznyomás és a szívás is. Elmozdítom a csövet a bal első sarok felé, nem teljesen, csak finoman, akkor sztem nagyobb erővel fog visszaáramolni. :)

Az anubiasnak csak a gyökere van ellepve. :)
 
Ezen én is gondolkodtam, de úgy kéne, hogy a nyomás felfele menjen, hogy rendesen fodrozza a vizet. Végül nem az lett, de ezt se bántam meg, egyáltalán nem olyan kezelhetetlen, mint azt sokan írták. :)

Még az lenne a kérdésem a kifolyócsővel kapcsolatba, hogy merre irányítsam a nyomást? Jelenleg a kifolyócső a jobb hátsó sarokban van és a frontüveg közepére van irányítva.
Nekem is manado van, szerintem sem vészes, de minőségben nem ugyanaz, mint az aktív talajok, de pénzügyileg nekem sem "felelt meg" az Ada egyelőre. Amivel a legtöbbet szívtam, az az elatine hydropiper, az sehogy sem maradt meg benne, de a parvulát és az MC-t is többször kellett visszadugdosnom, de valószínűleg én voltam a balga, mert beletettem pár nagyobb maláj tornyost és simán kitúrták. Miután kiköltöztettem őket, már kezelhetőbb lett a helyzet. Most még a nagyobb Helenákat is kiszedem, mert azok is bele-bele túrnak a talajba. De amúgy a színe is tetszik, jól megy a lávakőhöz :)
 
:) :)

Most elforgattam, de az eredeti megoldás bizonyult jobbnak... Nem hiába kell még egy belső plussz erőnek. :))
 
Hát igen, elég hosszú az akid. Lehet, hogy egy másik külső kéne inkább, nem sokkal drágább, de annak legalább van normális méretű szűrőtartálya. Akár egy kisebb is elég lehet, és később a reaktort is jobb külsőre tenni.
 
Feljebb emeltem a kifolyócsövet így sikerült nagyobb flowot csinálni, de ettől függetlenül az akvárium végén a vízfelszín már nem igen mozog, alul viszont szépen "viszi" a növényeket.
 
A felszín nekem is csak lassan forog, főleg a befolyó mellett elől, szemben még rendesen, a legcsendesebb jobb elől (befolyó jobb hátul, irány hosszirányban balra, kifolyó bal elől). Ha lesz CO2, kíváncsi leszek, hogy a jobb elejére elég gáz jut-e.
Mivel idővel a növények is nőnek, és a szűrő is terhelődik, lehet, hogy kevés lesz a mostani szűrőd. Nekem is van bent egy Eheim Skim 350, bár nem állandóra, a kifolyó ágra raktam szivacsot, így csak szűrt víz meg a szűrőbe, talán lassabban tömődik el. Bár lehet, hogy nálam többet tudók válaszát is megvárhatnád, nekem van algám, bár kezelhető, inkább a CO2 hiányára és emiatt a relatíve erős és vízfelszínhez közeli világítás számlájára írom, de ezek adottságok, a CO2 remélem megoldja :)
 
Ma vagyunk 1 hetesek! :)) Az Eleocharis parvula-t áthelyeztem a táptalajos oldalra és régi helyére valami középnövényt fogok ültetni. Vettem még egy növényt, ami nem GA-s, ezért fogalmam sincs, hogy mi a neve, de már az önmagában meglepő volt, hogy miután kivettem a cserépből, láttam, hogy nincs gyökere a növénynek... Az Eleocharis Parvula egyébként ahhoz képest, hogy nem a táptalajos oldalra volt rakva rengeteg új pici hajtást hozott, ami nagyon kellemes meglepetés volt. A belső szűrő ami van ideiglenes, ezért van elől, mert sajnos nem forgatható a feje. :/
22195415_5ed87c3b1ecd2a4c42a5612380386e3e_xl.jpg
 
Back
Oldal tetejére