• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nyugalom sarok.

Kapalyag László

Kertész szaki
Sziasztok!
Kissebb nagyobb kihagyásokkal de újra akvakertészkedek . A volt projektemet építem most már végleg újra. Feleségemet megkérve egy apró kis rajzot kezébe adtam hogy szerinted igy milyen lenne az aki. Mire Ő. Kifestem várj. Képeket mellékelem. Egyébként kipróbáltam a macro-micro-easy carbo kombot. A növényeim majdnem felrobbantak. Soha nem látotakat tapasztaltam. Továbbá a világítást is beállítottam mint idő mind megfelelő magasságot. Algásodás mindezek együttes hatására megállt és szép lassan kezd pusztulni benne. Növények pompáznak. viszont most meg kell őket kínoznom egy kicsit az átépítés miatt. na de ez van :D

Növények:

Bacopa Caroliniana
Dennerle Anubias barteri nana
Ismeretlen Anubias faj
Eleocharis acicularis
Hygrophila polysperma
Dennerle Cryptocoryne wendtii 'Brown'
Eleocharis parvula mini - zselés
Tropica Limnophila Aquatica

Élőlények:
10db neon hal pár guppi és egy pár szivárványos gurámi továbbá 2db sepregető garnéla és csigaevő csiga vagy 20db

Technika:
Szűrésem az sajnos nem nagy
-850l/h belső szűrő szivaccsal
-450l/h szintén belső szűrő

világításnak ami úgy tűnik elég jól bevált az egy led modul vagy lámpa lenne nem tudom minek nevezzem de adatait leírom:
12w
6000-6500k
880lm
Növények szeretik alsó levelekből itélve de szeretném a véleményeteket is kikérni.
Tervezem egyenlőre egy eheim belső szűrő megvételét vagy ezek átalakitását oly modon hogy bio töltetet is tudjak belerakni. Bár nem panaszkodom kristály tiszta a víz.
Egyenlőre ennyit tudok leírni hirtelen. Kissé bizar és a low-tech legalja tudom de remélem sikerül végre valamit jól megcsinálnom.

Mint azt már említettem a Feleségem kifestette a karcolásomat melyet megosztanék veletek.

18318586_792167054273362_1650213615_o.jpg 20170503_205113.jpg
 
Ha az én feleségem így tudna festeni, nekem akvárium sem kellene, csak egy keret a falra, amiben néha bővítené a növényeket, vagy átrendezné az installációt. :)
Amúgy

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Sziasztok!
Kissebb nagyobb kihagyásokkal de újra akvakertészkedek . A volt projektemet építem most már végleg újra. Feleségemet megkérve egy apró kis rajzot kezébe adtam hogy szerinted igy milyen lenne az aki. Mire Ő. Kifestem várj. Képeket mellékelem. Egyébként kipróbáltam a macro-micro-easy carbo kombot. A növényeim majdnem felrobbantak. Soha nem látotakat tapasztaltam. Továbbá a világítást is beállítottam mint idő mind megfelelő magasságot. Algásodás mindezek együttes hatására megállt és szép lassan kezd pusztulni benne. Növények pompáznak. viszont most meg kell őket kínoznom egy kicsit az átépítés miatt. na de ez van :D

Növények:

Bacopa Caroliniana
Dennerle Anubias barteri nana
Ismeretlen Anubias faj
Eleocharis acicularis
Hygrophila polysperma
Dennerle Cryptocoryne wendtii 'Brown'
Eleocharis parvula mini - zselés
Tropica Limnophila Aquatica

Élőlények:
10db neon hal pár guppi és egy pár szivárványos gurámi továbbá 2db sepregető garnéla és csigaevő csiga vagy 20db

Technika:
Szűrésem az sajnos nem nagy
-850l/h belső szűrő szivaccsal
-450l/h szintén belső szűrő

világításnak ami úgy tűnik elég jól bevált az egy led modul vagy lámpa lenne nem tudom minek nevezzem de adatait leírom:
12w
6000-6500k
880lm
Növények szeretik alsó levelekből itélve de szeretném a véleményeteket is kikérni.
Tervezem egyenlőre egy eheim belső szűrő megvételét vagy ezek átalakitását oly modon hogy bio töltetet is tudjak belerakni. Bár nem panaszkodom kristály tiszta a víz.
Egyenlőre ennyit tudok leírni hirtelen. Kissé bizar és a low-tech legalja tudom de remélem sikerül végre valamit jól megcsinálnom.

Mint azt már említettem a Feleségem kifestette a karcolásomat melyet megosztanék veletek.

View attachment 30494 View attachment 30496
Na de mekkora az akvárium?:)
 
Biztos 880 lument ad az a lámpa? Nem tudom elhinni, hogy ez elég lenne a növényeknek!o_O
 
megcsináltuk valameddig a páfrány érkezése még ez után lesz sajnos. Bocsi a rossz kép minőségért ebbe a pillanatban végeztem egyenlőre vele. Hát a lámpatestre ez van ráírva. Valamint ha ez nem milyen lámpát ajánlasz? Egyébként multkor kiprobáltam hogy belenézek majdnem kiégett a retinám:D
 
esetleg ha valamilyen növényt tudtok bele ajánlani illetve fontos hogy megkérdezem macro micro és easy carbo-t most indulásnak mennyit adagoljak naponta?
 
na sziasztok! Megirom most:D feleségem s a gyerek erdélybven jártak családnál. Mivel a házépitkezés miatt itthonmaradtan igy ugygondoltam hogy ebben a 23napban mig ők távol vannak kertészkedem s nem szép apránként hanem egy nagy bummot varázsolok ide. az hogy sikerült-e majd ti megmondjátok. Eközben egy belső szűrő tuningot alkalmaztam melyet probáltam jó belső szürök alapján lekopizni. Nem tul preciz de most ezt megakartam csinálni. erről majd késöbb. anyit róla hogy 24-48 óra elteltével a viy kristály eddig sosem látott tiszta lett. illetve alga sehol!!!! Nagyon örültem. fényt is olvasgatam és mint ha kevésnek véltem volna. a "hinár fejlődéséből véltem. raktam be még ilyen hadne mondjam de baromira világitó led-es lmpatestet. Ennek hatására a "hinár dusul" és a többi növény is "nyulás helyett" oldalhajtásokat hoz. A gyepesitéssel bajlodom. Emeltem az easy macro micro kombon. 7-7-7ml-re. Változást véltem itt is felfedezni de tul sok uj hajtás még nincs. pár képben mutatom a dolgokat s holnap részletesebben irom. Kissé bodult állapotban elszégyeltem magam és muszály vagyok most ezt megirni:D
 
A múlt hét kedden vásároltam Önöktöl az alábbi növényt. Belerakva az akvába mostanr pár tő növény ebből a fajból egész egyszerűen "elfehéredik" s elhal. eyes tövek pár szála sárgás de a többi zöld. Co2 nélküli 100literes lowtech akváriumról van szó. Macro micro carbo 5-5-5ml-er naponta világítás 8óra hossza kettő ledmodul ami együtt 30w teljesítményt nyujt. mi lehet a baj? szerintetek. egész nap autóban utazott a növény nagyon meleg volt. lehet h ez? vagy egyszerüen nem ebbe az akvába való? ileltve ha beindul 2-3 hónap mire összeszedi magát? vagy már most probálkozzak más növénnyel? segitsetek kérlek.
 
Szia.
A növényeknek víz felettiből át kell alakulni víz alattira. Ilyenkor fordul elő hogy eldobálja a leveleit. Viszont ha túl meleg a víz az nem tesz jót nekik,28-30 fok környékét nem bírják. Nem írtad milyen növényt szereztél.

Más. A fenti képen ha jól látom Anubias-t ültettél el. Azt jó lenne fára vagy kőre kötözni, úgy tudom nem lehet ültetni,a gyöktörzse elrohadhat.
 
Szia.
A növényeknek víz felettiből át kell alakulni víz alattira. Ilyenkor fordul elő hogy eldobálja a leveleit. Viszont ha túl meleg a víz az nem tesz jót nekik,28-30 fok környékét nem bírják. Nem írtad milyen növényt szereztél.

Más. A fenti képen ha jól látom Anubias-t ültettél el. Azt jó lenne fára vagy kőre kötözni, úgy tudom nem lehet ültetni,a gyöktörzse elrohadhat.


Szia. Az anubiasokrol csak annyit hogy sokaig kore kotozve voltak az akiban. Csunyan ossze vissza alltak a hatalmas leggyokerek s minden a sirba vitt. Ujraepiteskor aenyhen belenyomtam a talajba s hagytam egy kis torzset kiallni a talajbol. Azota hozott uj leveleket s szep zold el es virul. Ehez csak annyi kerdesem lenne hogy minden esetben kore kell kotni vagy bevalhat az alabbi modszer? A viz hofokat probalom tartani 25 fokon de van h felszalad 27 28 fokra. Illetve a noveny amit vasaroltam azthiszem parvula mini in vito . Bocsanat ha roszul vagy helytelenjl irom. Tovabba ha az anubias fara vagy kore valo kotozesre hogy szep is es fix legyen az akvaba valami jo kivitelezest tudnal mutatni vagy otletet adni? Ahogy egyre jobban megyek bele az akvakerteszkedesbe annal nehezebb s nemtudo mit tegyek :( valasAitok es segitsegeteket nagyon koszonom :)))
 
Az Anubias-t sosem ültettem mivel azt írták kötözni kell, nem tudom meddig marad így meg. Egyébként ügyesen el lehet rejteni a gyökereket. Damillal kötöztem, de a kövek,faágak közé is be lehet tenni, ha megmarad a helyén.

A Parvula mini in vitro névben a Parvula mini a növény neve,az in vitro pedig azt jelenti hogyan lett nevelve, gondolom zselés növény volt. Ha a zselé nem lett rendesen lemosva, akkor lehet probléma. Én is használtam már ilyen zselés Parvula mini-t, megszenvedtem vele mire lemostam a zsemlét,de pár szál barnult csak,a többi növöget szépen. Kb. 26 fokos nálam a víz, ez kell a Bettának minimum. Lehet,hogy csak idő kell amíg átáll víz alatti életre a növény.
 
Hat megfogadom a tanacsodat s ha hazaerek az anubiasokat kovekhez kotozom s kitalalok valami jo trukkot. A parvulaval most hogy irtad tuti hogy a zsele lesz a baj. Biztos elkapkodtam jopar tonel:/ na de sebaj majd rlvalik.
 
Back
Oldal tetejére