• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Oase

resolve3

Kertész tanonc
Sziasztok!

Mivel új akvárium indítása előtt állok és egy szinttel feljebb (ha nem is akkorával) szeretnék lépni az akvarisztikában, úgy gondoltam, hogy nyitok egy külön témát az én készülő akváriumomról. A bútor darabjai holnap jönnek meg és valamikor a jövőhét folyamán össze is lesz rakva. Maga az akvárium sajnos 3-4 hét mire megjön, de nem is baj, mert van pár dolog ami nincs tisztázva. Azért nyitottam meg már most a témát, hogy amire oda jutok, hogy elkezdhetem csinálni a dolgot, már minden legyen eldöntve. :)

Az akváriumom:
140x40x40, nettó 200liter

Aljzat:
- ADA Amazonia általános növénytalaj
- JBL Aquabasis plus táptalaj

Technika:
Odyssea T5 DUAL Pro lámpa DP 120/140 2x54W
Ferplast Blumodular 2 belső szűrő (900l/h)
Aqua Nova NCF-1200 külső szűrő (1200l/h, 11,7l szűrőtartály)

Co2:
Egyenlőre csak citromsavas co2 lesz, a rendeshez még gyűjteni kell... :)

Növények:
- Tropica Heteranthera zosterifolia TC
- GA Eleocharis acicularis
- Tropica Rotala sp. green
- Tropica Anubias barteri var. barteri (+ még egy anubias, csak a nevét nem tudom).
- Tropica Anubias barteri v. nana Petite (Ez és a 2 anubias a régi aksiból fog átkerülni a másikba)

Legfőképp a növényekben kérném a segítségeteket, mert nem tudom, hogy ilyen körülmények között melyik fejlődhet jól. Persze sokról írják, hogy alacsony igényű, de sokszor láttam a kommentekbe, hogy annyira nem is olyan alacsony igényű növényekről van szó. A GA Eleocharis acicularis növényhez ragaszkodok, mert az akvárium egyik részén szeretnék gyepet és talán ez tűnik a "legigénytelenebbnek". Természetesen lesznek még növények, de ezek azok amik egyenlőre biztosan bekerülnének.

Egyéb:
Easy Life Profito
Easy Carbo

Bármilyen észrevételetek, gondolatotok van osszátok meg. :))
 
Ha később akarsz nagynyomású CO2-őt, akkor érdemesebb már most akár jobb lámpát venni (4x54W), vagy az említett lámpa már megvan?
 
Igen, ezen én is elgondolkodtam, csak az a fránya ár... :) Persze ha úgy nézzük spórolnék ha alapból a 4x54W-os lámpát venném. Egyébként még nincs megrendelve a lámpa.
 
Igen, ezen én is elgondolkodtam, csak az a fránya ár... :) Persze ha úgy nézzük spórolnék ha alapból a 4x54W-os lámpát venném. Egyébként még nincs megrendelve a lámpa.

Nos, ha tényleg gondolkodsz a nagynyomásún, akkor pedig kelleni fog.
Most akár elpöfékelhetne 2 csővel is, bár, az az algásodástól is függ.
De ezt a lámpát pár hónap múlva nem fogod olyan áron tudni eladni, hogy ne bosszankodj utána...
 
Na igen... Annyi biztos, hogy bármi kerül bele 1évig nem nyúlok hozzá a technikához és a rendes co2 se mostanában lesz meg. Egyébként a növényekről mit gondolsz? Megmaradhatnának ilyen körülmények között?
 
Egyébként mi a véleményetek a LED szalagról? Inkább dekornak használnám este, de nem tudom, hogy mennyivel egészíti ki pl. a fénycsöves világítást nappal ha esetleg bekapcsolom.
 
Remélem! :)) Néhány dolog változott azóta, pl. az aljzat, ami ADA helyett ISTA lesz, valamint, még a külső szűrő sem biztos. Minden esetre tegnap délután megérkezett az akváriumba, de még legalább 2 hét mire belekezdek. :)
 
Megkérdezhetem mi okból dontottel az ista talaj mellett amit az ADA nem tudott?
 
Nem tudom, hogy mit tud az ADA, mert nem használtam, csak annyit tudok, amit olvastam róla. Eget rengető különbséget nem láttam a 2 közt. :)
 
Utoljára módosított:
Szerintem azert eleg sok a kulonbseg. En hasznaltam mindkettot es aztkell h mondjam az Ada minden teren jobb. Az istanal allando ph gondjaim voltak nekem nem stabilizalta a ph-t, az adanal mernem se kellett :D es az adaban habar en csak malaya talajt hasznalok megis ugy nonek a novenyek ahogy az istaban sosem nottek:D szerintem ha teheted csereld adara mert csak jobban jarhatsz vele komolyan mondom :)
 
Egyébként Kedden megjött a külső szűrő, de inkább az Aqua Nova NCF-1500 mellett döntöttem (legalább jobban meg lesz szűrve a víz). :)
 
No, végre meglettek a fő hozzávalók az indításhoz, ezért összeállítottam az akváriumot! :)) A név már most nem stimmel a kinézethez. :) Az első elképzelés jó ötletnek tűnt, de túl üres lett volna, még +növényekkel is.
22172335_ff88e65d56e74a6abbe8fe0e50818995_xl.jpg

22172339_46ec349c2f64bfe0a5eeb4a2b9624c2b_xl.jpg

A kép minősége nem a legjobb, mert telóval (iphone) készült. Ma este lesz 48 órás az akvárium, még mindig opálos. Halak még nincsenek benne, még a régi aksiba várakoznak. :)) Tudom, hogy nem a legszebb, de ez az első próbálkozásom ami a növénykertészetet illeti. :)
 
Utoljára módosított:
No, végre meglettek a fő hozzávalók az indításhoz, ezért összeállítottam az akváriumot! :)) A név már most nem stimmel a kinézethez. :) Az első elképzelés jó ötletnek tűnt, de túl üres lett volna, még +növényekkel is.
22172335_ff88e65d56e74a6abbe8fe0e50818995_xl.jpg

22172339_46ec349c2f64bfe0a5eeb4a2b9624c2b_xl.jpg

A kép minősége nem a legjobb, mert telóval (iphone) készült. Ma este lesz 48 órás az akvárium, még mindig opálos. Halak még nincsenek benne, még a régi aksiba várakoznak. :)) Tudom, hogy nem a legszebb, de ez az első próbálkozásom ami a növénykertészetet illeti. :)
SZép hosszú akvárium! Ebbe azért lehetne pakolni sok-sok növényt. Sokan beleesnek abba a hibába az elején, hogy kevés növénnyel indítják a medencét. Ha teheted, ültess sokkal többet mindenből! Egyrészt sokkal szebb lesz, másrészt sokkal intenzívebben veszik fel a tápanyagot a vízből = kevesebb alga. ;)
 
Igen, valóban! Már én is rájöttem, hogy több kell bele. Egyébként még moha és egy kevés anubias fog átkerülni a régi aksiból, de még lesz benne pár plusz növény. Az eleocharis parvula-ban reménykedek, hogy megmarad, bár pont arra az oldalra tettem ami alatt nincs táptalaj, :/ bár amit fogok venni másik cserepet az már arra az oldalra megy, persze ha az előző megmarad.
 
Ma lesz 3 napos az akvárium, de még mindig opálos a víz. Ekkora aksinál ez normális? A külsőm nem üzemel teljes sebességgel, mert a doboz nem tartalmazott terelőlapátot, így nem teljes mértékben a vízfelszínre terelődik a nyomás, ha felvinném a teljesítményt akkor félek, hogy elkezdene kúszni a Manado. A víz különben megforog, bár az akvárium másik oldalán elég vérszegény a fordulat. :/

A belső szűrőt nem sikerült ünnepek előtt beszerezni, ezért az a plusz szűrés is hiányzik. :(
 
A kövektől nem látni hogy az anubiast hogyan tetted be, de a rizómájának nem szabad a talajban elfedve lennie, mert kirohad.
 
Ma lesz 3 napos az akvárium, de még mindig opálos a víz. Ekkora aksinál ez normális? A külsőm nem üzemel teljes sebességgel, mert a doboz nem tartalmazott terelőlapátot, így nem teljes mértékben a vízfelszínre terelődik a nyomás, ha felvinném a teljesítményt akkor félek, hogy elkezdene kúszni a Manado. A víz különben megforog, bár az akvárium másik oldalán elég vérszegény a fordulat. :/

A belső szűrőt nem sikerült ünnepek előtt beszerezni, ezért az a plusz szűrés is hiányzik. :(
Tegyél rá PET palackból egy tölcsért, ideiglenes az is jó, levágod ferdén a felső részt, én 16/22-es csőből vágtam egy fél centis darabot, azt ráhúztam a zöld csőre és arra a "PET tölcsért" Nekem Manado van, de nem hordja a szűrő, pedig a növények mozognak rendesen a befolyóval szembeni oldalon. De most akkor milyen talajod van, nem Ada? :)
 
Ezen én is gondolkodtam, de úgy kéne, hogy a nyomás felfele menjen, hogy rendesen fodrozza a vizet. Végül nem az lett, de ezt se bántam meg, egyáltalán nem olyan kezelhetetlen, mint azt sokan írták. :)

Még az lenne a kérdésem a kifolyócsővel kapcsolatba, hogy merre irányítsam a nyomást? Jelenleg a kifolyócső a jobb hátsó sarokban van és a frontüveg közepére van irányítva.
 
Back
Oldal tetejére