• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The harmony

Melyik stílust választanád ha gyilkol az alkotási vágy? Kérlek szavazat előtt olvasd el a bevezetőt.


  • Total voters
    21
  • Poll closed .
Sziasztok.
Mai napot vízcserével indítom illetve kicserélem a a szűrőanyagot. Az alsó tálca egyszerű kerigyürűit kicserélem ilyenre:
View attachment 28079

A következő tálcában levő eheim substratot kicserélem valami nagyon porózus súlytalan, valami nem tudom mire. Olyan mint a matrix csak nagyobb szemű. Természetesen benne hagyok 1 marék substratot, hogy ha van benne valamennyi baci, akkor szaporodjon. Természetesen rommá tömöm, hogy ezzel csökkentsem a flowot.

Az új világítás leecom led light ld-60, típusú 29 watt elsőre nagyon bejön. A fénye erős, kis helyet foglal, és több féle képen fel lehet fogatni. Most a teszt időszakát kezdi meg, meglátjuk mit bír.
Első benyomás szép és erőteljes a fénye.

View attachment 28080 View attachment 28081

A tegnap bekerült állomány reggelre gyönyörű rendet pakolt, Itt ott még barna alga volt minimal indítás utáni szőr. Reggelre mindent kiirtottak. Se szőr, se barna alga, patika minden. A brigitte-k ről sajna nem tudok képet készíteni, mert meg a sakuráknál is kisebbek. Gyorsak és nem maradnak egy helyben. Lehetetlen vállalkozás. Mai naptól megkezdem a cyclops kezelésüket.
Részlet képek később.
Jó a lámpa, hol lőtted? (y)
Oldalakon keresztül elnyomtam a bennem bujkáló késztetést, hogy az iwagumi mellett kardoskodjam, erre hoztál egy harmadok lehetőséget, méghozzá olyat, aminek alakulására tényleg kíváncsi lesz az ember. :LOL: (y)

A mokákat ragasztottad, vagy csak odanyomtad a kövekhez?
 
Jó a lámpa, hol lőtted? (y)
Oldalakon keresztül elnyomtam a bennem bujkáló késztetést, hogy az iwagumi mellett kardoskodjam, erre hoztál egy harmadok lehetőséget, méghozzá olyat, aminek alakulására tényleg kíváncsi lesz az ember. [emoji38] (y)

A mokákat ragasztottad, vagy csak odanyomtad a kövekhez?
Szia. Csak ra dorgoltem a kovekre. Ami ott maradt megmaradt. Ami eluszott vagy valahol fennakadt vagy a szuroben vegezte. De inkabb ott maradt.[emoji3]
 
Holnap beviszem a munka helyemre a lámpát. Kicsit melegíteni szeretnék a színhőmérsékleten mert a lávakövek nem a legszebb színben pompáznak. Természetesen ezt fotón lehet szerkeszteni de ez nem erről szól. Szeretném ha a lávakövek eredeti színűket mutatnák. 1 napra lámpa csere.
 
Holnap beviszem a munka helyemre a lámpát. Kicsit melegíteni szeretnék a színhőmérsékleten mert a lávakövek nem a legszebb színben pompáznak. Természetesen ezt fotón lehet szerkeszteni de ez nem erről szól. Szeretném ha a lávakövek eredeti színűket mutatnák. 1 napra lámpa csere.
Melegíteni a színhőmérsékleten??? Hoppá! Mi jót csinálsz a melóhelyen? Varázsló vagy?
 
Sikerult szepre kihozni a feny deriteset illetve 2600-2800 kelvint csokkenteni. Ha valaki fel tudja hasznalni az adatokat szivesen megosztom.
Kerult ra egy Rosco cto 1/2 cine gel krom barna. Egy
216. difuzor. Es egy grid. Termeszetesen lument is veszitett de valamit valamiert alapon elfer. Alig varom, hogy este osszedobjam.
a2b23958a7ad3e5c4621789bebe4313e.jpg

0f0e840ce403cb8e91d5a8812672e2f5.jpg

A kep telos azert ilyen gyonyoru..
 
Sikerult szepre kihozni a feny deriteset illetve 2600-2800 kelvint csokkenteni. Ha valaki fel tudja hasznalni az adatokat szivesen megosztom.
Kerult ra egy Rosco cto 1/2 cine gel krom barna. Egy
216. difuzor. Es egy grid. Termeszetesen lument is veszitett de valamit valamiert alapon elfer. Alig varom, hogy este osszedobjam.
Jó lett. Az a lényeg e növények szeressék(az algák meg messze elkerüljék).
 
Most, hogy gyönyörködök a művemben, észre veszem, hogy apró vattácskák vannak a dekorokon. Neeee. Penész. Az nem lehet mert mindent elő készítettem. Csipesszel megmozgatom, hát alakjuk van :) :) Rák alkatrészek :) Levedlett 80-as évek beli kabátok :) Ezek szerint a vizem kedvező nekik :)
Jah és hamarabb végeztem ma, és az egyik kocsim is készen lett :) Ez egy nagyon szép nap. :)
 
Nekem az előző jobban tetszik. :muted: Na jó ez rossz poén. Örülök hogy nem jelenik meg hogy mit mondott Nirvanás Curt. Köszönöm :p
Hááát. Valóban kicsit élénkebb illetve olyan, színesebb az előző képen, viszont ezek a lávakövek alapból barnák nem rózsaszínűek. Ha megnézem mellette a keretek közt nevű akváriumot, teljesen egyeznek a kő színei.
 
Sokkal melegebb lett a színhatás. Mintha a hidegfehér- kékes helyett melegfehér sárgás színű lenne. A lényeg hogy neked tetszen és ha így jobb a növényeknek akkor :)
 
Alakulunk. A színhőmérséklet ellenére úgy látom a pici halak napról napra kezdenek bevörösödni. Jön meg a színük. Már csak azt kellene megtudni, hogyan lehet ekkora méretű halacsokat fotózni. Egy mp-ig nem maradnak egy helyben.
 
Back
Oldal tetejére