• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The harmony

Melyik stílust választanád ha gyilkol az alkotási vágy? Kérlek szavazat előtt olvasd el a bevezetőt.


  • Total voters
    21
  • Poll closed .
Sziasztok.
Mai napot vízcserével indítom illetve kicserélem a a szűrőanyagot. Az alsó tálca egyszerű kerigyürűit kicserélem ilyenre:
DSC03272.JPG

A következő tálcában levő eheim substratot kicserélem valami nagyon porózus súlytalan, valami nem tudom mire. Olyan mint a matrix csak nagyobb szemű. Természetesen benne hagyok 1 marék substratot, hogy ha van benne valamennyi baci, akkor szaporodjon. Természetesen rommá tömöm, hogy ezzel csökkentsem a flowot.

Az új világítás leecom led light ld-60, típusú 29 watt elsőre nagyon bejön. A fénye erős, kis helyet foglal, és több féle képen fel lehet fogatni. Most a teszt időszakát kezdi meg, meglátjuk mit bír.
Első benyomás szép és erőteljes a fénye.

DSC03273.JPG DSC03274.JPG

A tegnap bekerült állomány reggelre gyönyörű rendet pakolt, Itt ott még barna alga volt minimal indítás utáni szőr. Reggelre mindent kiirtottak. Se szőr, se barna alga, patika minden. A brigitte-k ről sajna nem tudok képet készíteni, mert meg a sakuráknál is kisebbek. Gyorsak és nem maradnak egy helyben. Lehetetlen vállalkozás. Mai naptól megkezdem a cyclops kezelésüket.
Részlet képek később.
 
Sziasztok.
Mai napot vízcserével indítom illetve kicserélem a a szűrőanyagot. Az alsó tálca egyszerű kerigyürűit kicserélem ilyenre:
View attachment 28079

A következő tálcában levő eheim substratot kicserélem valami nagyon porózus súlytalan, valami nem tudom mire. Olyan mint a matrix csak nagyobb szemű. Természetesen benne hagyok 1 marék substratot, hogy ha van benne valamennyi baci, akkor szaporodjon. Természetesen rommá tömöm, hogy ezzel csökkentsem a flowot.

Az új világítás leecom led light ld-60, típusú 29 watt elsőre nagyon bejön. A fénye erős, kis helyet foglal, és több féle képen fel lehet fogatni. Most a teszt időszakát kezdi meg, meglátjuk mit bír.
Első benyomás szép és erőteljes a fénye.

View attachment 28080 View attachment 28081

A tegnap bekerült állomány reggelre gyönyörű rendet pakolt, Itt ott még barna alga volt minimal indítás utáni szőr. Reggelre mindent kiirtottak. Se szőr, se barna alga, patika minden. A brigitte-k ről sajna nem tudok képet készíteni, mert meg a sakuráknál is kisebbek. Gyorsak és nem maradnak egy helyben. Lehetetlen vállalkozás. Mai naptól megkezdem a cyclops kezelésüket.
Részlet képek később.
Uhh, erre nem számítottam, egy hátteres aki...:eek::D Vad vágyakat valósítasz meg. Kíváncsi leszek, hogyan sikerül fenntartani az egyensúlyt benne. Nem lesz könnyű dolgod szerintem.
Ezek a brigittae-k biztos azok? o_ONem urophthalmoides-ek? Olyan sárgásak.:rolleyes:
 
Uhh, erre nem számítottam, egy hátteres aki...:eek::D Vad vágyakat valósítasz meg. Kíváncsi leszek, hogyan sikerül fenntartani az egyensúlyt benne. Nem lesz könnyű dolgod szerintem.
Ezek a brigittae-k biztos azok? o_ONem urophthalmoides-ek? Olyan sárgásak.:rolleyes:
Igazából nem hátteres hanem a lávakövek lettek felpakolva és összeforgatva. Teljesen ragasztás mentes minden darab bármikor cserélhető vagy átépíthető. Remélem , hogy brigittek. Meglátjuk hogyan viselkednek a cyclops és a jó megvilágítástól. Annak idején vettem tittejákat lazacrózsaszínben, most vér vörösek. Ettől már nem is lehetnek vörösebbek. Meglátjuk milyen lesz. Brigitte-nek árulták. :)
 
Igazából nem hátteres hanem a lávakövek lettek felpakolva és összeforgatva.
Aha, szóval legó hátteres...:D Látom, hogy egyedileg építetted a gátat, de akkor is háttérként funkcionál. Kísérni fogom az élet alakulását a sziklafal tövében...(y) Én most mysis-t adok a nagyobb halaknak, viszont ez nagy az urophthalmoideseknek és tetráknak, ők szintúgy cyclopsot fognak kapni, ahogy a tieid.:) A brigi kb. másfélszer nagyobb lesz az uro-nál és tényleg sokkal pirosabb.
 
Aha, szóval legó hátteres...:D Látom, hogy egyedileg építetted a gátat, de akkor is háttérként funkcionál. Kísérni fogom az élet alakulását a sziklafal tövében...(y) Én most mysis-t adok a nagyobb halaknak, viszont ez nagy az urophthalmoideseknek és tetráknak, ők szintúgy cyclopsot fognak kapni, ahogy a tieid.:) A brigi kb. másfélszer nagyobb lesz az uro-nál és tényleg sokkal pirosabb.
Most vizsgálódtam egy kicsit, bogarat ültettél a fülembe jogosan! Igazad van ba..ki :) A mellékelt fotón a bekarikázottakat vélem felfedezni. Úgy hogy vegyesnek vélem. Bár nem tudom ezek a meghatározások mennyire pontosak.
Ezt a két közép sáv vonalat vélem felfedezni rajtuk. ( Bekarikázott) A nevük számomra olvashatatlanok.
08efd05cd2a619f702ec40f51162f0bf.png
 
bogarat ültettél a fülembe
Nem... boraras-t ültettem a füledbe :D
Amiket bekarikáztál az a brigittae és a merah, ha brigi, akkor vérpiros lesz. A második képeden nekem urophthalmoidesnek tűnnek, mert van egy sárga csík a türkíz felett. Majd kiderül. Szép kis hal mindegyik és még rokonok is, úgyhogy nincs gond.:) (A merah talán a savasabb vizet kedveli, ha jól emlékszem)
 
Nem... boraras-t ültettem a füledbe :D
Amiket bekarikáztál az a brigittae és a merah, ha brigi, akkor vérpiros lesz. A második képeden nekem urophthalmoidesnek tűnnek, mert van egy sárga csík a türkíz felett. Majd kiderül. Szép kis hal mindegyik és még rokonok is, úgyhogy nincs gond.:) (A merah talán a savasabb vizet kedveli, ha jól emlékszem)
Köszön az észre vételedet. Szerintem pár héten belül kiderül.:)
 
The harmony: 20 liter 24-es tds-ü ro víz,Green Aqua gh plus-al visszasózva, 104 tds-re víz cseréje után. 2ml flora grow pro, és 1ml seachem fluoris excel hozzáadásával (tápozás/nap)
tds 142
gh 5
kh 6
ph 6,8
Nitrat 10mg/l
Foszfát 0,05mg/l
Kálium 8mg/l
Vas 0,2mg/l
Növény bubizás intenzív, haló, foszló levelek hajtásvégek nincsenek. Minimális növényzet van jelen.
 
Utoljára módosított:
Sajnos sok helyen aki árulja sem tudja, melyik Boraras melyik... általában minden mást eladnak Brigittae-nek (ami szerintem a legszebb az összes közül).
Sajnos ez így van ahogy mondod. Nyilván a vélemények szubjektívek. Én naevust szerettem volna csak valahogy képen ez jobban tetszett. De így élőben nem nagyon látok különbséget közöttük annyira picik. De így legalább minden kívánságom teljesült.
 
Back
Oldal tetejére