• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The harmony

Melyik stílust választanád ha gyilkol az alkotási vágy? Kérlek szavazat előtt olvasd el a bevezetőt.


  • Total voters
    21
  • Poll closed .

Szabó Henrik

Bölcs Ent

Két stílus között vacillálok ezért ismét a véleményeteket szeretném kérni mert nem tudok dönteni.

Régen szeretnék már kipróbálni egy iwagumi stílust,mind emellett kicsit tartok tőle, hogy unalmas lesz számomra és meg fogom bánni, értem ezt az egyhangúságára, a minimális növényzetére. Lehet, hogy aztán kellemesen csalódnék?
A másik gondolatom Viktorlantos által megosztott (bár ps kép egy része) foto ami valahogy beleállt a szívembe és nem hagy békén,folyamatosan rajta kattogok.
Íme a kép:
15663126464_186da05616_b.jpg
Szóval igen. Már hallom a véleményeket. " Te beteg vagy,ez nagyon nehéz munka,ehhez minimum Molnár Bélának kellene hogy hívjanak" stb stb.

Szóval úgy gondoltam, hogy szavazásra tenném a voksot. Nagyon várom a véleményeteket és kérlek csak azért ne szavazzatok iwagumira ,hogy rajtam teszteljétek az ug-t, és ezt követni tudjátok.:LOL:
Ha a vízmosásos patak meder nyer fel kell kötnöm a gatyát tudom, és túl kell lépni a mindent mindenhova kipróbálok,akciókon. Komoly munkát igényel, és oda kell tenni magam rendesen. Ha valahol itt aztán van igény tér érzékre:(
Segítség képen az akvárium paraméterei: 50x30x35cm optiwhite
Ne sajnáljatok​
Akkor a technikai adatok:
Akvárium: 50x30x35 opti white.
Világítás: HETO akvarisztikai armatura 2x15 watt t8. (fogalmam sincs honnan került hozzám egy ilyen matuzsálem)
Update: 2017,03,15. Világítás cserélve Leecom led light ld-600 29W 10000 Kelvin.
Szűrés: eheim 2213. kerigyürü+ eheim substrate szűrőanyag.
Update: 2017,03,15 Szűrés cserélve eheim 2226 1,5 liter ista kvarcit glass+ 1,5 liter kinshi zeoliet
Co. Aquario neo akril mini difi, ada visszafolyás gátló, Magasnyomású palack, dc nem lesz, mert nincs rá szükségem.
Táptalaj: nem lesz.
Tápozás. Flora grow pro +Seachem fluorish excel+ vas* (*igény szerint)
Dekorok: Lávakő, koszos fehér homok, colorado sand homok,mangrove, red moor,
Növények: Mc, hc, riccardia, fissi, vesicularia félék, ug.
 
Utoljára módosított:
Ekkora aksiba ilyen erdőset összerakni szerintem nem lehet. Ehhet legalább 120-150cm széles akvárium kellene, hogy részletgazdagon mindent ki lehessen dolgozni.
Egy sima köves HC-s, vagy UG-s iwagumi egyetlen raj hallal sokkal elérhetőbb cél lenne abban a medencében.

george-farmer-iwagumi-e1389197954221.png
 
Utoljára módosított:
Az akvárium technikai része, illetve az üzemeltetés/karbantartás tényleg nem jelent már számodra kihívást.
Az egészséges növények nevelése, és az alga téma szintén nem.
Egy olyan layout létrehozása, ahol a kövek egymással, a kövek a növényekkel, a növények a növényekkel, és a halak is harmonizálnak egymással.
Na ebben a témában nem lehet elérni arra a pontra, ahol már nincs kihívás. Tökéletes scape-et senki sem tudott még csinálni.
 
Utoljára módosított:
ha számít egy zöldfülű véleménye, vágj bele abba, ami annyira inspiráló számodra, hogy még a szavazó gomb "neve" is ez lett...
 
Az inspiráló képest. Mivel erre vagy ráizgulva, a másik nem valószínű hogy lekötne. Nem kis munka lesz összeválogatni méretarányosan mindent. Igazi kihívás,adj neki !!!
 
Ismered a történetet a ...népről?
Nagyon rendes, dolgos nép az. :)
Egész nyáron minden nap délelőtt learatják a termést, délután pedig betakarítják.
Ugyanakkor érzik, hogy nem jó ez így, ezért összeülnek a ... nép öregjei, hogy megbeszéljék hogyan tovább.
- Mi olyan kényszeresen rendszeretőek vagyunk, hogy már egész Eurázsia rajtunk nevet.
- Nem is csoda, hiszen mindenki tudja, hogy egész nyáron minden nap délelőtt learatjuk a termést, délután pedig betakarítjuk.
- Hát tegyünk valamit, amitől majd nem néznek minket kényszeresen rendszeretőknek!
-Igen, valamit, amitől mi is jobban érezzük majd magunkat!
- Megvan! Foglaljuk el a Szovjetuniót!
- Ez nem elvetendő ötlet! De mond testvér, mit csinálunk délután? :p

Azt hiszem, már tudom a választ. :rolleyes: Miután délelőtt (az első három hónapban) készre érik az UG-s gyep a kövek körül, szétszeded az egészet, és megépíted a téged inspiráló képet.
De ugyan már Henrik! Miért is ne kezdenéd inkább a téged is mozgató Szovjetunióval délelőtt, és folytatod Amerikával délután! :D

Ha még most sem teljesen világos, én nem az UG-s Iwagumira szavazok. ;)
 
Érdekes látni, hogy az akváriumom ps őrületét választottad inspirációnak.

Sajnos annak idején pont a hely miatt volt gondom ami miatt nem tudtam kellően kiteljesedni. Ezért az 50x30x35-re nem nagyon hiszem hogy elég részletet bele tudsz rakni.

Viszont pont a másik oldalon az UG-hez sem ragaszkodnék. Egy böszme nagy növény bármit csinálsz agyonvágja a méretet egy ilyen kis akváriumnál. Egy telibe ültetett gyep az ok (kizárólag nézni!), de ha kicsit is terepmunkázni akarsz, dombokat, sziklákat stb, akkor ez sem fog működni.

Az erdős és a köves témáknak is brutális megvalósításai vannak mostanság. Mégis az országban és talán Európában sem volt egy tucatnál több sziklás akvárium ami túlélte volna az idők próbáját. Nem ez az erősségünk. Az erdőzés valahogy jobban megy, vagy jobban szeretjük az ilyen látványt.

Ha sziklás mellett döntenél próbálj meg valami természeteset alkotni. Ez hosszabb távon neked is jobb lesz a mindennapokban és lehet sikerül olyan szintre reszelned, hogy egy jobb eredmény is szülessen.


1_17.jpg

7939bb08675d27143d1c52fe78febdce.jpg

1_16.jpg
 
Ismered a történetet a ...népről?
Nagyon rendes, dolgos nép az. :)
Egész nyáron minden nap délelőtt learatják a termést, délután pedig betakarítják.
Ugyanakkor érzik, hogy nem jó ez így, ezért összeülnek a ... nép öregjei, hogy megbeszéljék hogyan tovább.
- Mi olyan kényszeresen rendszeretőek vagyunk, hogy már egész Eurázsia rajtunk nevet.
- Nem is csoda, hiszen mindenki tudja, hogy egész nyáron minden nap délelőtt learatjuk a termést, délután pedig betakarítjuk.
- Hát tegyünk valamit, amitől majd nem néznek minket kényszeresen rendszeretőknek!
-Igen, valamit, amitől mi is jobban érezzük majd magunkat!
- Megvan! Foglaljuk el a Szovjetuniót!
- Ez nem elvetendő ötlet! De mond testvér, mit csinálunk délután? :p

Azt hiszem, már tudom a választ. :rolleyes: Miután délelőtt (az első három hónapban) készre érik az UG-s gyep a kövek körül, szétszeded az egészet, és megépíted a téged inspiráló képet.
De ugyan már Henrik! Miért is ne kezdenéd inkább a téged is mozgató Szovjetunióval délelőtt, és folytatod Amerikával délután! :D

Ha még most sem teljesen világos, én nem az UG-s Iwagumira szavazok. ;)
Szép kis történet. De maga a nép, milyen nemzetiségű? Mert az ős ellenség amerika. De ha delelőt a Szovjetuniót akarják elfoglalni akkor nem Szovjetek. Amerikaiak sem lehetnek mert délután oda készülnek. Akkor csak Magyarok lehettek. Ezt abból gondolom, hogy az Amerika ellenességet a népbe a Szovjet ideológia nevelte bele. A Szovjet tagállamok kizárt, hogy terveztek volna egy esetleges Szovjet ellenes puccsot. Magyarország nem volt Szovjet tagállam, csak az ideológia haszon élvezője, illetve a közös Szovjet piac elkötelezett része. Viszont 56-ban puccsot gyakoroltak, és amikor visszanyalt a fagyi, amerikai segítséget vártak ami vagy csak ígéret volt, vagy csak propaganda. Vesszenek az imperialisták.A Szovjet birodalommal szomszédosak voltak így egy esetleges támadáshoz nem kellett nagyot moccanni. Ha összekapták magukat délre végigértek, és délutánra már a Gyezsnyev foknál kopogtattak a Csukcs tengeren. Innen már sima a terep.
Mivel a Szovjetunió régen volt, feltételezem 30 évvel ezelőtti vagy öregebb a történet. Akkor Magyarországon ha jól tudom, talán még nem volt annyira elterjedt a kanabisz, ami a borzasztó üzleteket és a rettenetes ötleteket szüli. Ez a kőrt rendkívül beszűkíti,mivel már a 30 évvel ezelőtti Magyar határon belül, Szovjet katonák állomásoztak.
Nemes egyszerűséggel amit megfejtettem: ismerték a telet, és nem féltek a hidegtől,náluk nyár volt mivel érett a termés, a párbeszédben egyszerű tartalmat észleltem, (tömören fogalmazás,könnyű bánás a nagy szavakkal), országon belüli átvilágítás nélküli lakossági nyilvántartás. stb stb Romániában élő magyarok.
Megfejtés: Székelyföldiek voltak a történeted szereplői.
Kicsit elkalandoztam...
Tehát akkor köszönöm a hozzászólásodat. Ha jól értelmezem Te hátradőlve néznéd ahogyan építek egy iwagumit, és a teljes naplózást követve, mosolyogva néznéd, ahogy 2 hónap múlva szétborítanám az egészet, és idegből neki állnék Viktorlantos patakjának. :sneaky:
Valld be! :ROFLMAO:
Azért köszönöm a véleményed. Átgondolom:bored:
 
Nem látom benne a kihívást
Pedig néha egy iwagumit is macerás lehet fenntartani.Ott is megvan a kihívás hidd el.Már csak a kevés növény miatt is.
Én nem szeretnék téged egyik irányban sem terelgetni......szerintem csukd be a szemed ,képzeld el az akváriumodat üresen ,és azt ,hogy melyik elrendezést /stílust látnád szívesebben az üvegben ,az előtted álló egy évben;):)
 
Érdekes látni, hogy az akváriumom ps őrületét választottad inspirációnak.

Sajnos annak idején pont a hely miatt volt gondom ami miatt nem tudtam kellően kiteljesedni. Ezért az 50x30x35-re nem nagyon hiszem hogy elég részletet bele tudsz rakni.

Viszont pont a másik oldalon az UG-hez sem ragaszkodnék. Egy böszme nagy növény bármit csinálsz agyonvágja a méretet egy ilyen kis akváriumnál. Egy telibe ültetett gyep az ok (kizárólag nézni!), de ha kicsit is terepmunkázni akarsz, dombokat, sziklákat stb, akkor ez sem fog működni.

Az erdős és a köves témáknak is brutális megvalósításai vannak mostanság. Mégis az országban és talán Európában sem volt egy tucatnál több sziklás akvárium ami túlélte volna az idők próbáját. Nem ez az erősségünk. Az erdőzés valahogy jobban megy, vagy jobban szeretjük az ilyen látványt.

Ha sziklás mellett döntenél próbálj meg valami természeteset alkotni. Ez hosszabb távon neked is jobb lesz a mindennapokban és lehet sikerül olyan szintre reszelned, hogy egy jobb eredmény is szülessen.


View attachment 25764

View attachment 25765

View attachment 25766
Na bumm. Így könnyebb lesz választanom:( Egyiket sem? Újra gondolom a dolgokat... Köszi a véleményedet.
 
Pedig néha egy iwagumit is macerás lehet fenntartani.Ott is megvan a kihívás hidd el.Már csak a kevés növény miatt is.
Én nem szeretnék téged egyik irányban sem terelgetni......szerintem csukd be a szemed ,képzeld el az akváriumodat üresen ,és azt ,hogy melyik elrendezést /stílust látnád szívesebben az üvegben ,az előtted álló egy évben;):)
Sajna ez nekem nem megy. Én nem tudom elképzelni sajna. Az inspiráló kép megvan de az iwagumi nincs.De ha bármelyik iwagumit odaképzelném, akkor biztosan a patakot nézném évekig.:)
 
Hiszen akkor már el is dőlt :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
Hát a szavazás is sokat erősített bennem. Viszont Viktor elgondolkodtatott egy kicsit. Mérleg Elek... Sok minden ellene szól viszont valahogy ezt most nagyon érzem. Nem tudom voltatok-e már így. A méret valóban kicsi. Idegesítően az...
 
Back
Oldal tetejére