• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The descent

Sziasztok.
Tegnap nyaralásból hazaérve ( minden nagyon jól sikerült és telt) már a határt átlépve telefont ragadtam és hívtam az öreg halas barátomat és 10 db oto lefoglalásra került amiből már 5 vagy 6 ebben az akváriumba landolt. A nyaralás nem viselte meg az akváriumot de egy kis kősikálás azért ráfért ettől a zavarosság. Mielőtt elmentem aktív talajra cseréltem a benne levőt, és a víz tetején illetve sínylődő parvula minit újra ültettem, immár az ujj aljzatba. Nagyon szépen életre kapott.
View attachment 38179

És a jobb oldalon a védőrács felett az új oto banda.

View attachment 38180
Most, hogy eltelt egy kis idő, meg kell állapítanom, hogy a korábban említett aktív talaj, észrevételeim szerint, egy rakás :poop:.
Hogy mire alapozom? a parvula nem igazán halad semmire. Az első próbálkozásom, hogy a megszokott talajomat lecseréltem egy próba erejéig másra mivel nagyon nagy szemű. Televágtam akvaplantal, meglátjuk mi lesz belőle. Egy biztos. A folyadék tápomból ez semmit sem szív fel!
Nem hurrogom azért le mert azért szép a színe, és táptalajjal biztosan jó. A mérete is megfelelő. Miért adják aktívnak?? :cool:
 
Most, hogy eltelt egy kis idő, meg kell állapítanom, hogy a korábban említett aktív talaj, észrevételeim szerint, egy rakás :poop:.
Hogy mire alapozom? a parvula nem igazán halad semmire. Az első próbálkozásom, hogy a megszokott talajomat lecseréltem egy próba erejéig másra mivel nagyon nagy szemű. Televágtam akvaplantal, meglátjuk mi lesz belőle. Egy biztos. A folyadék tápomból ez semmit sem szív fel!
Nem hurrogom azért le mert azért szép a színe, és táptalajjal biztosan jó. A mérete is megfelelő. Miért adják aktívnak?? :cool:

Szia Henrik!
(Itt vagyok és követem a naplóidat, ahogy tudom, csak viszonylag kevés időm van bekapcsolódni a hozzászólásokba. :)
az aktív talaj azt jelenti, hogy a talaj segít a vízparaméterek szinten tartásában, beállításában. A tápanyag tartalomhoz nincsen köze, az egy teljesen más dolog, hogy tartalmaz-e esetleg tápanyagot az aktív aljzat, vagy sem. Pl az ada malaya is aktív aljzat, de nincs tápanyag tartalma, míg az amazoniának van. A parvulával nekem amúgy személy szerint az a tapasztalatom, hogy az amazonia is csak ideig-óráig látja el a szükséges tápanyagokkal, mert volt nekem is táptalaj nélküli próbálkozásom: Az elején szépen elindult a parvula, de utána csak algamágneskét működött, annyira behúzta a kéziféket. Ahogy én tapasztaltam, az amazonia beleégetett tápanyag tartalma első sorban arra lett kitalálva, hogy egy jó gyors és erős startot tudjanak venni a frissen betelepített növények - hosszú távon nem érdemes vele számolni.
Tápkapszulából esetleg próbáld ki a tropicásat, szerintem kedvező az ára és nagyon látványos a hatása, kezelni is könnyű. Én ezt használtam a mostani akváriumom indításánál sima kvarchomokban, és nagyon szuperül működött. ;)
 
Panda csik. Eleg kenyes, de jo fonal gyilkos. Oto szinten hasznos nem olcso halacska.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Köszönöm az info-t, tsoke-nek is.
Annyi butaságra költöttem már... ennek talán lenne is értelme. Lehet, én is megpróbálkoznék 2 darabbal. Honnét lehet beszerezni? Azt látom, hogy itthon nem. ...Vagy érdemes megvárni, mire szaporítani tudják? Esetleg ez majd években mérhető... :-(
 
Köszönöm az info-t, tsoke-nek is.
Annyi butaságra költöttem már... ennek talán lenne is értelme. Lehet, én is megpróbálkoznék 2 darabbal. Honnét lehet beszerezni? Azt látom, hogy itthon nem. ...Vagy érdemes megvárni, mire szaporítani tudják? Esetleg ez majd években mérhető... :-(
A szaporitasaval csak probalkozas van. Lehet talalni itt ott. A lenyeg 25 fok tartosan az elvesztesehez vezet. Ezt figyelembe kell venni.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok.
Az egyik nagy akváriumomban szűrőcsere volt így a felszabadult jbl e900 ha jól tudom, még törpesügértől vettem, és azóta is problémamentes, bekerül ebbe az akváriumomba. Így a jól bevált eheim 2213 ami nemrégen lett felújítva, vagy eladásra kerül, vagy megtartódik.(van még egy üres akváriumom)
Tegnap Buce-ék kerültek hozzám, jó apró méretben azok is beültetésre kerülnek.
2-3 hét múlva úgy néz ki, megint jönnek pandacsíkok úgy hogy ha bárkinek tudok segíteni azzal, hogy átveszem és érte jön, akkor szívesen. Nincs felár, beszerzési áron marad. Természetesen ez csak akkor jöhet szóba, ha a GA-nak sem jelent problémát.
Úgy, hogy munkára fel.
 
Igen, igazad van, ide méretben tényleg az Urok a nyerők, de színben meg szerintem nagyon adná a Kubotai.
Biztosan jo lenne. Es nagyon sajnalom is, hogy ebben szinben nincs kisebb. De nem baj. Sok akvarium van es az anonymousban is passzolnak majd. Csak a lampat at kell loni 6500 helyett 4500 kelvinre, hogy a zoldet es a sargat jobban kihozza.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Kezdek visszaesni,lehet kissé túl vállalom magam. A lakás egyre jobban raktárra kezd hasonlítani, az étkezőasztal átvette a " ha valamit nem találsz biztosan az asztalon van" szerepet.
Ölbőben jártam hetekkel ezelőtt, és találtam két helyen meghajlított ollót. Ez is régi vágyam volt mert a videókon bazi könnyedén vágják vele a gyepet. És megérkezett :)
Hatalmas örvendezések után lázasan csomagoltam ki. Széééép :) Ha már itt van nyírjunk egyet vele. Akváriumok lámpája felolt, halak driftelnek ezerrel, és a guta ütött meg. Nincs gyepem :bored:. Baski... Mi az istennek rendeltem.. Ez sem az én napom, ahogy egyre több, nem az. Tizediken lakok. Vannak kertjeim. Amikor volt gyep nem volt olló. Most, hogy van olló nincs gyep. Az a pici ami ebben az akváriumban van silány is és az olló sem fér bele. Emellett soha, de soha NE vegyetek felirat nélküli zsákból talajt. Ha egy gyártó feltüntetett zsák van megbontva, és kimérik az oké. Nem megy a parvula minim semmire, pedig ujjnyi vastagon tablettáztam már alá. Ha nem sajnálnám ezt a kis akvát, leszívnám a talajt és kicserélném. A nagyba van 3 tő parvula mini tarcsiba,a jó megszokott talajomba úgy nő mint a gomba. Természetesen a nyíráshoz édes kevés.
Elrakom későbbre biztosan hasznát veszem. De maga a tudat, hogy van s alakú ollóm, az már valahogy jobb közérzetet biztosít. Feldob.
Azért nem semmi. Most, hogy visszanéztem az előzőleg, hétvégén megosztott képeimet,.... Telefonról osztottam meg. Ezek valami baromi sötétek. Hmmm. Vagy a sör volt sok, vagy fogalmam sincs mi zajlott a fejemben amikor úgy láttam, hogy ezek jók. Szerencse a vip rang így vissza törölhetem és csinálok ujjakat. Viszont olyan növényeket szereztem :happy:. Inkább nem írom le. Ha megjön és megnőttek, és szépek lesznek majd meglátjátok. Egy bizti. Ocseny szépek, és nem sokat láttam belőlük. Dee lehet azért mert annyira gázak, hogy már inkább nem forgalmazzák? Kinézem magamból.
Szép estét.
Hol a söröm.
 
Back
Oldal tetejére