• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The descent

Sziasztok.
Ma reggelre egy pillanatra orultem, hogy brutal ikrazasba kezdett valami elolenyem.
Sajnos el kellett fogadnom, hogy szetment egy purigenes harisnya a harombol a szuroben. Azt sem tudom hogy szedem ki a mohak kozol, es persze a barlangbol. Utalom a purigent. 03b5db51ec531271b3e28845b71b96f5.jpga0428051589c18edd00511af22f94a88.jpgfa8c7bccc0edc2db01e3729abbf5dad6.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok.
Ma reggelre egy pillanatra orultem, hogy brutal ikrazasba kezdett valami elolenyem.
Sajnos el kellett fogadnom, hogy szetment egy purigenes harisnya a harombol a szuroben. Azt sem tudom hogy szedem ki a mohak kozol, es persze a barlangbol. Utalom a purigent. View attachment 42678View attachment 42679View attachment 42680

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

tudod majd szemenként szelektáltan regenerálni :)
(bocs, ha tragédiának éled meg)

 
tudod majd szemenként szelektáltan regenerálni :)
(bocs, ha tragédiának éled meg)
Örülök, hogy mar nem kell ellenség, számíthatok a barátokra (y)
A nagyját sikerült leszívnom de még van benne. A baj csak az, hogy az összes mohát feltépte a szívócső a kövekről úgy hogy rögzíthetem, nevelgethetem újra.
Biztosra veszem, hogy nagyon jó kis cucc ez a Seachem Purigen és nem akarom a hibámat a termékre kenni, de szétszedtem a szűrőt és kiszedtem belőle mind három csomagot. Van pár akvám, egyikben sem rosszabb a vizem, szerintem van olyan tiszta mint a purigenesben, úgy hogy nem adom meg a lehetőséget megmegy balesetre. Kiszedtem mind a 3 csomagot és elbartelezem valakivel akinek kell, mondjuk sárga garnikra. Úgy hogy fel is teszem a megfelelő topikba.
 
Sziasztok.
Vége a kármentésnek, talán sikerült az egészet kiszedni. Hirtelen felindult állapotban gyorsan lemondtam a purigeről. Elkapkodtam. Természetesen jó ha van, és rendkívül hasznos dolog így ki kellett találnom valamit. A harisnyás dolog többszörösen megbukott így mindenféle háló, vagy hasonló dologtól messze elhatárolódok.
Tehát:
Régebbi kollégák, és gyorsan tanuló ujjaknak, nem kell bemutatni szerintem ezt az eszközt, amit minimális ráfordítással, és egy kis ügyességgel, co2 reaktorrá szoktunk alakítani. Ez ugye azonnal elavulttá vált, amikor megjelentek az aquario neo akril difik mert árban. és minőségben is totálisan megfelel az elvárásoknak. Ennek köszönhetően kivettem a forgalomból ezt a diy reaktort.
IMG_20171028_185039.jpg

Most a kis baleset után gondoltam egyet és jött a tipikus mi lenne ha gondolat.

IMG_20171028_185618.jpg


Fogtam a purigent, és elkezdtem bele lapátolni magába a szűrő csőbe.

IMG_20171028_190515.jpg

Ha a gondolataimban nem adódik hiba, fordítva, tehát a nyíl ellen irányába kell a visszatérő ágra kötni, egy oldható dupla csappal. Az adapteres szűrőknél ez járható út mert az adapter részt ugye el tudjuk zárni. Tehát az elméletem az, hogy ezt összehúzva teljességgel lehetetlen, hogy, hogy a Seachem Purigen kiszabaduljon belőle, a másik jó pont, hogy a víz kénytelen átmenni rajta így nincs az, hogy kikerüli. A következő ami még fincsi, hogy ez elvileg valamennyit visszafog a víz nyomáson, tehát a visszatérő ág, csappal való szokásos fojtása is valamennyit, vagy teljesen nyithat. És ami még horoso, hogy ha a purigenhez akár regenerálás céljából, hozzáférek úgy is, hogy nem kell szűrőt bontani. Valahogy ez a megoldás több szempontból is új kapukat nyithat, már máson is agyalok ami hasonló elven működne. És még egy kép, a Seachem Purigen állapota jól látható üzem közben ;)

IMG_20171028_190803.jpg
 
Sziasztok.
Vége a kármentésnek, talán sikerült az egészet kiszedni. Hirtelen felindult állapotban gyorsan lemondtam a purigeről. Elkapkodtam. Természetesen jó ha van, és rendkívül hasznos dolog így ki kellett találnom valamit. A harisnyás dolog többszörösen megbukott így mindenféle háló, vagy hasonló dologtól messze elhatárolódok.
Tehát:
Régebbi kollégák, és gyorsan tanuló ujjaknak, nem kell bemutatni szerintem ezt az eszközt, amit minimális ráfordítással, és egy kis ügyességgel, co2 reaktorrá szoktunk alakítani. Ez ugye azonnal elavulttá vált, amikor megjelentek az aquario neo akril difik mert árban. és minőségben is totálisan megfelel az elvárásoknak. Ennek köszönhetően kivettem a forgalomból ezt a diy reaktort.
View attachment 42713

Most a kis baleset után gondoltam egyet és jött a tipikus mi lenne ha gondolat.

View attachment 42714


Fogtam a purigent, és elkezdtem bele lapátolni magába a szűrő csőbe.

View attachment 42715

Ha a gondolataimban nem adódik hiba, fordítva, tehát a nyíl ellen irányába kell a visszatérő ágra kötni, egy oldható dupla csappal. Az adapteres szűrőknél ez járható út mert az adapter részt ugye el tudjuk zárni. Tehát az elméletem az, hogy ezt összehúzva teljességgel lehetetlen, hogy, hogy a Seachem Purigen kiszabaduljon belőle, a másik jó pont, hogy a víz kénytelen átmenni rajta így nincs az, hogy kikerüli. A következő ami még fincsi, hogy ez elvileg valamennyit visszafog a víz nyomáson, tehát a visszatérő ág, csappal való szokásos fojtása is valamennyit, vagy teljesen nyithat. És ami még horoso, hogy ha a purigenhez akár regenerálás céljából, hozzáférek úgy is, hogy nem kell szűrőt bontani. Valahogy ez a megoldás több szempontból is új kapukat nyithat, már máson is agyalok ami hasonló elven működne. És még egy kép, a Seachem Purigen állapota jól látható üzem közben ;)

View attachment 42717

az a baj, hogy egy borbírálatról jövök, ahol korábban 90+ pontos borokat kóstoltunk és amit nekem a helyére kellett tenni (85-88 pont közé) és a fenti írást józanul sem nagyon érteném .... szóval gondolom megint újítottál valamit, mint a hűtésnél...
Ha beválik elolvasom még egyszer!
:)
 
az a baj, hogy egy borbírálatról jövök, ahol korábban 90+ pontos borokat kóstoltunk és amit nekem a helyére kellett tenni (85-88 pont közé) és a fenti írást józanul sem nagyon érteném .... szóval gondolom megint újítottál valamit, mint a hűtésnél...
Ha beválik elolvasom még egyszer!
:)
:) Szerintem bennem van a hiba. A szókincsem alapállapotban is kritikán aluli, ez a munkahelyemen is érezhető mert többször találkozok olyan esettel, ha valamit elmondok az embereknek nem nagyon értik mire gondolok.
Ilyenkor hétvégén gyakran próbálom megérteni Bud Spencer mit szeretett annyira a budweiserbe és ha belelendülök elindulnak a borzalmas gondolatok. Ezzel együtt az alkotási kedv is megjön. Holnap én is visszatérek még rá mit, hogyan írtam meg. Illetve mit is alkottam ma. ;)
 
Sziasztok.
Kisebb atalakitasokon gondolkodok. Eltavilitom a mohakat es atterek az apro levelu novenyekre. Elvileg az eredeti terv is ez volt. Valahogy megszeretnem vilagitani, vagy lathatobba tenni a barlangot is ebbe szivesen fogadnek tanacsokat. Vagy radobok megegy lampat vagy mogotte a falat vilagitom meg. Vasarnap lesz idom ezzel jatszogatni.
Kozben:
Sokat jelent valaminek a neve. Hajlamosak vagyunk arra ha van egy termekunk ami jol mukodik, vakon bizva ha vasarolnank cikkeket, elsosorban az a markanev alatt keressuk az igazit. Pedig koztudott, hogy a legnagyobb markanevek alatt is rejtoznek gyenge minosegu termekek is.
Miert hoztam ezt fel?
Nem regen vagyok okostelefon tulajdonos. Talan fel eve. Amikor kerestem a megfelelot szeleskorben erdeklodtem, leirasokat tapasztalatokat, teszteket olvastam. A samsung a legjobb. Aaa az xar az iphone sokkal jobb. Pedig nem is egyrol beszelunk meg a mukodesi elve is mas, nem kevesbe az altalunk lathato felulet (op rendszer) is erosen kulombozo. Annyira belebonyolodtam, hogy egyik oldal sem erosodott megbennem, mert nagyon megosztott a dolog. Kozben egyre tobb kolleganal latok xiaomi termekeket. Nincs reklam, nincs ezt figyeld mit tud, csak csendben nyomkodjak. Vajon milyen ez a telefon? Nem rossz. Ennyi? Igen. Fagyogat? Soha. Hanyszor toltod egy nap? Felszer. Azt meg hogy? Ket-harom napot bir. Uhh. Tetszik a dolog. Elkezdtem kutakodni. Tesztek leirasok stb. Brutal jo keszulekre talaltam. Megvettem,nem csalodtam. Az ido telt, kellene hozza headset is. Volt. Mar kezbeveve is egy finom, minosegi termeket kaptam.
A cegnel kaptam az ukaszt, hogy intezzek powerbankokat. Jo. Kerdezoskodes, ismet tesztek stb.
Xiaomi. Hoppa. Nem is tudtam, hogy letezik. 20db-ot vettem kulombozo celokra. Teszi a dolgat profi cucc. Nemreg utana neztem hat ez a xiaomi egy nem gyenge ceg ami full minoseget gyart belpiacra es nem regen tort be europaba a cuccaival. A napokban olvastam, hogy az evet 100 millio eladott telefonnal zarja. Ezzel a huawei-t megelozve. Brutal meg ha 100 forintert is adna egy telefont.
Jogosan fogalmazodik meg a gondolat a fejetekben." ezzel meg mi van? Hogy jon ez ide?"
Ezzel kezdtem. Ha valami bejon, elkezdjuk a markanevek alatt a termekeket keresni.
Egy hete erkezett es buszken veszem a kezembe. Finom tapintas, erezni a fogasan a minoseget. Pontos, meres kozben homerseklethez merten, kompenzalja az ertekeket. Egyszeruen nagyszeru.
Az uj tds merom, ami termeszetesen xiaomi. [emoji41]

ede8a97c4f43e3f8daf94f8d441a91dd.jpg8ff24aa0915f513a5a6cbb00af2410e1.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Viszont olyan növényeket szereztem :happy:. Inkább nem írom le. Ha megjön és megnőttek, és szépek lesznek majd meglátjátok. Egy bizti. Ocseny szépek, és nem sokat láttam belőlük. Dee lehet azért mert annyira gázak, hogy már inkább nem forgalmazzák? Kinézem magamból.
Szép estét.
Hol a söröm.
Megjottek a novenyek. Nem tudom hogy lesz ebbol a hirdetett kinezet de elultetem. Meg azt kellene megtudnom, hogy az alzatba kell beleontenem, vagy a vizben elkeverni. Szivesen veszem a jo tanacsokat. Megkerdeztem a feladot is emailben, hogy adjon tanacsot miutan vissza utalta a novenyek arat. Természetesen kaptam egyet ajándékba is ami egyben maradt. Miért ne egy olyan microsorumot amiből jelenleg van itthon kb 750 adagnyi :)
Mosoly engedelyezve szeretem ha faj. 45c9d3bf9d31abfb0e012cb9875a0415.jpgb6f661c6308d7d4488dcc853e9820b05.jpga9991cfc6c7aae5be7197ed342013e5d.jpg524eca03c53316fcfe10e9f478d87440.jpg6f4afe0c8644f4576967d9f0e5187405.jpg6c5ed9267d241431d02baff48feacbed.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Te jó ég, honnan sikerült őket szalajtani? A komposzt különben néz ki egy forró nyári párás napon...
Merkel kancellár immáron vegyes területéről, egy elég nevesnek ítélt növényforgalmazó cégtől. De biztosan nem az első mert kérésemre, hogy küldjenek másikat,mellékelve a fotókat, meg sem kísérelték hanem visszautalták az árát.
 
Merkel kancellár immáron vegyes területéről, egy elég nevesnek ítélt növényforgalmazó cégtől. De biztosan nem az első mert kérésemre, hogy küldjenek másikat,mellékelve a fotókat, meg sem kísérelték hanem visszautalták az árát.
De nem is értem mit gondolnak, hogy majd azt mondod jó lesz ez? Amúgy kíváncsiságból beletuszkolnám egy adag földbe, hátha kinő belőle valami csoda. o_O
 
Back
Oldal tetejére