• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TDS és a lágy víz

meg tudjátok mondani, hogy ezt a tds mérőt hogyan kalibráljam??
tudom hogy ez a csavarhúzós valami,
de kiöntöm a kalibráló folyadékot egy pohárba és odatekerem amilyen érték van az üvegen?
uzazaty6.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Beleteszed az 1413 mikrosiemens-es oldatba és csavarral beállítod 706,5-re az értéket.
 
Én belerakom az RO csövét az akiba és uccu neki. :) a szűrő kb. 15 percet áll utána meg a legkisebb teljesítményen megy.
Előtte a kisebb ROval én is vodroztem.
Es most milyen Ro-t hasznälsz?Ha nem titok?
 
Es most milyen Ro-t hasznälsz?Ha nem titok?

Egy 2 membranos, 3 eloszuros külön készített RO-m van nyomásnovelo pumpaval. Az csinálta aki régebben a GA-nak az RO-kat.
1170l/napos és a booster pumpa 6 bart csinál.
 
A 182l-es akväriumba kb 50% full ro viz csere utän a ppm 96(szerdän)Nem soztam vissza.penteken 118ppm,ma (vasärnap)136ppm.Aktiv talaj(Amasonia),es napi 6ml Green Aqua Macro,Micro.Akkor gondolom a következö vizcsereig felmegy kb 160ppm-re,ez igy normälis?Ugy,hogy a KH es GH 2.
 
A 182l-es akväriumba kb 50% full ro viz csere utän a ppm 96(szerdän)Nem soztam vissza.penteken 118ppm,ma (vasärnap)136ppm.Aktiv talaj(Amasonia),es napi 6ml Green Aqua Macro,Micro.Akkor gondolom a következö vizcsereig felmegy kb 160ppm-re,ez igy normälis?Ugy,hogy a KH es GH 2.
Sózzál vissza, mert a 96 ppm alacsony lehet a garnéláknak. CBS/CRS például min. 150 ppm-től tartható.
A táp folyamatos adagolása miatt normális ha mászik felfelé a keménység. Pláne ha valamilyen kő is van az akváriumban.
 
Sózzál vissza, mert a 96 ppm alacsony lehet a garnéláknak. CBS/CRS például min. 150 ppm-től tartható.
A táp folyamatos adagolása miatt normális ha mászik felfelé a keménység. Pláne ha valamilyen kő is van az akváriumban.
Csak Amanok vannak.De ahogy leirtam 2 nap mulva mär 118ppm volt.Meddig mehet fel a täp es a kövek miatt a ppm?Ez nem käros,hogy 1 het leforgäsa alatt kb 100-rol felmegy 180-ig?
 
Sziasztok!

Van valami, ami felett nem tudok napirendre térni.

Itt ez az oldal. A legtöbb garnélának 0-2 nk°KH és legfeljebb 10 nk°GH kell, miközben a TDS 100 felett van. Ha alacsony a TDS, akkor mivel lehet növelni, ami a kh-t nem növeli? NaHCO3 a megszokott TDS növelő, de ez egyrészt a pH-t növeli, a savas vizet semlegesbe, vagy lúgosba tolja el, másrészt a KH-t is emeli.

Mondanám, hogy NaCl, de sehol sem olvastam még ezt itt a fórumon, vagy máshol (pedig ezt a topicot végignyálaztam!). Akkor?

Konkrét problémám:

pH 7,67
G 132,2 mikroS
TDS 87 mg/l
KH 7,2 nk°
GH 5,25 nk°
Ca 23,75 mg/l
Mg 8,25 mg/l
NO3- ~28 mg/l körül (EI alapján)
PO4 ~3,3 mg/l körül (EI alapján)

Arról fogalmam sincs, hogy a KH miért ennyi. (Már) nincs kő az akvában, a riolitufákat kivettem, agyagtalaj és mosott kvarckavics van Fehérvárcsurgóról. A szűrőben lávakő, Siporax és matrix trop - mondjuk utóbbi gyanús, mondanám, hogy van benne némi mészkő is, de akkor a Ca tartalom nőne, helyette viszont csökken hétről-hétre. A vízcserekor RO+csapvízet tolok, és CaCl2 / MgSO4 kombóval állítom be a kevert víz keménységét.

Kérdésem: szerintetek mivel növeljem a TDS-t? Jah, fauna: RC-k, ékfoltosok, 1 db sziámi márna és k*rva sok tányércsiga.

Köszi!
 
Én ezt vettem rá:
SaltyShrimp Mineral GH/KH+ vízkeménység növelő - 200 g most csak 5 600,00 Ft - Green Aqua
Bár közel 2 hónap távlatában még nem kellett használni, fele csap, fele osmovíz keverékével indítottam, gondolom a homok keményítette eddig vissza a vizem, ami szépen kezd kikerülni az akváriumból (csak szívás van vele, meg baromira koszolódik). Most van vízcsere után, 100 környékén az oldott anyag tartalom az akváriumban, és cserék alkalmával szépen meg le, indításkor még közel 200 volt.
 
Én ezt vettem rá:
SaltyShrimp Mineral GH/KH+ vízkeménység növelő - 200 g most csak 5 600,00 Ft - Green Aqua
Bár közel 2 hónap távlatában még nem kellett használni, fele csap, fele osmovíz keverékével indítottam, gondolom a homok keményítette eddig vissza a vizem, ami szépen kezd kikerülni az akváriumból (csak szívás van vele, meg baromira koszolódik). Most van vízcsere után, 100 környékén az oldott anyag tartalom az akváriumban, és cserék alkalmával szépen meg le, indításkor még közel 200 volt.

igen, a homokot én is kiveszem jövő hétvégén :D csak a baj van vele :)

ez jó cucc, köszönöm a linket, csak az összetételét nem árulják el... ;)
 
ez jó cucc, köszönöm a linket, csak az összetételét nem árulják el... ;)
Igen ezt én is hiányolom, mert tiszta RO vízzel cserélek, és nemrégiben áttértem a saját készítésű, porokból összeállított macro tápra, viszont ezek csak káliumot nitrátot és foszfátot juttatnak a vízbe, de kellene még magnézium is ami csapvíz esetén nem gond, de RO vízben ez ki van szűrve. Szerettem volna tudni, hogy ezzel a booster porral tudok-e ebből az elemből is a vízbe juttatni.
Arra is gondoltam, hogy talán az RO mellékvízágán kifolyó vizet esetleg el lehetne párologtatni, és a visszamaradt sót felhasználni RO visszasózására, bár valószínűleg elég macerás dolog lenne előállítani.
 
Igen ezt én is hiányolom, mert tiszta RO vízzel cserélek, és nemrégiben áttértem a saját készítésű, porokból összeállított macro tápra, viszont ezek csak káliumot nitrátot és foszfátot juttatnak a vízbe, de kellene még magnézium is ami csapvíz esetén nem gond, de RO vízben ez ki van szűrve. Szerettem volna tudni, hogy ezzel a booster porral tudok-e ebből az elemből is a vízbe juttatni.
Arra is gondoltam, hogy talán az RO mellékvízágán kifolyó vizet esetleg el lehetne párologtatni, és a visszamaradt sót felhasználni RO visszasózására, bár valószínűleg elég macerás dolog lenne előállítani.

tuti, hogy van benne Mg, tehát tudsz bevinni, de az hogy mennyit, nem tudom megmondani...

deee felebaráti szeretből, ha küldesz belőle némi mintát, megmondom, hogy van-e benne, és mennyi is az ;) Ha érdekel, holnap elutazom, vasárnap jövök haza, akkor kiszámolom, hogy kb mennyi minta kellhet (1-2 g sztem elég lehet), postán elküldöd, én meg megtitrálom. Jövő héten mérek vizeket magamnak amúgy is.

A RO mellékágán lévő vizet ne használd fel még bepárolva sem. Annyira kétséges az összetétele szerintem, hogy minden egyes használat előtt meg kellene határozni pontosan, hogy miből mennyi van benne.

Mg-ot MgSO4-tal vagy Mg(NO3)2-tal lehet bevinni.
 
Back
Oldal tetejére