• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TDS és a lágy víz

Fejlemény:

Tegnap megjött a cserepumpa, a kisebbik változat az 1,2 LPM-es. 2db 100-as membránnal manuális fojtással szépen tudom dolgoztatni 5 baron, de így is 50-es a kijövő vizem. Nem szenvedek tovább ilyen lesz, a nagyban úgyis visszahúzza a Seiryu a kicsiben meg kevesebbet kell sóznom hozzá.
1:0,7 arányban jön-megy a víz. Bejövő vízem 650-es ppm értékű.
Múlt héten már cseréltem a nagy akvárium vizét 50-es RO-val 50%-át, 350-es értéke volt csere után, tegnap mértem 380-nál vagyunk, ezen még sokat nem is mozdított a Seiryu.
 
Szia!
Ezt a táblázatot találtam. Remélem jó a kezdetekhez.
22477363_da5179aaec239b43bbfa339e6f11d9ad_m.jpg
 
Figyi, el ne kezdjetek számolgatni vezetőképességet összes keménységbe! Semmi köze a kettőnek egymáshoz! Teljesen félrevezetitek Magatok. Tessék szépen venni összes keménység tesztet, és azzal mérni, amit arra találtak ki.

Példa: 100 g konyhasót feloldok 1000 ml RO vízben. A vezetőképesség alapján az egy 30 nk°feletti kemény víz lesz, miközben a keménysége továbbra is 0 nk°marad.

Az én akváriumomban a víz keménysége 5,5 nk°a vezetőképessége 190-240 mikroS.
 
Helo!
RO vízzel cserélem az akváriumban a vízet. A víz 15 ppm-es lesz, csere után az akváriumban lemegy a víz 130 ppm-re (ez volt vasárnap). Most (Csütörtök) felment 230-ra. A kérdésem az hogy ez mennyire normális lehet- e vele valamit kezdeni? Az akváriumban bazalt kő van amazonia,co2.
 
Helo!
RO vízzel cserélem az akváriumban a vízet. A víz 15 ppm-es lesz, csere után az akváriumban lemegy a víz 130 ppm-re (ez volt vasárnap). Most (Csütörtök) felment 230-ra. A kérdésem az hogy ez mennyire normális lehet- e vele valamit kezdeni? Az akváriumban bazalt kő van amazonia,co2.

Naponta tápozol és etetsz, igaz?
 
Amazonia alapban feltolja 80-100ppm-re a vizet. A tápok további 20-50ppm-et lökhetnek rajta. A többi a dekoráció.
Értem, akkor tehát a maradék 80 ppm-et simán a bazalt csinálja? És ez mennyire gáz lehet vele valamit kezdeni vagy nem érdemes foglalkozni vele?
 
Értem, akkor tehát a maradék 80 ppm-et simán a bazalt csinálja? És ez mennyire gáz lehet vele valamit kezdeni vagy nem érdemes foglalkozni vele?

Lehet dekor kő, homok stb. Néhány növény nem kedveli az ingadozó paramétert, ahogyan az érzékenyebb garnélák sem. Ilyen esetben van negatív hatása. Ezeknél az ingadozó paraméterű akváriumoknál gyakrabban van felületi olajosodás, habosodás is. Gondolom a kínlódó növények ontják magukból a segély jeleket :)
 
Lehet dekor kő, homok stb. Néhány növény nem kedveli az ingadozó paramétert, ahogyan az érzékenyebb garnélák sem. Ilyen esetben van negatív hatása. Ezeknél az ingadozó paraméterű akváriumoknál gyakrabban van felületi olajosodás, habosodás is. Gondolom a kínlódó növények ontják magukból a segély jeleket :)
Köszi. Hála istennek csal mc van azt nem ugy látom hogy zavarná. És olyan garnéla sincs. Akkor a nagymértékű ingadozás ellen valószínüleg csak olyan dekorral lehet tenni ami kevésbé keményít.
 
Helo!
RO vízzel cserélem az akváriumban a vízet. A víz 15 ppm-es lesz, csere után az akváriumban lemegy a víz 130 ppm-re (ez volt vasárnap). Most (Csütörtök) felment 230-ra. A kérdésem az hogy ez mennyire normális lehet- e vele valamit kezdeni? Az akváriumban bazalt kő van amazonia,co2.
Nekem 130-ról 150/160 körülre megy fel a tds 1 hét alatt, napi tápozás (7-3ml MIC-MAC, 6ml EC), etetés, soksok hal és garnéla. Dekor lávakő, égetett agyag tál és manado, szerintem ezek nem keményítenek. Ami még tolhatja fel, ha sok csigaház van az akváriumban, és a savasabb vízben lassan beoldódnak, nekem is van néhány tornyos csiga házam (köszi Helenák :) ), de idővel vagy kiszedem vagy eltűnnek.
A 100ppm emelkedés azért soknak tűnik, ott valamelyik köved oldódik be rendesen. Nem hiszem, hogy a bazalt, bár már láttam olyanban is csigaház zárványt.
 
Nekem 130-ról 150/160 körülre megy fel a tds 1 hét alatt, napi tápozás (7-3ml MAC-MIC, 6ml EC), etetés, soksok hal és garnéla. Dekor lávakő, égetett agyag tál és manado, szerintem ezek nem keményítenek. Ami még tolhatja fel, ha sok csigaház van az akváriumban, és a savasabb vízben lassan beoldódnak, nekem is van néhány tornyos csiga házam (köszi Helenák ), de idővel vagy kiszedem vagy eltűnnek.
A 100ppm emelkedés azért soknak tűnik, ott valamelyik köved oldódik be rendesen. Nem hiszem, hogy a bazalt, bár már láttam olyanban is csigaház zárványt.
Hát sajna nekem elég nagy az ugrás és csak bazalt kő van benn. Amanda lazacok, RC, Oto, amazonia, tropica táptalaj, ada homok, Ada táp, ada baci, szinte full bio rio töltet, csiga egyáltalán nincs. Ugyhogy elvileg csak a kő marad.:confused:
 
Hát sajna nekem elég nagy az ugrás és csak bazalt kő van benn. Amanda lazacok, RC, Oto, amazonia, tropica táptalaj, ada homok, Ada táp, ada baci, szinte full bio rio töltet, csiga egyáltalán nincs. Ugyhogy elvileg csak a kő marad.:confused:
Mikor indult az aki? A kövedet savteszttel tudok ellenőrizni, ha könnyen kivehető.
 
Back
Oldal tetejére