• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TBAC2013

Sziasztok!

Végignéztem a 8-at!
Jó kis alkotások!
Sok tanulságos dolog van benne!
Komoly technikát kaptak hozzá!

De a hozzászólások alapján úgy vettem ki, hogy nem mindenki használt még ADA termékeket!

Tetszett a tervezési fázisa a vízesés imitációnak (MaeYa Waterfalls), nem csak lerajzolta mit szeretne látni nagyjából és az akvárium mögé rakta, hanem egy külön üvegben homokkal előtte meg is építette! Majd DSM módszerrel indított!

A hegység (DAy 18 "Rocky" The Ultimate Mountain) nagyon jól meg lett építve, meg nem mondanám hogy mekkora medencében készült! Elég rutinos és higgadt az építője, ilyen algatenger láttán sem omlott össze! A magas szilikát és ammónia szint hozta elő a változatos algatengert!

A Bonsais immitációnál (landscaper) nem tetszik a fák végeinek elnagyolt, késsel faragott vége!
Én biztos eldolgoztam volna egy kis csiszoló papírral a nagyját, utána pedig valamilyen élesebb zúzott kő őrleménybe szurkáltam volna míg egy természetesebb kopott hatást el nem érek!

A.ttila
 
Off: Attila: néha használhatnál pontot a mondat végén, gondolom szóban sem mindig felszólító módban beszélsz :)
 
A magas szilikát és ammónia szint hozta elő a változatos algatengert!

Nem gondolnám, hogy emiatt volt az alga. A verseny pont azért jó, mert láthatod, hogy ugyanazzal a talajjal stb dolgozva ki hogy halad. Csak ebben az akváriumban volt diatom boom.
Miért? Máshol is volt homok és Amazonia talaj is. Tehát ammónia kizárva, szilikátot elfelejthetjük. Ez az alga a minimál akik velejárója, de ahogy a többi akváriumon is látszik nem minden esetben jelenik meg. Bejáratós alga jött is az első pár hétben. Az illető tudta mit kezdjen vele, most már sosem jön vissza.

Általában a levélváltás időszakában lehet ezt az algát elcsípni. Ha sok apró levelű növény van és egyszerre bomlanak a levelek simán magára húzza ezt az algát. Ezért jön elő HC esetén, parvulánál és itt a mohás témában is.
 
Egyébként ha legörgeted látszik, hogy a tesztjei alapján még ha sokat nem is jelentenek ezek az eldobható csíkok, gyakorlatilag full beállt szűrője van már. Nulla ammónia és a nitrit nitrát téma is kontrol alatt. Szóval no ammonia ez a lényeg!

TBAC2013 - Tank detail#

Becsűrt egy tonna amano garnélát sziámit és gondolom némi kézi rásegítéssel pillanatok alatt kész lett az aki.
 
Szia Viktor!

Egyébként ha legörgeted látszik, hogy a tesztjei alapján még ha sokat nem is jelentenek ezek az eldobható csíkok, gyakorlatilag full beállt szűrője van már. Nulla ammónia és a nitrit nitrát téma is kontrol alatt. Szóval no ammonia ez a lényeg!

TBAC2013 - Tank detail#

Becsűrt egy tonna amano garnélát sziámit és gondolom némi kézi rásegítéssel pillanatok alatt kész lett az aki.

Pont ezt az akváriumot nem akarta a gép betölteni teljesen és a fordítás sem valami tökéletes, én azt vettem ki az egyik hozzászólásból hogy ezek a szintek zavartak be, de alapvetően igazad van.
Érdekes hogy egy Garra félét is telepített algaevésre, amit még korábban nem láttam.

Ezen a Fórumon csak egymással kommunikálhatnak (mintha láttam volna egy-egy külsős hozzászólást, de lehet csak félre néztem)?

A.ttila
 
Növény gondolkozás közben, hogy mi is jöhet szóba a Lonely Tree-nél, rákukkantottam a TBAC akik fejlődésére és még amit régebben attibva belinkelt (nekem célozva) , rendesen kirészletesedett:eek::D
nézzétek, káprázatos
6-1366132975.jpg
 
Nagyon jo akvariumok lettek ezek! A likeok alapan ugy latom, most Thaifoldon is a minimalok allnak nyeresre, bar mindegyik akvarum megerdemelne egy dijjat.
 
Érdekes ez a like téma, mert ahogy látom a sziklás minimálok még mindig a favorit elrendezések közé tartoznak a távol keleten, jobban mint egy erdős vagy egy nature layout.
 
Back
Oldal tetejére