• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TBAC2013

viktorlantos

Alapító
Admin
A hivatalos közlemény szerint...


Currently, ADA Thailand is organizing a planted aquarium layout contest, where
8 acclaimed aquascapers of Thailand compete their layout and maintenance techniques.
Each contestant is uploading the latest images of his aquarium layout to
Untitled Document
from the first day of the tank installation, and reveals his aquascaping and maintenance technique step by step through the 3 month contest period.
The contest layouts will be graded by Takashi Amano. After the contest, all contest aquariums will be displayed to the public at the ADA Thailand Gallery.
Contest Period January 13 - April 20, 2013
Let's follow the contest on ADA Thailand website:
welcome to ADA Thailand

Szerintem nagyon jó kezdeményezés. Hogy mindenki értse miről van szó.
Thaiföld ADA disztri indított egy versenyt, amin 8 a múltban már szép eredményeket elért aquascaper indít egy-egy akváriumot. A verseny oldalára mindig feltöltik hol tart a dolog. Az egész a verseny határidejéig tart azaz 3 hónap. Ezután értékelés és győztesek kiválasztása. Az akváriumokat ezután kiállítják az ADA Thailand-nél ahol mindenki megnézheti őket.

Teljesen jó ötlet. Igaz erősen limitálja a résztvevőket, de 3 hónapig, mint egy reality úgy működik a dolog. Lehet igzulni, lehet drukkolni. Nekem bejön.

Ti hogy érzitek?
 
A hivatalos közlemény szerint...




Szerintem nagyon jó kezdeményezés. Hogy mindenki értse miről van szó.
Thaiföld ADA disztri indított egy versenyt, amin 8 a múltban már szép eredményeket elért aquascaper indít egy-egy akváriumot. A verseny oldalára mindig feltöltik hol tart a dolog. Az egész a verseny határidejéig tart azaz 3 hónap. Ezután értékelés és győztesek kiválasztása. Az akváriumokat ezután kiállítják az ADA Thailand-nél ahol mindenki megnézheti őket.

Teljesen jó ötlet. Igaz erősen limitálja a résztvevőket, de 3 hónapig, mint egy reality úgy működik a dolog. Lehet igzulni, lehet drukkolni. Nekem bejön.

Ti hogy érzitek?
Annyi előnye van az ilyen versenynek, hogy nehezen lehet photoshoppos akival indulni, itt tuti , hogy ízig vérig növényes akvárium fog születni!!(y)
Nagyon jó kezdeményezés és érdekes ötletnek tartom, kíváncsi is leszek a művekre.
 
Már van fent pár. Egyik kicsit hasonlít is Tibi az aksidra!

6-1358619535.jpg
 
Már van fent pár. Egyik kicsit hasonlít is Tibi az aksidra!

6-1358619535.jpg
Szerintem jobb is lesz mint az enyém, nagyon brutál a kezdet!!:eek:
Ha az akváriumnál a hardscape kivitelezése profi (első lépés), akkor a végkifejletet már nagyon nehéz (nem lehetettlen:LOL:) elrontani , tájföld is tud valamit!!!(y)
Nem lepődnék meg ha az idei IAPLC-n is találkoznánk evvel az akival.:cool:
 
Vazze mekkora koppintás!!

Na jó azért ne túlozzunk. Ez annyira hasonlít Tibcsi akváriumára, mint holló a csukára:D
Szép lesz jó lesz, de az ötlet azért más. Jó kis erdős lesz ez is, de azért a 3 hónap elég szűk és már most látszódnak a gyengeségek.

De összességében jó látni, hogy nem annyira sablon akváriumokra törekednek. Pl a karóba húzó bonsai is jó lesz, ha odaér addig.
 
Hát nem gyenge felszerelést kaptak hozzá(y)
Nagyon szép berendezések, érdemes figyelni őket.
 
Jó lenne többet is tudni ezekről az indulókról Yoda-ról tudom, hogy ő elég magas szinten tolja ezt a hobbit. A többiek nick nevei nem ennyire beszédesek sajnos.
 
Gondolom bevonták az ADA-t is. Ezért lehet hogy Amano maga fogja zsűrizni az akikat és hogy "csak" 8 akvárium van a versenyben. De tök jó kezdeményezés!
Szerintem az ötlet tőletek indult:) A Titánok harca is hasonló volt, csak 2 kertésszel és buliból:) Ők ezt egy "kicsit" továbbfejlesztették.
Egy levelet megérne az ADA-nak nem?:D Én szívesen nézegetném 8 magyar kertész folyamatos naplózott munkáját ugyan azzal a technikai paraméterrel!
Nagyon sokat lehetne tanulni, mind a scape építésről, mind az akva indításról és a növények választásáról/elhelyezéséről.
Mivel kis ország vagyunk még az Eheim is szóba jöhetne, mint technika, de ez a Ti feladatok:)
Még valami: Nem kis promó ez az aqua sky világításnak! Ha látnánk, hogy milyen akváriumot képes fenntartani ez a LED, biztos többen vennének!:D
 
Ehhez kellene azért pár dolog.... ezért is pedzegettem, hogy a 8 muki tuti Thaiföld krémje szerintem a legtöbb IAPLC versenyen is eredményes arc. Bár a bannert elnézve néhányukról az Ázsiai kung-fu filmek jutnak eszembe :)

480587_421594204577840_266241448_n.jpg


HAC helyett lehetne ilyen verseny is, de akkor kizárnánk mindenki mást csak a legjobbak lennének beválogatva. 2 versenyt nem lehet ebben a kicsi országban a hobbi jelenlegi állapotában finanszírozni.
 
Ez egy az egyben a Titánok harcára épül :D
Na jó értem, hogy nem lehet 2 verseny.
De ha csak kis 64L-esben gondolkodtok, akkor ahhoz a technika szer 5-6, az drága? Eheim szponzor, GA üveg, sima műanyag csövek szűrőnek, mert nem az a lényeg, CO2 meg vagy közös palackról (ehhez viszont közös helyszín kell) vagy valami kis szett, végülis csak 3 hónapról van szó.
Verseny végén pedig eladjátok a cuccost:)
Mondjuk abban igazat adok, hogy mivel ADA disztributorok vagytok és ez akkor ütős nemzetközileg, ha legalább ilyen technika van mögötte mint ezeknek, akkor sajnos felejtős. Kivéve ha az ADA a nagy részét átvállalja(y)
Na mindegy jobban nem mélyülök bele, figyelem a "táj"okat addig is:D Csak jobb lenne Magyar kertészek hasonló munkáit végigkövetni építéstől a végéig, mert úgy legalább tudom ki-kicsoda. Nekem Yoda a Star Wars-ból a zöld jedi, Ti ismeritek nagyjából, hogy kik ők.
 
Azt hittem, hogy a profik már nem szaladnak bele ilyen alga-bummba. Így már nem is érzem magam annyira lúzernek!:)

5-1358860257.jpg


Egyébként szépen alakulnak az akik.
 
Back
Oldal tetejére