• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi algaevőt használjunk?

Nem tudok ilyen táblázatról pedig akár lehetne is. Lehet azért nincs mert mindenki bibliának tekintené.
Pont a fentiek miatt amit írtam. Van ami sok más dolgot kíván, mint beönteni egy csapat algaevőt.

Ilyen algaguide pedig már van.

Olvasd át ezt is: http://www.greenaqua.hu/hu/alga-tajekoztato

Amano garnéla általános algaevő. Leginkább diatomra, fonalas algákra ecsetre használjuk.
De mivel összeszed egy csomó cuccot megelőző jelleggel akár BGA ellen is mehet. Utólag a BGA algával már nem tud mit kezdeni.

Köszi a választ. Sajnos úgy tűnik a helena csiga is támadja a garnikat, így választani kell, hogy az alga vagy a csiga problémát oldjuk-e meg, mert nem találtam még olyan csigaevőt ami garnikra nem veszélyes... Az is beleszámít a csigaevők vs. garnélák döntésbe, hogy vajon ramirezivel tarthatóak-e együtt az amano garnélák?
 
Nálam a ramik csipkedték az amanókat! Vagy ez, vagy az, de együtt tartani nem javaslom.

Köszi a választ, akkor most teljes összeomlás :(
Pedig már meg is békéltünk vele hogy az amanokat választjuk s uborkaszelettel szedegetjük a csigákat... Újratervezés. Akkor kellene valami más hatékony algaevő amit nem csipkednek a ramirezik. Sepregető garnéla? Ő bazi nagyra nő.
 
Szerintem igen, de a másik kérdés, hogy az Amanok ha egyáltalán bent maradnak az akváriumban mennyire lesznek aktívak a ramik miatt.

Sajnos aki próbálta nem javasolja mert csipkedték őket. Akkor kell valami más algaevő amit nem csipkednek a törpesügérek. Esetleg a sepregető garnéla marad még utolsó reményként mert ők jó nagyok.
 
Sziasztok! Van egy akvam, mostmar par nappal tobb mint 1 honapja es eddig egesz szofisztikaltan algasodott amit kiszedegettem es eleg turheto az elozo probalgatasaimhoz kepest szrlerintem. Par napja viszont elegge beindult a zold fonalalga ami eddig nem igazan volt jellemzo. Nem valtoztak semmit a parameterek amibol kovetkeztetni lehetne az alga megjelenesere. Mondjuk meg ez is kordaban tarthato napi szedegetessel de azert jobb lenne eltuntetni. A jelenlegi lakok 112 literben 10 ekfoltos es 5 amano. Ezek melle ha raknek sziamit vagy oto-t latnek szignifikans valtozast szerintetek?
Persze mindezek mellett megvan a zold pontalga amit takaritgatok permanensen.
Par technikai adat:
112l, JBL cristal profi e901el szurve, felette 4x24W napi 6 oraban. Nagynyomasu CO2 reaktorral beoldva, tapozas pedig Green Aqua Macro micro es Easy Carbo napi 5-5ml. KH:5nk. A DC mikor megy a feny szep limezoldet mutat. Egy kep az allapotrol ami annyira nem eszreveheto, inkabb a kepeken es hatul a tenelluson.
Egyebkent a novenyek: Monte Carlo, Hydrocotile sp. Japan es E. Tenellus.
Koszonom a valaszokat:) (es elnezest az ekezetekert, telefon es tapatalk :D )
f38b7f394de9dbb224b5383e994b31a0.jpg
Nem szeretnélek elszomorítani, de sztem kevés a növény, ami megkötné az ammóniát az akváriumba. 2-3 naponta állandó vízcsere (20%) és 4 db törpeszívóharcsa. Én 29 napja indítottam az akváriumomat, de még nyomokban sincs alga. Erős szűrés is fontos...
 
En mindig úgy kezdek,hogy a második heten 10 Amano,4 Sziami,4 Otto megy az akiba,bejáratott szűrök,+víz a régi akibol.Es később meg 10 Amano,a mostani scape-nel mar az első naptól megy a Twinstar!
 
Nagyobb garnelat nem bantja a masik sem. De ha miattuk nem jon elo a garnela es dolgozik akkor jon az alga.

Rendben köszi, akkor lehet lemondunk inkább a sügérekről, de akkor mit tarthatnánk helyettük? 180 literre be van akkor tervezve eddig 10-15 vörös neon meg vagy 10-15 amano garnéla. Ez így még elég alultelepített, még beférne 1-2 csapat hal :)
 
En mindig úgy kezdek,hogy a második heten 10 Amano,4 Sziami,4 Otto megy az akiba,bejáratott szűrök,+víz a régi akibol.Es később meg 10 Amano,a mostani scape-nel mar az első naptól megy a Twinstar!

Már a második héten? Az nem korai? Tudtommal 3-4 hét kell a halakig... Sziámit mi nem tervezünk mert nagyra nől, az oto-n még gondolkodunk mert megrágcsálja a fákat. Meg igazából low tech-hez visszafogott tápozáshoz meg visszafogott 0,5watt/literes fényhez lehet elég az amano garnéla csapat is ha mellettük figyelünk a növények növekedésére. Szóval az alga problémára így lesz megoldás, a csiga problémára viszont nem, mert nem ismerünk olyan csigaevőt ami garnikra nem veszélyes... Szóval ki kéne találni valamit a csigák ellen is...
 
Már a második héten? Az nem korai? Tudtommal 3-4 hét kell a halakig... Sziámit mi nem tervezünk mert nagyra nől, az oto-n még gondolkodunk mert megrágcsálja a fákat. Meg igazából low tech-hez visszafogott tápozáshoz meg visszafogott 0,5watt/literes fényhez lehet elég az amano garnéla csapat is ha mellettük figyelünk a növények növekedésére. Szóval az alga problémára így lesz megoldás, a csiga problémára viszont nem, mert nem ismerünk olyan csigaevőt ami garnikra nem veszélyes... Szóval ki kéne találni valamit a csigák ellen is...
Nem.Mert ahogy írtam a szűrök be vannak járatva +víz is került(kb 50l)a régiből.A 3-4 hét kell minimum egy új szűrös indításnál!
 
A topic indito bejegyzes szerint a 170l-es akvariumomba 34 amano illene. A (red) cherry kb. 1/4 hatekonysagu (mert kicsi, es nem is annyira moho). Oto-rol nem talaltam aranyszamot - ha a hozzaszolok lelkesedeset nezem, 1 Amano = 1 Oto.
Szoval jon a sokat olvasott kerdes: Szerinetek 10 Amano, 40 RCherry es 10 Oto kb. eleg lesz nekem 170l-re?
 
A topic indito bejegyzes szerint a 170l-es akvariumomba 34 amano illene. A (red) cherry kb. 1/4 hatekonysagu (mert kicsi, es nem is annyira moho). Oto-rol nem talaltam aranyszamot - ha a hozzaszolok lelkesedeset nezem, 1 Amano = 1 Oto.
Szoval jon a sokat olvasott kerdes: Szerinetek 10 Amano, 40 RCherry es 10 Oto kb. eleg lesz nekem 170l-re?
Nálam a 200 literben cirka 40 amano van,és elmondhatom ,hogy most van "rend".;)
 
A topic indito bejegyzes szerint a 170l-es akvariumomba 34 amano illene. A (red) cherry kb. 1/4 hatekonysagu (mert kicsi, es nem is annyira moho). Oto-rol nem talaltam aranyszamot - ha a hozzaszolok lelkesedeset nezem, 1 Amano = 1 Oto.
Szoval jon a sokat olvasott kerdes: Szerinetek 10 Amano, 40 RCherry es 10 Oto kb. eleg lesz nekem 170l-re?

Szia,

Nekem 160 literes aksiba van 50 db vöröshasú neon, 8 db parázsszemű pontylazac és -most jön a lényeg- 2 db sziámi algaevő.
Folyamatosan, szünet nélkül falják az algákat!
Fáradhatatlanok!
Őszintén szólva nem is tudom, mit esznek, mert kristálytiszta az akváriumom.
Dús növényzetem van (vízipetrezselyem/ vízicsillag) sztem ez a legjobb növény.
A két algázó előtt probléma volt az alga.
Kb.1 hét alatt lepucolták a növényekről, amik olyan szintű erősödésnek és növekedésnek indultak, hogy hihetetlen!
Elhullás február óta, mindössze 2 azaz kettő darab halacska volt!
Én a sziámi fonalalgázót ajánlom!
Két-három darab és semmi gond!
 
Back
Oldal tetejére