• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tanuló "Növényes" akvárium

A. Kavicsos said:
Az előteret kicsit alul hangsulyozottnak érzem!

Sajnos a régi akiból megmentett parvula csak igen lassan indul el ezért a nagy üres tér, a jobb oldalon a echinodorus tenellus valamivel jobban muzsikál. de ott sem az igazi.
Hamarosan tervezem újabb tövek beszerzését.

A bal oldalra ültettem egy tő tropica-s Myriophyllum mattogrossense-t, de nagyon lassan fejlődik...pedig elvileg gyorsan nő.
Esetleg van valakinek tapasztalata vele, esetleg ötlet, hogy a szintén tropica-s és ugyanakkor ültettet Rotala rotundifolia miért burjánzik a matto pedig szenved?

Köszönöm az észrevételeket.
:thumbup:
 
Sziasztok.

Fogtam az állványt és fényképeztem néhányat, próbáltatva a beállításokat.
A gép egy Nikon D3000 18-105 obival

Beállítások:
f/6,3. 1/60s, ISO200, day white fluorescent
DSC_3270.JPG



f/6,3. 1/80s, ISO200, day white fluorescent
DSC_3265.JPG


Szerintetek mit rontok el, illetve milyen irányba induljak?
Mert a képek nem a valóságot tükrözik....a színek tekintetében...

:?
 
Mert a képek nem a valóságot tükrözik....a színek tekintetében...

Ha a színekkel van baj, első körben végigpróbálnám az összes fehéregyensúly állást. De a monitoron nézd vissza őket és csak úgy ítélj ;)
 
Valami ilyesmire gondoltál?
13597701_e307d1c29261ab3bae64c7993413f249_l.jpg

13597699_2922c2dc08e15bdd3bca673817547eb1_l.jpg


Nekem soha nem volt slr gépem,de a sima bridge gépemen lehet állítani a színtelítettségen,fehéregyensúlyon.
Ezt egy slr gépen sokkal finomabban be lehet állítani.
Én is végigpróbáltam az összes fehéregyensúly állást.A fotoshopban is lehet állítani ezeken.
 
tibicuk said:
Valami ilyesmire gondoltál?

Jók a képek :D , nagyon tetszik az eredmény :D

Nekiülök a géppel és megnézem mindet, ha nem találok megfelelőt, majd próbálkozom nem gyári beállítással.
Gondolom nem sokat segít a helyzeten, hogy 8000k-s és 6500k-s fénycsövek világítanak...

Köszönöm a tanácsokat :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére