• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes talachi 247.5L - Walking on the outskirts

Ma víz cserés képekkel jövök! Ilyenkor (is) szoktam közelről jól megcsodálni mindent!
Minden okés, elindult a fejlődés!
A hétvégén tényleg sort kerítek a moházásra.
A napokban fénycső csere is lesz, hogy a fényágyú újra éledjen! Gondolom akkor gyorsulni fog minden!

23408976_301836f2cf883c74686999782ff06b70_xxl.jpg


23408980_4c2f000494e660a623d3949a21d2fca9_l.jpg


23408986_62340c1f4c1ceca29653be51e4625638_xxl.jpg


A hátsó dombocska is rákapcsolt! Már nagyon várom, hogy látszódjon az aci!:

23408978_19cfe69b1341f68d9bdf265eb33c09fe_l.jpg


Egy hangulatos részlet! Ezen több haluci látszik, mindig hátul bújkálnak az aci közt! szerintem a múltkori dzsungel után még sok a fény egy kicsit!

23408984_878459815d01a9f2e44e5b26653015ba_xxl.jpg
 
2 hetesek lettünk!

Plusz moha helyett ma megejtettem a riccardia cseréjét, mert a régi akiból átrakott totál ecsetalgába burkolózott!
Ezen kívül semmi gond egyenlőre, minden szépen megindult. A gyep lassan kész! :)
És már pucolhatom a csöveket ahogy elnézem! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ............

Kicsit még bubisan vízcsere után:

23427834_5778e1d9fad531d8f59c4675ef27488a_xl.jpg


1. nap vs 2. hét:

23427832_5c5f53dc5722ec6f60ede5d2d341353e_xl.jpg


( nem tudom miért van az, hogy nem tudok néha rendes képet csinálni):(:(
 
Ma alaposan szemügyre vettem az akit! Na elkezdődött!

Az anubiasok levele lett tökig algás, nem nagyon szeretik ezt a közvetlen fényt szerintem! Medoldásra ötletem sincs remélem az idő megoldja!
Ehhez hozzá jön, hogy a parvula egyik napról a másikra eldobta a régi leveleit, most 50%-ban barna fos! Nem valami szívderítő látvány!
Ezt viszont biztos megoldja az idő!
A stau is erős hisztivel fűszerezett levélelmálasztásba kezdett! Talán rendbe jön, de szerzek még!
Kövek is kezdenek kicsit zöldülgetni! Ezt a japánból hozott kőkefe (óriási fogkefe tök kemény sörtékkel) simán megoldja!
Ez van ha takarító brigád nélkül indít az ember! De itt vidéken még egy ku..va Oto-t sem lehet beszerezni!!!
 
Ma alaposan szemügyre vettem az akit! Na elkezdődött!

Az anubiasok levele lett tökig algás, nem nagyon szeretik ezt a közvetlen fényt szerintem! Medoldásra ötletem sincs remélem az idő megoldja!
Ehhez hozzá jön, hogy a parvula egyik napról a másikra eldobta a régi leveleit, most 50%-ban barna fos! Nem valami szívderítő látvány!
Ezt viszont biztos megoldja az idő!
A stau is erős hisztivel fűszerezett levélelmálasztásba kezdett! Talán rendbe jön, de szerzek még!
Kövek is kezdenek kicsit zöldülgetni! Ezt a japánból hozott kőkefe (óriási fogkefe tök kemény sörtékkel) simán megoldja!
Ez van ha takarító brigád nélkül indít az ember! De itt vidéken még egy ku..va Oto-t sem lehet beszerezni!!!

A bolti óriás akvárium a 3. hete végén kapta meg a takarítókat. Addigra elég kemény algásodás volt heti 3 vízcserével.
Kb 3 nap alatt rendbejött ahogy bekerültek a garnélák, otok, sziámik. Azóta is patent és most már elég a heti karbantartás is.

Sajna ott is barna alga és némi BGA volt amivel a vízcserékkel nem sokat értünk. Kellenek ezek a kis dögök.
 
A bolti óriás akvárium a 3. hete végén kapta meg a takarítókat. Addigra elég kemény algásodás volt heti 3 vízcserével.
Kb 3 nap alatt rendbejött ahogy bekerültek a garnélák, otok, sziámik. Azóta is patent és most már elég a heti karbantartás is.

Sajna ott is barna alga és némi BGA volt amivel a vízcserékkel nem sokat értünk. Kellenek ezek a kis dögök.

Az a baj ,hogy nálam később sem fogja megkapni őket! :(
Vagy mehetek fel hozzátok!
 
Nem tudom mi van ,de nem túl rózsás a helyzet!
Totál alga lettem! Van itt minden mi szem száj ingere!
Az parvula extrém ocsmány! Ez volt az első próbálkozásom zseléssel, ráadásul vissza sem vágtam mint eddig! Eddig nem tetszik a zselés kivitel!!
Azért remélem lesz belőle valami!
A mini anubias állomány kuka! Teljesen ki kellett cserélnem! Most nagyon gagyin néz ki, mert ugye a szépeket raktam be indításkor. Csak formátlan, csálé színtelen szarokat tudtam berakni! Talán majd rendbejönnek és mutatnak valamit!
A stau eltűnt, ami maradt szenved! Pótoltam újabb adaggal és majd még jön.
A mohák is kritikán aluliak, algabánya mind! Nem csesztetem őket majd ha leküzdöm az algákat talán renbejönnek.
A blyxák is szépen szőrösödnek!
Visszaáltam a gyakori vízcserékre és próbálom kiszedni manuálisan ami algás és várom a csodát! :) Holnap talán tudok pár Otot szerezni, azok legalább a barna algát elintézik!
Sanjos az okot még nem tudom mert még így sosem jártam! De türelmes vagyok és győzni fogok!!
 
Laci, ki ne dobd az anubiasokat -- TISZTA python git-es furdo, es 100 RC (ha nincs amano/oto) megold barmi ilyesmit
Már késő! Mérgemben kib...tam a pi...ba! :)
Szerintem nem csak alga gondja volt! Túl sokat várakozott akin kívül sötétben.
Ezért is lett ilyen szerintem mert sok levele elkezdett sárgulni is!
 
Back
Oldal tetejére