• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes talachi 247.5L - Walking on the outskirts

Mostanában azon gondolkozom, hogy lehetne a víz fodrozódás csillogását megcsinálni az akiban!
Szeintetek ha berakok a lámpámba led szalagot, vagy valami led reflektort beszerkesztek a lámpatartóra megoldható hogy látszódjon?
Bármilyen ötlet érdekel! Szerintetek?
 
Jaja, pontosan! Led is csinál olyat nem?
Szerintem nem.Nézz csak meg egy Aquasky-al világított akváriumot.Szerintem ez csak a HQI kiváltsága.
Persze benne van az is hogy tévedek ,de szerintem nem fogod tudni megcsinálni.Akkor az ADA ledjei alatt is "játszana" a víz.:)
 
Szerintem nem.Nézz csak meg egy Aquasky-al világított akváriumot.Szerintem ez csak a HQI kiváltsága.
Persze benne van az is hogy tévedek ,de szerintem nem fogod tudni megcsinálni.Akkor az ADA ledjei alatt is "játszana" a víz.:)
Jaja, pontosan! Led is csinál olyat nem?
Szerintem nem csinál...én is ezért a látványért "hqi-zom" egy ideje. :) A hqi víz alatt vibrál, a quad meg víz felett villog, más special effektekről nem tudok...:D
 
Nem szeretnék beleokoskdni a beszélgetésbe, de a pontszerű világítás miatt van a játék amit az aljzaton látni. A ledek és társaik azért nem tudják ezt mert sok-sok irányból megy a fény.
Én a kis nanomhoz egy éjszakai világítást csináltam amit egy kék led szalagból vágtam le. Az egész 3 centi és három darab led. Ez tudja azt a fényjátékot, de világítás mellett nem hiszem h meglehet oldani, max valami futó led fénnyel.
 
Csak azért gondoltam mert a led sem szórt fény ad. Ezért jutott az eszembe a ledes reflektor is.
Valaki akinek led lápája van?
 
Nekem volt led lámpám,fodrozódott a fény szépen.
De én abban nem vagyok biztos,hogy a kompakt égőid mellett fodrozódni fog.
Mintha olvastam volna valahol,hogy fénycső,egyéb mellett nem lehetséges.
 
LED-nél is működik, de abba kell belegondolni, hogy a HQI 1 pontból világít. Egy Aquasky 64-ből egy 60L felett.
Korábban amikor power led lámpákat használtunk pl vertex akkor volt ilyen hatás. De ott kb 3-4 pontból jött a fény csak.

Szóval atom erős kevés számú LED azért hozza a hatást.
De a brutál fényű T5 mellett még egy kis shimmering sem fog látszódni.

A kombó HQI-nál a lámpa nagy része a HQI izzó. A két szélén csak pici kiegészítésnek vannak a fénycsövek.
 
Mostanában azon gondolkozom, hogy lehetne a víz fodrozódás csillogását megcsinálni az akiban!
Szeintetek ha berakok a lámpámba led szalagot, vagy valami led reflektort beszerkesztek a lámpatartóra megoldható hogy látszódjon?
Bármilyen ötlet érdekel! Szerintetek?
Ezt én is hiányoltam a nagy akváriumban, rácsíptettem egy ilyen kígyónyakú IKEA kis ledet, és voila! Ha a másik oldalon is lenne egy, még jobban látszana. Kicsit ugyan sárga, de nekem illik a képbe úgy is, szerintem neked is illene. JANSJÖ LED-es csíptetős spotlámpa - IKEA Szépen adja az effektet. Ha fehér volna még jobb volna, mármint a fénye.
 
Mostanában azon gondolkozom, hogy lehetne a víz fodrozódás csillogását megcsinálni az akiban!
Szeintetek ha berakok a lámpámba led szalagot, vagy valami led reflektort beszerkesztek a lámpatartóra megoldható hogy látszódjon?
Bármilyen ötlet érdekel! Szerintetek?
A szalag biztosan nem jó megoldás, mert pontszerű fényforrás kell. Nekem egy multichip-es barkácsolt led lámpa van a tengeri akváriumom felett, ami egy pontból sugároz:
 
Egy ilyen?

led-reflektor-vtac-slim-50-watt-01.jpg
 
Nem ilyen komplett fényvető, de a benne lévő led hasonló. Külön lett megvéve a multichip led (80 w kb.12000 Kelvin), a 90°-os optika, ez van egy processzorhűtőre felfogatva és egy megfelelően perforált dobozba beépítve, külső táppal meghajtva.
Egy olcsó fényvetővel esetleg megpróbálhatod, de lehet, hogy a fényterelő reflektort le kell szerelni, hogy a pontszerű fény jobban érvényesüljön. (Én még nem próbáltam, csak próbálok következtetni.)
 
Csak azért gondoltam mert a led sem szórt fény ad. Ezért jutott az eszembe a ledes reflektor is.
Valaki akinek led lápája van?

Nekem ledes lámpám van, elég erős ledekkel, amik pontszerűen világítanak, de csak akkor látszik igazán a shimmering effekt, ha fodrozom a vízfelszínt, pl. leengedek egy kicsit a vízből, hogy az áramlás miatt fodrozódjon vagy kiemelem a lilyt a vízből. De akkor meg zavaró a csobogás, úgyhogy inkább elvagyok shimmering nélkül :)
 
Berendeltem egy led reflektort kipróbálásra, hátha összejön a csilli- villi! :)

Egy hetes lett az aki. Már látni némi fejlődést a növényeken, alakulgat. Minden ok!

Mai képek:

23395342_f15d96621dc257b8d54d2efa5f4c201a_xxl.jpg



23395344_09391d84a731702e93fc305548545075_l.jpg


23395346_6ffbb6977ba702fdeac9b24b94f500b5_l.jpg
állat szinei vannak, mint egy szép őszi naplemente -- erre tényleg rádobhatod az ikeás csíptetős ledet a shimmering-hez
 
Berendeltem egy led reflektort kipróbálásra, hátha összejön a csilli- villi! :)

Egy hetes lett az aki. Már látni némi fejlődést a növényeken, alakulgat. Minden ok!

Mai képek:

23395342_f15d96621dc257b8d54d2efa5f4c201a_xxl.jpg



23395344_09391d84a731702e93fc305548545075_l.jpg


23395346_6ffbb6977ba702fdeac9b24b94f500b5_l.jpg
Makulatlan tisztasag ez igen !!!!! [emoji106]
Ebben az osszeallitasban most nem fog fenyegetni a veszely hogy nem latsz majd be [emoji16]
 
Jól érzem, hogy nem csak felülről, hanem oldalról is meg van világitva az akva, és nem a csiptetős leddel? :sneaky:
 
Back
Oldal tetejére