• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mi az oka annak, hogy az akimban a crs ek gyönyörűen szaporodnak, de a velük együtt élő taiwanok, akik láthatóan tök jól érzik magukat, azok meg rest sem szaporodnak:eek:
Tudom, nem jó, hogy együtt tartom őket, mert keveredni fognak, de azért ez érdekelne, hogy kis taiwant miért nem látok? 10 db crs el és kb 20db taiwannal indultam, pusztán próbaképp hátha megmaradnak és azért mostmár jócskán vezetnek a crs ek.
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mi az oka annak, hogy az akimban a crs ek gyönyörűen szaporodnak, de a velük együtt élő taiwanok, akik láthatóan tök jól érzik magukat, azok meg rest sem szaporodnak:eek:
Tudom, nem jó, hogy együtt tartom őket, mert keveredni fognak, de azért ez érdekelne, hogy kis taiwant miért nem látok? 10 db crs el és kb 20db taiwannal indultam, pusztán próbaképp hátha megmaradnak és azért mostmár jócskán vezetnek a crs ek.

Szia,

Ha összeívik egymással egy CRS és egy taiwan, akkor elvileg az összes kicsi CRS/CBS és gold bee fenotípus lesz, de hordozni fogja a Taiwan géneket, mellesleg ezeket a garnélákat szokták taiwan mix-eknek vagy taiwan mischling nek hívni.

Ha két ilyen F1 kicsi összeívik, akkor elvileg a a kicsik 25% lesz taiwan bee.

Szóval Nálad szerintem ez áll fenn, hogy nem a taiwanok kereszteztek a taiwanokkal, hanem vegyesen, emiatt vannak CRS-ek túlsúlyban. Bár mondjuk soha sem ilyen fekete fehér a kép, pár kis taiwan bee garninak lennie kellene.

Kicsit bővebben itt találsz a témáról:

https://szentgyo.wordpress.com/2013/08/16/taiwan-bee-mix/
 
Szia,

Ha összeívik egymással egy CRS és egy taiwan, akkor elvileg az összes kicsi CRS/CBS és gold bee fenotípus lesz, de hordozni fogja a Taiwan géneket, mellesleg ezeket a garnélákat szokták taiwan mix-eknek vagy taiwan mischling nek hívni.

Ha két ilyen F1 kicsi összeívik, akkor elvileg a a kicsik 25% lesz taiwan bee.

Szóval Nálad szerintem ez áll fenn, hogy nem a taiwanok kereszteztek a taiwanokkal, hanem vegyesen, emiatt vannak CRS-ek túlsúlyban. Bár mondjuk soha sem ilyen fekete fehér a kép, pár kis taiwan bee garninak lennie kellene.

Kicsit bővebben itt találsz a témáról:

https://szentgyo.wordpress.com/2013/08/16/taiwan-bee-mix/
Nagyon köszi, átnéztem:) valószínűleg ez lehet nálam is. A kicsik között látok kicsit teltebb színű garnikat, abból is csak pár darabot, azt gondolom ezek talan red wine ok lesznek. Gyorsan fotoztam egyet:) talán látszik.
 

Attachments

  • image.jpeg
    image.jpeg
    141.2 KB · Megtekintések: 6
Hőmérséklet most a taiwanos akvában 23,6 fok (és mivel elég magasról világítok leddel, így szerintem napközben sem megy 24 fölé majd, de monitorozom). Van hűtőm, termosztát is hozzá, rakjam fel és lőjem be 22 fokra mielőtt ma jön néhány garnéla? Jobb a békesség alapon? :D
 
Mielőtt kipusztítom az állományt: heti 20%-os vízcsere mehet taiwanoknak? Azért a cserevíz pHja jóval alacsonyabb, most mértem rá. Tds nyilván be lesz lőve koppra. Nem merek 50%-ot tolni.
 
Szerintem nyugodtan cserélhetsz sokat is, többen így csinálják. Igaz én keveset cserélek egyszerre, de ez nem jelenti azt, hogy szerintem csak így lehet.

Az RO víz pH-ja semmit nem számít, mivel a KH-ja nulla, így teljesen labilis az a pH. Nem rántja el az akváriumot. Sózni én egyszerűen az akváriumba szoktam, néhány vízcsere után pontosan megsaccolható, hogy adott csere mennyiséghez mennyi só kell a kívánt érték beállításához.
 
Az a fontos, hogy az akit szép lassan töltsd fel az új vízzel. Én pl. CO2 csővel csurgatom bele a friss vizet,úgy hogy egy nem túl szoros csomót kötök a végére,így szép lassan folyik bele a víz és van idő a garniknak megszokni.
 
Nálam a nagyobb vízcserék után mindig volt veszteség. Most tápozás nélkül ráálltam a kétheti 20-25% és most (kopp kopp) nagyon jól érzik magukat.Nem bujkálnak, jönnek mennek és a bedobott eleségre nagy vehemenciával vetődnek rá.
 
Hát én szivattyúval csinálom a vízcserét, pár perc alatt bemegy a 30 vagy akár 50% ro víz. Soha nem volt ebből problémám.

Tapatalkkal küldve
 
Hát én szivattyúval csinálom a vízcserét, pár perc alatt bemegy a 30 vagy akár 50% ro víz. Soha nem volt ebből problémám.

Tapatalkkal küldve

Szintén. 2 hetente 50% vizcsere 1 perc alatt visszatoltve.
 
Akkor marad a heti 50% vízcsere, később ha lesznek picik (remélem lesznek) kéthetente talán. Vagy akkor is hetente. :)
 
Őrületbe kergetnek ezek a taiwanok.
Egész nap esznek, motoszkálnak, folyamatosan látok levedlett páncélt is, de az istennek nem jönnek elő a susnyásból... Kb. 30 db van 51 literre, ha többen lesznek akkor felbátorodnak?

Arra is gondoltam hogy valami nem tetszik nekik azért lapulnak a bozótosban, de pH okés, TDS oké, szűrés több mint jó. Szóval ezt lehet kizárnám. Igaz a bedobott kajára sem rabolnak rá, de ezt betudom annak, hogy két hónapig ment az akva csak otokkal, elég sok biofilm és egyéb garnicsemege halmozódott fel az aljzaton. Mert enni esznek folyamatosan valamit. :D
 
Őrületbe kergetnek ezek a taiwanok.
Egész nap esznek, motoszkálnak, folyamatosan látok levedlett páncélt is, de az istennek nem jönnek elő a susnyásból... Kb. 30 db van 51 literre, ha többen lesznek akkor felbátorodnak?

Arra is gondoltam hogy valami nem tetszik nekik azért lapulnak a bozótosban, de pH okés, TDS oké, szűrés több mint jó. Szóval ezt lehet kizárnám. Igaz a bedobott kajára sem rabolnak rá, de ezt betudom annak, hogy két hónapig ment az akva csak otokkal, elég sok biofilm és egyéb garnicsemege halmozódott fel az aljzaton. Mert enni esznek folyamatosan valamit. :D
Nálam hatan vannak és állandóan szem előtt vannak. Néha kell 1-2 keresgélni. Heti 30% vízcserével, flakonból öntve. Nálam nőttek fel. :) Az egyik már petés is. :)
 
Back
Oldal tetejére