• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

Kipróbálok ma még egy dolgot. Két LED-es csiptetős lámpa van az akva fölött, 44 lumen/literrel. Lehet hogy a fény zavarja őket, ezért egy pilácsot most lekapcsoltam pár napra, hátha megbátorodnak. Ha nem nyomozok tovább, hogy miért bújkálnak folyamatosan a susnyásban. :(
 
Pár red bolt durván besötétedett, szinte már feketés néhány helyen a színük. Lehet, hogy petésednek?
 
Oké még egy kérdés bár nem nagyon pörög a topik :) : növendék taiwanoknak mennyi idő míg elkezdenek szaporodni és megjelennek az első kicsik?
 
Nálam két hónapja voltak, mikor bepetésedtek. Én úgy 3-4 hónaposakra saccolnám.
Egyébként nincsenek 5mm-ek a picik, de már ismét petés a két anyuka. :happy::happy::happy:
 
Szerintetek 3-4 cory habrosus veszélyes lehet a taiwan ifjoncokra?
A corykra nem jellemző, hogy garnélát ennének, ugyanakkor pygmeusok mellett nem is volt annyi kicsi, illetve petésedni is mintha kevésbé petésedtek volna a garnélák... Szerintem nagy kárt szándékos vadászattal nem tesznek bennük, ugyanakkor a kis termetű cory fajok vízközti erősebb aktivitása miatt lehet, hogy zavaróbbak...
 
Október 10-én jöttek hozzám növendék taiwanok, és még mindig nem látok petéseket... ennyire lassúak lennének? Vagy kezdjek el gyanakodni hogy valami nem stimmel a mossy fingersben? :(
 
Nálam hullámokban szaporodnak és nem vettem észre összefüggést a környezeti paraméterekkel. Az egyik kockába külön válogatott KingKong-ok majdnem fél évig nem csináltak semmit, miközben ugyan abban az akváriumban szaporodtak pandák. De a KingKong-oknak sem volt bajuk, most éppen ők is elkezdték. Egy másik akváriumban a RedWine-ok nem csináltak rengeteg ideig semmit, most azokból rengetek kicsi van. Szabályt nem tudtam megfigyelni, de a CRS-nél mintha kevésbé lennének szaporák. Gondoltam arra, hogy túl sok a növénytáp, de igazság szerint nem tudom, hogy valóban számít-e valamit.

A harmadik akváriumban nyáron született BSM-ek még mindig nem petések, de ezen kívül nem látom, hogy bármi bajuk lenne. Esznek és növögetnek is, de még nem szaporodnak.

Tehát nálad ez a pár hónap abszolute nem sok idő, nincsen semmi bajuk szerintem.
____________________

Emiatt azt gondolom, hogy mindig lesz egy minimális feláruk a neocaridina fajtákkal szemben, mert hát ez tényleg időigényes produktum.
 
Jogos, igazából én azért aggodalmaskodom ezen, mert attól tartottam hogy valami nem tetszik nekik. Meg neocaridinákhoz vagyok szokva, amik sokkal gyorsabbak. Minden szempontból. :)
 
Átnyálazt a fórumot de valahogy el kerűlte a figyelmemet hogy a visszasózásnál hány ppm-re kell beállni?
 
Nekem csak nappal megy a co2. Lehet hogy éjszakára is kéne hagynom? Vagy levegőztessek éjszaka? Mi milyen következményekkel jár? Mik az összefüggések?A cél a stabil ph. Azt tudom
 
Nekem csak nappal megy a co2. Lehet hogy éjszakára is kéne hagynom? Vagy levegőztessek éjszaka? Mi milyen következményekkel jár? Mik az összefüggések?A cél a stabil ph. Azt tudom
Nalam pl. nincs co2. 6 alat van a ph igy is.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Az éjszakai levegőztetés felviszi a ph-t?
Ha nappal CO2 beoldás van, akkor igen. Kihajtod vele a CO2-t így gyorsan fog emelkedni a pH. Taiwanok mellett ez nem túl nyerő.
Én követve Tibit 24/24-ben oldom be a CO2-t. Így stabil a pH.
Csak egy kicsit nehéz belőni a mennyiséget. Érdemes még a lakók érkezése előtt beállítani.
 
Ha nappal CO2 beoldás van, akkor igen. Kihajtod vele a CO2-t így gyorsan fog emelkedni a pH. Taiwanok mellett ez nem túl nyerő.
Én követve Tibit 24/24-ben oldom be a CO2-t. Így stabil a pH.
Csak egy kicsit nehéz belőni a mennyiséget. Érdemes még a lakók érkezése előtt beállítani.
Oxigént adagolsz plusszba? Neked is 130 a ppm? A twinnstar használata módosít a ph-n. Előre is köszi
 
Back
Oldal tetejére