• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

Szia Tibi. Kéne 6 redrubi meg egy pár más is. Mikor lenne jó ? Mindenki jól van levittm 130-ra a ppm. Köszi
 
Sziasztok. Lejebb vittem 130- ra a ppm-et de 5-6 nap alatt visszaáll 160-ra. A fő probléma hogy a ph értéken 5-5.5 Hogyan tudom növelni?
 
Sziasztok. Lejebb vittem 130- ra a ppm-et de 5-6 nap alatt visszaáll 160-ra. A fő probléma hogy a ph értéken 5-5.5 Hogyan tudom növelni?
Nem tudom mi van nálad, ami így leviszi, de adhatnál belőle. :)
Nanomból kiszedtem ma a Seiryu köveket, hátha lejjebb megy így a pH ~6,5-ről.
 
Malaya talaj , lávakő, szivacs perlon Seachem Purigen mátrix.Ennyi. Lehet sok volt a co2? Ha jöttök hozzám vendégségbe szóda már van! Most visszaveszem a co2-t. Ha ez nem jön be akkor fogalmam nincs
 
Nem kell betojni ettől a pH-tól, sokkal jobb, mint a 6,5. Ha emelni szeretnéd, használj SubstratPro-t szűrőanyagnak.

Tapatalkkal küldve
 
Megerkeztek az uj Taiwanok a szallito viz TDS 220 es 16 fok. Mennyi ido kell szerintetek nekik az atalashoz a TDS 130-ra. Fel oraja csopogtetek kb. 10 csepp/percel. Mindenkepp 4-5 orat szoktam beszoktatni de most nagyon nagy a TDS kulonbseg. Velemeny?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Purigent szabad használni?

Szabad használni, de én nem használok. Szerintem kiszedi azokat a hasznos cuccokat is, például humin savat, ami miatt faleveleket, vagy éppen a SaltyShrimp - Black Water Powder-t adom a vízhez.

Persze gőzöm sincs, csak hát ezek sárgítják (picit) a vizet, a Seachem Purigen pedig pont azért nagyon tuti, mert kiszed minden olyan dolgot a vízből, ami színezné.

Megerkeztek az uj Taiwanok a szallito viz TDS 220 es 16 fok. Mennyi ido kell szerintetek nekik az atalashoz a TDS 130-ra. Fel oraja csopogtetek kb. 10 csepp/percel. Mindenkepp 4-5 orat szoktam beszoktatni de most nagyon nagy a TDS kulonbseg. Velemeny?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Én átmenetileg emelnék az akvárium TDS szintjén. Felesleges egyből ennyit váltani, később lassan visszacsökkentheted. Amúgy mindenképpen pár órát érdemes pancsolni velük.
 
Utoljára módosított:
Én első körben kb. TDS 160-ra lőném be az akvárium vizét, és legalább fél nap szoktatás, így a hőmérséklet is bőven okés lesz. Aztán küldj előre egy pioneert, és ha az nem adja be egyből a kulcsot, akkor két miatyánk, kis szentelt víz a szoba sarkaiba és mehetnek a többiek is!
Drukkolok, sok sikert hozzájuk, sok örömet bennünk!(y)
 
Ha emelek az akvarium TDS-en nem tudom, hogy reagalnak a mar bent elo taiwanok.

Az ujoncok:
1c7cb5692268cec9a1e93ead3b04c85a.jpg


Arra gondoltam megallok 190 nel par orara. Mondjuk 2 re aztan 10-enkent araszolok lefele minden 10-es utan 2 ora pihivel. Holnap estig kell vegeznem vele, mert holnaputan mar melo van.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Utoljára módosított:
Ha emelek az akvarium TDS-en nem tudom, hogy reagalnak a mar bent elo taiwanok.

Szerintem kisebb stressz a bent lévőknek 130-ról 160-ra felmenni, mint a szállítástól egyébként is meggyötörteknek 220-ról 130-ra lemenni. Egyébként úgy tudom, hogy a lágyítás a stresszesebb irány. Valami ozmózis nyomás a sejteknél, vagy nem'tom tényleg károsíthatja őket.
 
Nagyon szemrevalók az újoncok!:love:

Van, akinél egy hét alatt magától felmászik rendszeresen a TDS 160-ra, aztán vízcserével lenyomja megint 130-ra, és a garnélák meg sem érzik azt -30 TDS csökkenést/emelkedést. Szóval no para!
Talán Tibi vagy szentgyo erre jár és megmondja a tutit!;)
 
Szerintem kisebb stressz a bent lévőknek 130-ról 160-ra felmenni, mint a szállítástól egyébként is meggyötörteknek 220-ról 130-ra lemenni. Egyébként úgy tudom, hogy a lágyítás a stresszesebb irány. Valami ozmózis nyomás a sejteknél, vagy nem'tom tényleg károsíthatja őket.
Az igaz, hogy 30-40 tds emelés az akváriumban nem okoz semmilyen galibát, én egy kis akváriumba (akár nagyobb beföttesüvegbe) raknám a jövevényeket, és 1-2 nap alatt, szépen lassan beszoktatnám öket. Nagyon fontos, hogy full sötétben legyenek, hogy ne stresszeljenek, és a vízben ne legyen semmilyen növény! Ez a legóvatosabb mód, de azért ennyire nem érzékenyek.:)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére