• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Taiwan bee

Nem tudom, hogy hogyan került bele az akiba, talán azóta, amióta az ebayről megvettem a Cholla Cactus fákat, bár nem értem hogy hogyan élhették túl a peték. Rendben kipróbálom, már vettem egy adag no planária terméket.
Azért arra figyelj majd hogy ha tényleg sokan vannak, akkor a dögök ideiglenesen emelhetik az ammónia szintet, így érdemes lehet mérni, és a vízcserékre is odafigyelni, nehogy a garnélák lássák kárát... ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
Azért arra figyelj majd hogy ha tényleg sokan vannak, akkor a dögök ideiglenesen emelhetik az ammónia szintet, így érdemes lehet mérni, és a vízcserékre is odafigyelni, nehogy a garnélák lássák kárát... ;)

Tapatalk-kal küldve...
Nagyon köszönöm a tanácsod, jövőhéten belekezdek a három napos kúrába és közben figyelem a vízparamétereket.
 
240-es akvába mennyi kellene a no planariaból?
Easy carboval ecsetelem őket, de a parvula mini közül lehetetlen kiirtani őket. :(
 
240-es akvába mennyi kellene a no planariaból?
Easy carboval ecsetelem őket, de a parvula mini közül lehetetlen kiirtani őket. :(

Szia!
Használat:
Amennyiben aktív szén van a szűrőben, azt el kell távolítani. Ezután adagoljuk a csomagolás szerinti mennyiségben, ügyelve a túladagolás elkerülésére. 72 óra múlva csináljunk 25%-os vízcserét, és néhány napra helyezzünk vissza az aktívszenet.

Adagolás: 1 Adagoló kanál (0-24 óra), 0,5 Adagoló kanál (24-48 óra), 0,25 Adagoló kanál (48-72 óra) / 50 liter
 
Közben én is megtaláltam a neten, kérdés előtt keresni kellett volna. :D

Budapesten lehet ezt kapni valahol? Gugli nem dob ki találatot.
Hm kezdünk erősen off lenni...
 
Ebédidőben megtépem a céges eperfát, mert a garnéláknak kell a finom zöld eleség.
Kérdés: elegendő a leveleket folyóvízben lemosni, vagy van valami extra teendő - főzni, grillezni, fűszerezni :D
 
Ebédidőben megtépem a céges eperfát, mert a garnéláknak kell a finom zöld eleség.
Kérdés: elegendő a leveleket folyóvízben lemosni, vagy van valami extra teendő - főzni, grillezni, fűszerezni :D
Én lemosom folyóvízben,megszárítom.Könyvek közé levélprés(gyerekkorunk levélgyűjteménye!),egy hét után mehet egy borítékba és ennyi.Én nem szoktam forrázni használat előtt sem,az eperfalevelet pár órán belül már csipegetik.Nem egy kemény levél( a tölggyel ellenben).
 
Én lemosom folyóvízben,megszárítom.Könyvek közé levélprés(gyerekkorunk levélgyűjteménye!),egy hét után mehet egy borítékba és ennyi.Én nem szoktam forrázni használat előtt sem,az eperfalevelet pár órán belül már csipegetik.Nem egy kemény levél( a tölggyel ellenben).

Emlékszem amikor átadtad a garnikat a préselős technikát mondtad, csak a friss etetésben voltam bizonytalan. Elkezdem a levélgyűjtemény készítését gondolva a téli ínséges időkre.
Bedobtam egy csipetnyi levelet, este ránézek a fogyásra.
Köszi az infókat.
 
Sziasztok

Valakinek van tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy taiwan bee garnéláknak melyik talaj lehet a legmegfelelőbb?
Én ADA Amazonia talajt használok, de olyan érzésem van, mintha fél év után kezdene a PH buffer képessége lemerülni és egy picit nagyobb mértékben ingadozik a PHm. (CO2 rendszert nem használok az akiban).
Esetleg olyan összehasonlítása van valakinek, hogy az egyes talajtípusok mikor veszítik el a PH buffer képességüket, mikor merülnek le?
 
Ár/érték arányban melyik ásványi pótlás a leghatékonyabb? Nekem a behelyezhető kőzetek a szimpik.
 
Ha össze akarok szedni egy kezdőcsapatot, olyan 15-20 beet, akkor milyen színek legyenek túlsúlyban ha mindenfélét tartok egy akvában? Van domináns szín, amiből a lehető legkevesebbet érdemes kezdésnek berakni ha a cél a nagy változatosság?
 
Ha össze akarok szedni egy kezdőcsapatot, olyan 15-20 beet, akkor milyen színek legyenek túlsúlyban ha mindenfélét tartok egy akvában? Van domináns szín, amiből a lehető legkevesebbet érdemes kezdésnek berakni ha a cél a nagy változatosság?

Mivel 5-6 szobajöhető változat van, így összesen 15-20 darab esetén 3 darab jut változatonként. Ezt nem érdemes szerintem túl matekozni, hogy most melyikből legyen 2 vagy 4. A gyakorlatban az fog történni, hogy elpasszolod azokat, amiket soknak érzel. Amik pedig nagyon tetszenek és kevésnek érzed, azokból pedig nem adsz senkinek, semmi pénzért. :)

Lehet mondani, hogy a Panda vagy a RedBolt dominánsabb, de nekem például mégsem született RedBolt más szülőktől, csak RedBolt-tól. Nem hagynám ki, ha színes kavalkádot szeretnél. Túl gondolni pedig azért nem érdemes, mert született már nekem több BlueBolt Pandától és több RedWine, sőt RedRuby KingKong-tól. Ezt nem lehet előre kitalálni, ha vegyes csapatból jönnek.

Egyelőre nincs sok tapasztalatom, de olyan érzésem is van, hogy nem feltétlen a dominánság miatt több a Panada, vagy RedBolt, hanem mintha ezek szaporábbak lennének. De ez csak egy ilyen érzés, ami lehet teljesen véletlen eset nálam.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére