• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő indítása szűz akváriumban

Sziasztok! Hétvégén szeretném indítani a 90L-es akit és az 54 L-esből szeretném a vizet átrakni(már amennyit lehet).Az 54-literesben belső szűrő üzemel,de az újban pedig külső lesz.Hogyan tudnám megoldani hogy ne keljen annyit várni a halak átrakásával? Elég ha elindítom mind a 2 szűrőt egyszerre? Vagy elég az is ha csak a vizet rakom át?
 
Inkább várj még egy hetet és addig járasd a külső szűrőt a régiben...
de akkor is kell még baktérium kultúrát adagolni az új indítása után -- 3-4 hét, hogy ténylegesen beinduljon a nitrifikáció, hacsak nem csodatévő szenteltvíz van az 54 literben. Akkor viszont kérnék egy befőttesüveggel én is belőle :D
Kevésbé érzékeny halakat azért hamarabb is lehet már betenni, de fokozatosan.
 
Hát ha én csinálnám a következőt tenném:

Először is csak megfelelő szűrővel inditanék. Megfelelő értsd erős és sok szűrőanyaggal. 10x megforgatás legyen bekalkulálva.

Szűrőközegek alapos átmosása után a szűrőbe baktérium golyó. Ez viszonylag sokáig kitart és segít gyorsan beoltani a bio labdákat.
A vízoszlopba csepegtetős baci: Tetra Safe Start, JBL Denitrol, ADA Green Bacter.

Nagy akváriumnál 2 naponta 50% vízcsere az első 2 hétben.
Kicsinél naponta 50% az első 2 hétben.

Tápozni ha ADA megy akkor lépésekben ahogy a nagy könyvben meg van írva.
EI-vel és minden más táppal már az első naptől kell tápozni naponta!

Az első pár napban a vízcserék miatt csepegtetős bacival viszonylag elég sok elmegy. Cserék után pótolni kell.
De indítani csak egyszer kell. Rá kell szánni a zsetont.

Ha nem hasznász ilyeneket akkor is elindul csak lassan és heteket csúszol.

Szóval a készítmények csak abban segítenek hogy a lehető leghamarabb hadrendbe álljanak a bacik hetekkel lerövidíted az indulást.
Egy nem ammónia gazdag talajnál meg merem kockáztatni hogy pár nap után halak és garnélák is kerülhetnek a vízbe ezek használatával.
De Amazonia talajjal is 2 hét után már garnélák vannak az akiban ha jól készíted elő.

Én az indításnál naponta víztesztezek ilyen gyorstesztekkel. Nem atom pontos de nem is kell. Lényeg hogy lásd hogyan változik az akid napról napra.
A beállítás után már csak szökőévente mérek. ;)

CO2 a nulladik perctől. A növények többsége víz felett nevelt. Hozzászoktak a korlátlan CO2-höz. Amikor berakod az akiba azonnal tolni kell nekik. És mivel se halak se garnélák nincsenek, bátran mehet több is, mint amit a drop checker megenged. Sok növény pl. a HC is igényli az extrém sok CO2-t az indulásnál.
Inkább később vegyél vissza mikor a halak garnélák jönnek.

Hőmérséklet. bár nem szűrő téma és már nagyon offolom, mégis stabil 25-26 Celsius kell. HC pusztulás egyik oka az alacsony hőmérséklet és még sok más növény viselkedik hasonlóan, ha nem figyelsz rá.

Sziasztok,

a frissen rendelt és szerencsésen megérkezett (ezúton is köszönöm a gondos csomagolást és az apró ajándékokat :) ) akvárium indításához kérném a segítségeteket.

Új akvárium indításánál olvastam, hogy jól jönnek a baktérium kultúrák.
Ezt néztem ki: BioDigest - élő baktériumkultúra most csak 390 Ft - Green Aqua (Használjon egy ampullát 15 naponta 120 -1000 liter akvárium vízig.)
Ezzel kapcsolatban az a kérdésem, hogy új akvárium indításánál hogy kell eljárni?
Az akvárium mérete: 60cm*30cm*36cm=64l
Ha jól értem 1/2 ampulla is bőven elég egy ekkora akváriumhoz 2 hetente (gondolom heti 50% vízcsere mellett). Viszont ha naponta kiveszem a víz felét, akkor naponta kell fél ampulla vagy 1/4???
Vagy elég pár csepp 2-3 hétig naponta?
Hány ampullát javasoltok az indításhoz?
Esetleg más alternatíva az ADA-n kívül?

Másik kérdés:
Frissen telepített akváriumnál segít valamilyen gyökereztető hormon adagolása?
(pl Incit-2 vagy más Root Stimulator)


Segítségetek előre is köszönöm.
 
BioDigest-nél betennék 2 ilyen adagot az első héten. Nem porcióznám, nem finomkodnék.
A legtöbb baktérium indítónál az első hét ami intenzív új akvárium esetén. Kár nem lesz, csak gyorsabban beáll a rendszer.
 
BioDigest-nél betennék 2 ilyen adagot az első héten. Nem porcióznám, nem finomkodnék.
A legtöbb baktérium indítónál az első hét ami intenzív új akvárium esetén. Kár nem lesz, csak gyorsabban beáll a rendszer.
köszönöm...akkor két ampulla rendelve :)
Gyökereztető hormont adagolni (késhegynyire gondoltam) van értelme?
 
Hatóanyag: a-NES 0,2%

Cserepes növényeket, átültetésnél 2-3 alkalommal ezzel öntözöm. /Vagy ha szaporítani próbáljuk./

Ennyi nem sokat mond nekem. Én tuti nem raknám be a saját akimba.
 
Ennyi nem sokat mond nekem. Én tuti nem raknám be a saját akimba.
Ezt a leírást találtam a neten:

Részletek
Gyökereztető hormon por könnyen gyökeresedő lágyszárú növények gyökereztetéséhez.
pl. muskátli, gerbera, krizantém ...
Szer: alfa-naftilecetsav 0,1% hatóanyag tartalmú, vivőanyag talkum
Gyakorlatilag nem mérgező
Veszélyesség: Halakra nem veszélyes, méhekre nem veszélyes.
Közegészségügyi szempontból nem veszélyes.
Kezelés, tárolás: Eredeti zárt csomagolásban, száraz, hűvös helyen tárolható 2 évig. A szer a gyökérserkentő hatását korlátlan ideig megőrzi.
A kissé nedves dugvány talpat kb. 5 mm mélyen a hormonporba mártjuk, majd enyhén lerázzuk. Ezután a dugványt a gyökereztető közegbe dugjuk és a továbbiakban a termesztőtechnológia szerint kezeljük.
 
Azt írja nem mérgező, de ezt találtam még
"
PHYSICAL PROPERTIES
Solid.
Does not mix with water."

Részben oldódik vízben.
 
Azt írja nem mérgező, de ezt találtam még
"
PHYSICAL PROPERTIES
Solid.
Does not mix with water."

Részben oldódik vízben.
Köszönöm az infót. Az eredeti ötlet elvetve.
Ezek szerint csak ültetéskor jöhet szóba a gyökereket finoman meghempergetve benne.

Ha egyszer sok növényem lesz és kénytelen leszek egy másik akváriumot is beüzemelni..majd ott kipróbálom. ;)
 
Hát ha én csinálnám a következőt tenném:

....
Nagy akváriumnál 2 naponta 50% vízcsere az első 2 hétben.
Kicsinél naponta 50% az első 2 hétben.
...
Szia,
Mekkorától számít nálad nagynak (140l indítok most)?
Első naptól tápozni szeretnék (EI), aktívszén lehet bent az első 2 hétben?
Az első hetekben pihentetett csapvízzel cserélek, nem sokkolja a növényeket, ha egyik napról a másikra áttérek RO vízre?
A harmadik héten heti 2 vízcserét terveztem, a negyedikre már csak 1et. Mit gondolsz jó lesz így?
 
Back
Oldal tetejére