• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő indítása szűz akváriumban

Sziasztok,

Nagyon új vagyok még, bocsi, ha az előző postokban benne van a válasz, kicsit bizonytalan vagyok még.
Egy kis 10l-es aksival kezdem, még semmi nincs benne. Szombaton üzemeltem be a szűrőt és kb 1 héttel később tervezem bele az élőlényeket. Amíg nincs benne se növény, se hal, akkor is kell a vizet cserélnem?

Szia!
10 literbe inkább ne tegyél halakat!
Feltölteni elég lett volna a növények beültetése után.
Indítóbacikultúrát használtál? Az felgyorsítja a szűrő "érését", de még úgy is legalább 2-3 hét kell mire biztonságosan beteheted az állatkákat. Garnélákat javaslok.
 
Szia Lilla,

Nos szombaton a GA-ban Viktor végtelenül türelmesen magyarázta nekem a dolgokat, rengeteg kérdésem volt szegénynek lol .
Szóval megbeszéltük, hogy pár apró méretű garnéla és még apróbb halacska, 1, 1,5 cm max bekerülhet. De már a neon- méretű halak túl nagyok. Ezt meg is értettem és egyet értettünk.
Abban maradtunk, hogy a szűrőt beindítom, aztán majd a következő hétvégén, amikor a világítáást is megveszem, akkor vigyem csak a növényeket és élőlényeket.
Viszont arra nem emlékszem, hogy kell-e cserélnem addig a vizet, merthogy mindenhol ezt olvasom..
Nem, nem tettem bele bacikat. Nem tudtam, hogy kell. Lehet félreértettem, azt hittem ez magától beindul majd..
 
Ha se növény, se más élőlény nincs, akkor bomlástermék se nagyon van.
A bacik azt ennék, ha nincs kaja szerintem nem szaporodják túl magukat.
 
Szia!
10 literbe inkább ne tegyél halakat!
Feltölteni elég lett volna a növények beültetése után.
Indítóbacikultúrát használtál? Az felgyorsítja a szűrő "érését", de még úgy is legalább 2-3 hét kell mire biztonságosan beteheted az állatkákat. Garnélákat javaslok.

Upsz, látod, ennyire kezdő vagyok, így talán nem is láttad, hogy válaszoltam neked, mert nem a válasz linket használtam lol
 
Szia Lilla,

Nos szombaton a GA-ban Viktor végtelenül türelmesen magyarázta nekem a dolgokat, rengeteg kérdésem volt szegénynek lol .
Szóval megbeszéltük, hogy pár apró méretű garnéla és még apróbb halacska, 1, 1,5 cm max bekerülhet. De már a neon- méretű halak túl nagyok. Ezt meg is értettem és egyet értettünk.
Abban maradtunk, hogy a szűrőt beindítom, aztán majd a következő hétvégén, amikor a világítáást is megveszem, akkor vigyem csak a növényeket és élőlényeket.
Viszont arra nem emlékszem, hogy kell-e cserélnem addig a vizet, merthogy mindenhol ezt olvasom..
Nem, nem tettem bele bacikat. Nem tudtam, hogy kell. Lehet félreértettem, azt hittem ez magától beindul majd..

Szia!
Ha megkaptad a kiképzést a GA-ban, akkor OK.:)
A bacikultúra magától is kialakul, de ezt fel lehet gyorsítani. Esetleg a növénytelepítéskor tehetsz a vízbe ilyen készítményt.
 
Értem. Köszi a segítséget! Akkor még nem cserélgetem a vizet, ezek szerint nincs értelme :)
 
Sziasztok,

Nagyon új vagyok még, bocsi, ha az előző postokban benne van a válasz, kicsit bizonytalan vagyok még.
Egy kis 10l-es aksival kezdem, még semmi nincs benne. Szombaton üzemeltem be a szűrőt és kb 1 héttel később tervezem bele az élőlényeket. Amíg nincs benne se növény, se hal, akkor is kell a vizet cserélnem?
szia!
nem kell cserélni a vizet,viszont folyékony vagy egyéb bacikat adhatsz a vízhez.Hosszú bejáratás esetén viszont érdemes némi halkaját szórni a vízbe,hogy legyen mit bontani:).
Jó forumozást..
 
szia!
nem kell cserélni a vizet,viszont folyékony vagy egyéb bacikat adhatsz a vízhez.Hosszú bejáratás esetén viszont érdemes némi halkaját szórni a vízbe,hogy legyen mit bontani:).
Jó forumozást..
lassú voltam..ops
 
szia!
nem kell cserélni a vizet,viszont folyékony vagy egyéb bacikat adhatsz a vízhez.Hosszú bejáratás esetén viszont érdemes némi halkaját szórni a vízbe,hogy legyen mit bontani:).
Jó forumozást..

Szuper, ma reggel be is szerzem ezeket, remélem a helyi kisboltban találok, ha nem belógatom a macsekot :p .
 
Na, Macsek megúszta (huhh, nagy kő esett le a szívéről, nincs pancsi lol ), találtam Sera bio nitrivec néven egy cuccot, nagyon kíváncsi vagyok :D
 
Na, Macsek megúszta (huhh, nagy kő esett le a szívéről, nincs pancsi lol ), találtam Sera bio nitrivec néven egy cuccot, nagyon kíváncsi vagyok :D
Nem a legjóbb amit találtál,de szerintem megteszi csak lassabban. :)
 
Nem a legjóbb amit találtál,de szerintem megteszi csak lassabban. :)

A terméken az áll, hogy akár már 24 órán belül is lehet telepíteni a halakat. Ez leginkább csak reklámszöveg? Már annak is örültem, hogy ebben a pici boltban legalább volt ilyen..
 
Erősen reklámszövegnek tűnik, én nem tennék be halakat ilyen hamar. Kell egy kis idő a baciknak is míg megtalálják a helyüket.
 
Erősen reklámszövegnek tűnik, én nem tennék be halakat ilyen hamar. Kell egy kis idő a baciknak is míg megtalálják a helyüket.

Eredetileg szombaton terveztem menni a GA-ba, várjak még legalább egy hetet? Vagy addig valamennyire beállnak a dolgok? Látom van aki 2-3 hetet is üresen jáaratja az akváriumot.. Olyan türelmetlen vagyok és már most mennék legszívesebben :D.
 
Nyiss egy naplót úgy egyszerűbb lesz segíteni.
a naplóban írd le mekkora akváriumot akarsz indítani, milyen talajt, világítást, szűrőt, növényeket, állatokat akarsz bele, mikor indítottad.
 
Nyiss egy naplót úgy egyszerűbb lesz segíteni.
a naplóban írd le mekkora akváriumot akarsz indítani, milyen talajt, világítást, szűrőt, növényeket, állatokat akarsz bele, mikor indítottad.
Jól van, átteszem magam "Napló-módba", lehet, hogy tényleg úgy egyszerűbb lesz :)
 
Back
Oldal tetejére