• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrés a növényes akváriumban

Csatlakoznék keymaker véleményéhez abban, hogy egy 240-es medencénél 2 szűrő használata hosszútávon mindenképp a legjobb befektetés.

Persze sokminden függ az akváriumodtól is. Na nincs sűrűn beültetve vagy éppen az alsó részekbe építkeztél csak (iwagumi) akkor a szűrő kevesebb ellenállásba ütközik majd, itt elképzelhető, hogy egyik oldalról is jól meg tudja forgatni a vizet.

Én egy kissebb szűrővel kezdtem anno 950l/h. És egymás után jöttek a gondok. Túl hamar csökkent a szűrő teljesítménye. Képtelen volt a 120 cm széles akváriumot úgy megforgatni hogy ne legyenek nagyobb holt terek.

Így sok probléma adódott. Olajos filmréteg a vizen. Nem megfelelő szűrés az akvárium másik oldalán. Sűrűbb karbantartások. A CO2 megállt a lassú mozgású részeken halak pedig nem győztek pipálni és bujkálni. Be kellett iktatnom az ellentétes oldalra egy Hydor Korallia keringetőt. Ami látszólag megoldotta a problémát, de mégsem. A holt teret megmozgatta, de a víz minőségén nem tudott javítani. Ráadásul a szerkezetéből adódóan állandóan eltömítődött a lebegő növény darabkáktól.

most egy 950 es egy 1150 l/h szűrő együtt dolgozik és semmi problémám nincs. alga nulla, víz tökéletes, nincsenek holt terek. a CO2 viszonylag egyenletes de mindenképp jól megkeveri a 2 szűrő. váltva tisztítom őket igy sosem egyszerre gyengülnek és a bakterium kúltúrát sem bombázom le.

nálam előfordult az is hogy amíg 1 szűrő volt eltört a kerámia tengely. hétvégén természetesen amikor sehol nem találsz ilyet....

bár nem gondolunk erre de a kulcs alkatrészek ha ledöglenek és rosszkor döglenek le, az egész addigi munkánkat tönkre tehetik. a nagyon erős szűrő is lehet jó választás ha figyelsz rá. általánosságbaan elmondható hogy 7-15* forgatást csinálnak legtöbben.
 
Köszi neked is Viktorlantos!

Nagy valószínűséggel a 2 db 2075-ös lesz a legjobb. Úgyhogy most ez a terv!
Köszi a segítséget, de még úgyis lesznek kérdéseim:D
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni mi másban mint szűrő témában! Csináltam egy kis táblázatot az összehasonlítás miatt. Remélem a link is jó lesz! Aqua pro-tól egy kicsit félek mert legolcsóbb, de őket is beraktam a táblázatba hydor azért nem került be mert jót még nem hallottam róla. Amin gondolkozom hogy eheim vagy JBL?!?!?!?!?!?! Mert JBL-ből az E900 szerintem lehet jobb választás lenne mint az eheim, de kíváncsian várom a véleményetek!

http://picasaweb.google.hu/Ocsi.photos/Tablazat?authkey=Gv1sRgCKyf9Izqy4TOfg#5336466992040705474
 
Labirintkopoltyus said:
Csináltam egy kis táblázatot az összehasonlítás miatt. Amin gondolkozom hogy eheim vagy JBL?!?!?!?!?!?! Mert JBL-ből az E900 szerintem lehet jobb választás lenne mint az eheim, de kíváncsian várom a véleményetek!
JBL, Tetratec, Eheim, Fluval. Ezekkel tényleg nem lőhetsz nagyon mellé.

Szerintem 100 literre egy Eheim 2026 kell. Számomra ez nem kérdés - de ebből le kell vonni, hogy mindenki picit elfogult egy adott márkával, ha szűrőről van szó. Nézd meg a külföldi fórumokat, a legjobb akvaristák évekig ugyanazt a márkát használják... Ha szereted a táblázatokat, akkor ezt is nézd meg. :)

Viszont örömmel olvasom, hogy nem sokkal vagytok lemaradva attól a kategóriától a keresgéléseitekben, amire már csak annyit kellene írnom hogy "igen". :) Most is, pont 1-el lőttél alá a 2224-es szűrővel. Fero is csak 1-el lőtt alá. Fel fogunk zárkózni a lengyelekhez (európai nagyhatalom) az akvarisztikában, meglássátok. :cool:
 
Köszi Keymaker a választ!
JBL E900 lesz most ezt mondom, de a boltban úgy is megakarok nézni még többet, szerintem örülni fognak nekem :D
 
Hali!

Mint már írtam nekem egy nekem egy JBL 700 van nettó 50 literhez.Már bánom, hogy nem vettem nagyobbat.A 100 liter felettihez a min. 900-as de inkább az 1500-as kellene.Azt el tudod osztani, hogy megfelelő legyen az aksiban a vízkeringtetés.Viszont baromi drága, az igaz.De azért még van néhány szűrő ami jó lehet, bár kaymaker szerint ezek a "futottak még" kategóriában vannak, annak ellenére, hogy Eheim koppintások és sokan meg vannak vele elégedve.
 
Szerintem a mostanihoz képest is hatalmas nagy előre lépés lesz! Keymaker szerintem ne olvasd tovább :D Egy Hydor Crystal 1 (K20 II) és egy AquaEl FAN-1 van benne. Amikor vettem az akváriumot (4-5éve) lebeszéltek az egyel nagyobb hydorról mert túl nagy lesz a sodrás. Két hete raktam be az aquael-t kipróbálni mi történik. Hydorban csak szivacs van az aquaelben meg kerámia gyűrű. Láthatóan tisztább a víz azóta. Alga problémám nem volt csak zöld pontalga volt a vasfán egy kevés, de nekem tetszett is olyan természetesnek tűnt, de a neritinák elvették ezt a kis örömöt is. Meg az anubias nana-n volt még egy kevés alga, de arról meg a red cherryk gondoskodnak :) Pár hete volt barna ecset alga, de olvastam róla régebben hogy Co2 ingadozás miatt van vagy ha kevés. Pár napra lezártam ettől még jobban nőttek, egy bubi/sec helyett azóra 2bubi megy és el is tűnt és egy hónapja nem is láttam!
 
Én kicsit árnyaltabb lennék mint Key. Sokféle szűrőt használnak világszerte. Vannak kedvenc és vannak kiemelt minőségű márkák.

A szűrő választásnál mint minden másnál sok szempont játszik. Teljesítmény, szűrőközeg, minőség, ár, használhatóság, alkatrész ellátottság, vásárlók véleménye stb stb. Mivel a szűrő jó esetben évekig fog téged szolgálni bele kell gondolni, hogy lesznek alkalmak mikor cserealkatrészeket kell venned. Kerámia tengely, zárócsapok, tömítők, gumiszallagok, rotor stb stb.

Az Eheim márka szerintem az egyik legjobban ellátott szűrő ezen a téren. Gyakorlatilag minden cserealkarészhez hozzájuthatsz ha kellene.

Szóval csak azt akartam mondani vásárlás előtt a jövőbeli alkarész ellátást is nézd. Vagy épp a többi szempontot.
A végső döntés úgyis a tiéd, és lehet jól jársz egy relatív olcsó szűrővel is, ami aztán gond nélkül fog évekig szolgálni, vagy a saját károdon tanulsz majd.
 
viktorlantos said:
Én kicsit árnyaltabb lennék mint Key. (..) Az Eheim márka szerintem az egyik legjobban ellátott szűrő ezen a téren.
Ez neked árnyaltabb???? :D
 
Viktor most az én gyomrom is összerándult! Erre nem is gondoltam, de talán a JBL-nek is jó az alkatrész ellátotsága. :)
Nekem a JBL e900 szépen tisztán tartja a 112 literes akváriumomat. (igaz összehasonlitási alapom nincsen) Bár a kerámia hengeren kívül ( állitólag nem a legjobb minőség ) csak szivacsok vannak benne, igy biológiai szűréshez ajánlott plusz más szűrő anyag vásárlása.
 
kocsa said:
[...] csak szivacsok vannak benne, igy biológiai szűréshez ajánlott plusz más szűrő anyag vásárlása.

Vagy rendesebb anyaggal való feltöltés, hisz van benne jócskán rekesz ;)
Egyébként a szivacs sem olyan rossz biológiai szűrő. Gondoljunk csak a Hamburger Mattenfilterekre.
 
Proci said:
kocsa said:
[...] csak szivacsok vannak benne, igy biológiai szűréshez ajánlott plusz más szűrő anyag vásárlása.

Vagy rendesebb anyaggal való feltöltés, hisz van benne jócskán rekesz ;)
Egyébként a szivacs sem olyan rossz biológiai szűrő. Gondoljunk csak a Hamburger Mattenfilterekre.

Igen Proci ez teljesen így van, de az akkor működik, ha jóval nagyobb rekesz áll rendelkezésre a szivacs számára. Ezeket inkább házi készítésű külsőszűrőknél szokták használni, ahol nem annyira limitáltak a lehetőségek. A vödrös, gyári megoldásoknál pont ezért, mert limitáltak a lehetőségek, inkább a szivacsnak szánják a mechanikai szűrést, a kerámia gyűrűknek a biológiait, mert ugyanazon térfogaton, jóval nagyobb felületet képesek biztosítani a baktériumoknak. De az tény, hogy a szivacsban is megtalálhatók ezek a baktérium telepek.
 
Levinen said:
[...]A vödrös, gyári megoldásoknál pont ezért, mert limitáltak a lehetőségek, inkább a szivacsnak szánják a mechanikai szűrést,[...]
Hm, igazad van! Köszi, a méretbeli különbségekre itt hirtelen nem gondoltam:)
 
Sziasztok!

A Gábor nanojában(webshop link moderálva, tetra 20) Hydor K10-es mini belső szűrőt láttam Nigro blogján.
Illetve nem láttam, csak olvastam:)
Elég kicsi, nem nagyon vehető észre egy dúsabb akváriumban.
170L/óra max teljesítménye van.
Külső szűrő helyetti alternatíva lehet?
 
te is láttad. működik.
de viszont csak amano garnéla van benne (ha jól láttam 2, de legközelebb megnézem)
szerintem simán megoldható.
 
jojo said:
Sziasztok!

Már sok példa mutatta, hogy működőképes a dolog.Csak jól tervezd meg.Az akváriumot meg akarod fúratni, vagy más megoldást keresel?

Egyáltalán nem szeretném megfúrni, vagy akárhogy máshogy megbuherálni az akváriumot.
Csak nagyon tetszik a Tetra 20L-es aksija, és ahhoz ugye egy elég nagy gyári szűrőt ad, amit nem lehet eltakarni
Egyelőre nem szeretnék sokat kiadni szűrőre, majd talán később.
Gábor akváriumán meg nem lehet észrevenni semmit.
Szeretném pl egy rotala erdő mögé betenni.

?
 
Back
Oldal tetejére