• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Stones in the grass

bence.b

Kertész segéd
Sziasztok!
Március óta gyűjtögettem a hozzávalókat ehhez az akváriumhoz, és tegnap végre valahára feltölthettem vízzel :)
Sok-sok halas aki után ez az első nővényes, remélem valami jó sül majd ki belőle..

Akvárium: 48x30x34cm (H x Sz x M) kb 49 liter
Szűrés: Eheim Classic 2213 biológiai töltettel + Seachem Purigen
Fűtés:Hydor ETH 200W
Világítás: Sylvania 36W 6500 K compact fénycső, Boyu armatúra
Talaj: Tropica Substrate 1l, ADA Amazonia 6l
Dekor: 7kg Manten kő
Tápozás: Green Aqua Micro + MACRO, Easy Carbo
Növények: Eleocharis acicularis, Echinodorus tenellus, Micrantheum Sp. Monte Carlo, Cryptocoryne lutea Hobbit(mindegyik zselés)
Co2: élesztős, Wave Labyrinth spirál diffúzor
Halak, Garnélák: oto-k meg red cherry-k biztosan kerülnek majd bele, a többit még nem tudom:)
DSC01931_zpsv2p6fdsi.jpg

A talaj alá került 60 literre való ADA Penac P + Penac W, illetve volt még pár db JBL golyóm, ezeket is elhasználtam összetörve.

2_zpsgx7ay2bc.jpg

A kövekkel rengeteget legóztam, mert valahogy sehogy se tetszett az összkép..Ezzel sem vagyok kibékülve, remélem nem lett túl amatőr:unsure:
Itt már a végleges világítás van az aki fölött

DSC01943_zpsnfcpivru.jpg

Ültetés után. DSM módszerrel indítottam, aminek kb 2 hét után véget kellett vetnem mert hiába hagytam rést szellőzni, az Amazonia sajnos elkezdett gombásodni. Biztos túlzásba vittem a párát

3_zpsqia94osc.jpg

A tegnapi feltöltés után:) A ki-/befolyó csöveket akrilból hajlítottam, a befolyó végére a Dennerle Lilly Pipe-ja került. Érdekes volt nézni, hogy a Wave CO2 spirálban a leírásnak megfelelően tényleg csak másfél nap után kezdtek el szépen rendezetten menni a buborékok. Nem tudom, hogy ér-e valamit de nagyon jól néz ki :D

5_zps1wuiweao.jpg

4_zpso9p1czsb.jpg

Hát egyelőre ennyi:) most szurkolok, hogy minden rendben legyen. Sajnos a színeket nem adja vissza a fényképezőm, ennél azért üdébb az egész élőben. A világítás 7 órát megy, csinálom a vízcseréket(30%/nap), a tápozást is megkezdtem: 1.5 ml/nap mindenből

Van amit kapásból nem jól csinálok? :unsure:
 
1 hetes akiba- úgy tudom - nem szoktunk még halakat tenni... Vagy igen?
Nem is tudtam, hogy az RC algaevő....vagy igen?
 
1 hetes akiba- úgy tudom - nem szoktunk még halakat tenni... Vagy igen?
Nem is tudtam, hogy az RC algaevő....vagy igen?

Szia!
Valóban, jobb lett volna még várni vele...Az előző akváriumból mentettem ki az oto-kat meg ezt a pár garnélát, remélem nem lesz gond velük, egyelőre jól vannak:) talán nem is baj, hogy nem egyszerre kerül bele az összes hal hanem két felvonásban. Természetesen tápot is adok az RC-knek, nem fogom őket éheztetni :D

Szééép(y) Lassan összefüggő lesz a gyeped. A tenellus meg felfalja a hobbitot :)

Köszönöm szépen! :) hááát igen lehet ha újra kezdeném nem oda ültetném :D vagy kihagynám
 
Sziasztok! Most 3 hetes az akvárium:)
7_zps9skfg9cp.jpg

Ez még egy szombati kép, a tenellus nagyon megnőtt
8_zpsxh7qc3j4.jpg

Ezért elől levágtam mert eléggé takart, nem gondoltam volna, hogy ilyen 25 cm magasra is megnő..úgyhogy ott most van egy kopár folt, remélem gyorsan benövi a monte carlo
Tegnap bekerült egy csapat vörös neon, ha kinövik a helyüket átkerülnek a tesóm nagy akváriumába, én meg majd kitalálok valamit helyettüko_O A köveket is le kéne sikálni...:shame:
 
5. hét :)
10_zpstwuacsy6.jpg

Beszereztem egy Sera légpumpát, mert zavart, hogy volt egy kis felszíni hártyásodás. Éjszaka megy lámpaoltás után 8 órán keresztül, azóta mintha még a víz is tisztább lenne :D csak a buborékok miatt jobban koszolódik az üveg meg a lámpa..
A 2. hét után emeltem a tápokon: Micro+Macro: 2,5ml/nap (vízcsere után 3ml) Carbo: 2ml/nap, így szépen bubiznak a növények:)

Nem hagyom, hogy a tenellus ránőjön a gyepre, viszont hátul meg folyamatosan sűrűsödik, ezt érdemes lenne valahogy ritkítani? Meg egyáltalán, szerintetek hogy kéne megnyírni a "füvet" hogy legyen egy kis formája?
 
5. hét :)
10_zpstwuacsy6.jpg

Beszereztem egy Sera légpumpát, mert zavart, hogy volt egy kis felszíni hártyásodás. Éjszaka megy lámpaoltás után 8 órán keresztül, azóta mintha még a víz is tisztább lenne :D csak a buborékok miatt jobban koszolódik az üveg meg a lámpa..
A 2. hét után emeltem a tápokon: Micro+Macro: 2,5ml/nap (vízcsere után 3ml) Carbo: 2ml/nap, így szépen bubiznak a növények:)

Nem hagyom, hogy a tenellus ránőjön a gyepre, viszont hátul meg folyamatosan sűrűsödik, ezt érdemes lenne valahogy ritkítani? Meg egyáltalán, szerintetek hogy kéne megnyírni a "füvet" hogy legyen egy kis formája?
 
Nagyon tetszik az akváriumod, gratulálok hozzá! Nekem is hasonló méretű van hátul tenellussal, elég nehéz nekem kordában tartanom.Metszeni látható helyen nagyon csúnya ill. nem természetes hatást kelt, ha a kövek takarásában vágod, a fölösleges szálakat, akkor nem látszik a vágás, az új szálak pedig remélhetően jó helyen nőnek, de ezt befolyásolni nem tudod. Véleményem szerint is most még nagyon jól néz ki, arányos, és elég jól követi a kövek vonalát, de nem lesz ez mindig így. Nálam idővel egészen felért a felszínig és az nem volt szép. Időnként kapott egy tarvágást, és megint szép lett, de nem feltétlenül ott nőtt, ahol szerettem volna. Egy idő óta olyan sűrű és erős a gyökere, hogy elég csipesszel tépegetni, és tőben leszakad a levele, ehhez a tied még fiatal szerintem. Én ahol ritkítanám a helyedben, az a bal hátsó kő és az üveg közötti rész, oda szerintem valami kevésbé masszív megjelenésű növény kellene pl. acicularis. Mintha eredetileg az is lett volna itt. Most egy kicsit a tenellussal miatt balra tolódik az egyensúly. A kövek által határolt kis öbölbe is acicularist ültetnék.
 
Jól alakul a dolog(y) én nem nyírnám a füvet nekem bejön ;)
nagyon szép és hangulatos ez az akvárium, gratula!
Köszönöm szépen! :)

Nagyon tetszik az akváriumod, gratulálok hozzá! Nekem is hasonló méretű van hátul tenellussal, elég nehéz nekem kordában tartanom.Metszeni látható helyen nagyon csúnya ill. nem természetes hatást kelt, ha a kövek takarásában vágod, a fölösleges szálakat, akkor nem látszik a vágás, az új szálak pedig remélhetően jó helyen nőnek, de ezt befolyásolni nem tudod. Véleményem szerint is most még nagyon jól néz ki, arányos, és elég jól követi a kövek vonalát, de nem lesz ez mindig így. Nálam idővel egészen felért a felszínig és az nem volt szép. Időnként kapott egy tarvágást, és megint szép lett, de nem feltétlenül ott nőtt, ahol szerettem volna. Egy idő óta olyan sűrű és erős a gyökere, hogy elég csipesszel tépegetni, és tőben leszakad a levele, ehhez a tied még fiatal szerintem. Én ahol ritkítanám a helyedben, az a bal hátsó kő és az üveg közötti rész, oda szerintem valami kevésbé masszív megjelenésű növény kellene pl. acicularis. Mintha eredetileg az is lett volna itt. Most egy kicsit a tenellussal miatt balra tolódik az egyensúly. A kövek által határolt kis öbölbe is acicularist ültetnék.
Szia! Ez tök jó ötlet! már úgyis ideje volt, hogy megnyírjam a monte carlot (a képeken nem látszik jól de több helyen már 3-4 centi vastag volt), úgyhogy balról a kő mellől kivágtam a tenellust az acicularis közül és ide nem hagyom majd, hogy visszanőjön. Köszi a tippet;)
 
Back
Oldal tetejére