• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hageyama

Mandano

Kertész szaki
Sziasztok!
Végre elérkezett ez a nap is, hogy elindíthatom első komoly naplómat. Fél év alatt sikerült eljutnom a kell egy akvárium(halakkal, T-Rex fejjel)-tól a növényes(high-tech) akváriumozásig. :) A hétvégi ReScape meg rendesen megdobta a tettvágyat! :artist:

A technika:
  • Üveg: 35*35*40 sima, hajlított sarkokkal.
  • Világítás: Dennerle Scapers light 24W + Wave Zen 20W
  • Szűrés: Eheim 2071 Prof3 (gyári töltettel, később full substrat pro)
  • Co2: 10kg Linde palack, UpAqua Reduktor mágnesszeleppel, Üveg diffúzor
  • Fűtés: Eheim Jager 50W
  • Táptalaj: Tropica substrate
  • ADA aljzat adalékok: Penac P, -W, Bacter 100
  • Talaj: ADA Aqua Soil Amazonia
  • Kő: Seiryu
  • Növények: Micrantheum Monte Carlo, Lilaeopsis mauritiana, Ludwigia Arcuata
  • RO víz
  • Tápozás: Green Aqua Micro, Macro, Easy Carbo
0.nap
Kőválogatás 3 percen belül:
22017867_788fce317219c0d8146ddd5435caa812_l.jpg

A berendezés nem sikerült 7 perc alatt:
22017871_1857d013185632cb9eb216f422eb4a4b_l.jpg

Az növények ültetését meg nem is néztem mennyi idő volt! :)
22017873_f30bbdffd3ed23a98072e4326d801a5a_l.jpg

Az üvegtisztítástól a képen látható végeredményig 6 óra telt el. Nem is rossz!:eek:ldman:
Egy olyan kérdés viszont felmerült a végén, hogy a vizet mivel és mennyire kéne visszasóznom?

Véleményt, kritikát, oltást, savazást nyugodtan zúdítsátok rám! :)

Üdv.
Ricsi
 
A CO2-t látom nem bíztad a véletlenre, kb. 5-6 évig elég lesz! ;)
Tetszik az elrendezés! Kicsit alacsony, de ez most már ilyen.
Visszasózni én csak a garnélák miatt szoktam, növények miatt nem.
A bal hátsó fele üres, esetleg egy lebegő kő? :D
 
Élőben valahogy nem tűnik ilyen alacsonynak. Persze lehet csak én látom magasnak, mert előtte manado volt benne, azt meg szépen elterítették a páncélosok! :) Remélem a garnélák majd nem rendezik át a terepet! A garnélák még várhatnak, előbb a növények maradjanak meg, bal hátsó sarkot remélem birtokba veszi majd a mauritiana.

És ha már van Tds mérőm, akkor használom is! :) Mindent megmértem, amit találtam.
Csapvíz (Bp.XI.) 230, RO piros ága 180, Tiszta RO víz 5,
Akvárium feltöltés után 25, Akvárium 1 naposan 45
S-Budget sz.mentes ásványvíz 240

Co2 palackot majd kisebbre kell cserélnem, mert ez nem fér be a szekrénybe. (Ekkora volt otthon)
 
A technikával nem lesz gondod, az már biztos!:)
Visszasózni GH, KH+ adalékkal tudsz, mindannyian így csináljuk.

Csak így tovább, gratula!
 
Tegnap megvolt a 2. vízcsere. Kezd tisztulni a víz. Adagolok napi 4-4ml GA microt-macrot, 2ml EasyCarbot és egy kis Co2-t.
Világítás egyelőre napi 5 óra. (Ha valamit rosszul csinálok, javítsatok ki! :) )
3.nap
22032863_b55c0f5b5c82cf9540fa3d3e84af0d26_l.jpg
 
Tegnap megvolt a 2. vízcsere. Kezd tisztulni a víz. Adagolok napi 4-4ml GA microt-macrot, 2ml EasyCarbot és egy kis Co2-t.
Világítás egyelőre napi 5 óra. (Ha valamit rosszul csinálok, javítsatok ki! :) )
3.nap
22032863_b55c0f5b5c82cf9540fa3d3e84af0d26_l.jpg
Nem lesz túl sok ez a tápozás?
 
Nem lesz túl sok ez a tápozás?
GA adagolás szerint: Heti 3 (30%-os)vízcserénél 1.6 ml/20l naponta. Az 50l-re 4ml/nap.
Természetesen majd ha csökkentem a vízcsere gyakoriságát, akkor csökkentem a mennyiséget!
 
GA adagolás szerint: Heti 3 (30%-os)vízcserénél 1.6 ml/20l naponta. Az 50l-re 4ml/nap.
Természetesen majd ha csökkentem a vízcsere gyakoriságát, akkor csökkentem a mennyiséget!
Ja, én már a heti 1 50%-ban gondolkodtam. :)
 
Hogy mekkora változáson tud átmenni egy akvárium 2 nap alatt! :)
(Irodában van az akvárium, így szombat, vasárnap nem látom.)
Az Arcuata kezdi felvenni igazi formáját. Szépen megnyúltak a felső levelei és kezd elszíneződni is. (Pénteken még nem tudtam eldönteni, hogy csak elsárgul vagy pirosodni akar. (n) ) A Montecarlo hozott egy sor új kis levelet. A Mauritiana-n nem látom a változást, az olyan fűszerű... :)
Vízcsere után dobok egy képet! (A szokásos gyenge minőségűt. :( )
Köszi, hogy benéztél!
 
Vízcsere megvolt, kisebb-nagyobb izgalmakkal... :)
A kisebb izgalom az volt, hogy találtam egy ismeretlen eredetű, fajtájú kis csigaszerű lényt.
(Nemtudom mennyit segít a faj megállapításában, de olyan szépen roppant amikor megfogtam csipesszel. :) )
A nagyobb izgalom az volt, amikor a Wave lámpát hajtottam vissza a helyére, önálló életre kelt és bebólintott a vízbe.
Szerencsére le volt kapcsolva vagy 10perce és csak az égő vége ért bele a vízbe uh. egy kis törölgetés után hibátlanul működik.
Kicsit meghúztam a csavarokat rajta, most már nem fog magától bólogatni.
Felmerült bennem a kérdés, hogy az Arcuata nem igényelne egy kis plusz vasat? (Ha jól olvastam itt a fórumon, a piros növényeknek az kell.) A másik pedig, hogy mennyire emelhetem a világítás idejét? Jelenleg 5 órát világítok. (Co2-n emeltem egy picit, most már nap végére egész zöld a DC.)
 
Huh, máris eltelt egy hét... Hogy szalad az idő. :)
14.nap
22072071_1cd0ebc1d1025d2622c40142e8782221_l.jpg

Jóhír: Arcuata megindúlt felfelé, MC mindenfelé bár kicsit lassabban.
Rosszhír: Megjelentek a hólyagcsigák. Remélem nem akarnak nagyon elszaporodni! (Persze, mert ők azt nem úgy szokták! :) )

Vízcserét visszaveszem heti kettőre, Co2-őt kicsit feljebb nyomom, mert még nem teljesen lime zöld a DC és a növények sem bubiznak.
 
Back
Oldal tetejére