• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Aokigahara

Nálam a két palack közti cső adta meg magát korábban. Fogyott a cső vagy nem tudom, de "hirtelen" csak lötyögött rajta. Az volt a vicces, amikor megnéztem, hogy mi lehet a baja, és ledobta a csövet a rendszer, durrant spriccelt, stb...szal csak óvatosan. Én 1 hétig nem kértem citromot tequilához. :D
Na pont ezert akarom cserelni a csovet En is,mert szerintem a gyari csovezest egy ido utan megeszi a citromsav [emoji4]
 
Üdv !
Még egy bő hét és elbomlik az akvárium :D
A múlthéten már a vízcsere is kimaradt,a csövek retkesek a szűrő lassan 5 hónapja nem volt takarítva,de most már mindennel megvárom a re-startot.
Az MC gyep helyenként már a 10 cm magasságot is eléri aminek következménye hogy a jobb sarokban már csak az üveg tartja lent hogy fel ne szakadjon.
A blyxa már a háttérnövény lett felnőtt a vízfelszínig,a következő scape-ben is hasonló háttérnövény szerepet tölt majd be.Viszont algám egy szál se szerencsére,remélem megmarad ez a jó szokás.
Úgy hogy ennyi,kép már nem lesz csak a másik naplóban a bontásról és építésről tervezek kis pillanatképeket egy sorba fűzni.;)
 
kép már nem lesz csak a másik naplóban a bontásról
Pedig éppen kérni akartalak, hogy csattints egyet, milyen lett elvadulva. :whistle:
Eszméletlen, hogy "elhanyagoltan" sem lett problémád az algákkal. Nagyon ráéreztél az egyensúlyra. (y)
Búcsúzóul még leírnád, mivel és mennyit tápoztál, mennyit világítottál, mennyi CO2 ment (tudom, nemrég kérdeztem, és kaptam is választ, de jó lenne így egyben) és még ami eszedbe jut? :notworthy:
 
Pedig éppen kérni akartalak, hogy csattints egyet, milyen lett elvadulva.
Meglátom mit tehetek ;)

Búcsúzóul még leírnád, mivel és mennyit tápoztál, mennyit világítottál, mennyi CO2 ment (tudom, nemrég kérdeztem, és kaptam is választ, de jó lenne így egyben) és még ami eszedbe jut?
No lássuk csak :
Táp : Dr.Garden/(most már Aqua Line TF Planter) micro 2 ml/ nap
Macro táp ( most már Aqua Line TF Planter) macro 2 ml / nap
porból kevert foszfát 4 ml/nap
Világítás : 2 x 24 watt 6500 k osram cső napi 7,5 óra
Co2 : d201 citromsavas napi 13 óra 1-1,5 bubi/sec
Heti vízcsere kb 30 % ez a kulcsa mindennek,ha ez kimarad egy hétig még nincsen gond de már látszik a különbség.
Úgy nagyjából ennyi,az biztos hogy túltápozom az akváriumot,de minden növény felveszi a tápot,mert az algák nem jönnek.;)
 
Üdv !
@Bandesz kolléga kért még képet,hát technikás van meg 2 hete nem vízcserés.
Fogadjátok szeretettel : :)

DSC05821.jpg


DSC05822.jpg


DSC05823.jpg


DSC05824.jpg
 
Most akkor van értelme titkolózni,en pl nem naplózok(Nem nekem talältäk ki),de sokan titkolják(juk),es tessek végig vezetve volt a napló,räadäsul nem a legkomolyabb technikával és lám.KOPP állunk leesik!Titkolózni vagy nem titkolózni,ez itt a kérdés!
 
Most akkor van értelme titkolózni,en pl nem naplózok(Nem nekem talältäk ki),de sokan titkolják(juk),es tessek végig vezetve volt a napló,räadäsul nem a legkomolyabb technikával és lám.KOPP állunk leesik!Titkolózni vagy nem titkolózni,ez itt a kérdés!
Az én privát véleményem, hogy nincs értrlme, csak a profi ligában, ahol már az ekkora tankok nem rúghatnak labdába, de nekem még az sem szimpatikus, nem erről kellene szólnia a hobbinak.
Ezt szerintem JuriJS tök jól leírta, az IAPLC topicban linkeltem is.
 
Az én privát véleményem, hogy nincs értrlme, csak a profi ligában, ahol már az ekkora tankok nem rúghatnak labdába, de nekem még az sem szimpatikus, nem erről kellene szólnia a hobbinak.
Ezt szerintem JuriJS tök jól leírta, az IAPLC topicban linkeltem is.
Igen olvastam!De a szabály az szabály!
 
Igen olvastam!De a szabály az szabály!
Nincsen olyan szabály, hogy titkolni kell az akváriumot, csak a beküldött fotó publikálására vonatkozik a tilalom, de itt is csak a top 100 esetében van súlya a dolognak. A nagymenők esetében már stratégia, de ez azért nagyon kevés embert jelent valójában.
Ezért is becsülöm @viktorlantos munkáját, mert megmutatta most is, hogy milyen út vezet egy ilyen jó helyezéshez. Egy csomó akcáriumot nem látunk emiatt a butaság miatt, mert nagyon sok nem ér oda a top 50-be és utána már senkit sem érdekel szinte. Pl ott van Cecska szavannás akija, amiből végül alig láttunk valamit sajnos.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére