• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hageyama

Ma felvettem a Re-Scape pólómat, ezért a vízcsere nem is volt olyan egyszerű... :)
Gondoltam, ha már úgy is bele kell nyúlni az akváriumba, akkor dolgozok is vele egy kicsit.
Kicsit átrendeztem a mauritianat egy alapos nyírás után. Jövőhéten megyek @Luigi13 -ékhoz és hozok valami stemet a bal hátsó sarokba is. Így sikerült:
22087675_6bc88aee5fac052b45456d64b9c4dae8_l.jpg

Viszont lassan a technikától nem látok semmit! :D
Bekerült a TS nano. Szépen "füstöl". A Green Aqua csapatnak köszönöm a FeketePénteket!
Sajna szép lassan megjelennek az algák, ezért a héten be kell telepítenem pár algaharcost.
Itthonról viszek 3 amanot. 3 otot és egy kis sziámit tervezek venni. Remélem ez így elég lesz.
 
Jajj de lemaradtam a naplózással... :)
Szóval a fejlemények:
Dec 3. Munkába állt 3 amano garnéla, 3 oto, 1 sziámi algázó
Dec 4-én meglátogattam @Luigi13 -ékat és a jóvoltukból az akvárium népesebb lett 7 Galaxy razbórával és 22 kicsi sakura garnélával. (Plusz egy kis növénnyel) (Hogy milyen szép az akváriumuk élőben...(y))
Dec 15. Olyan nagyra nőttek a növények a háttérben, hogy leárnyékolták a Montecarlot. Szóval nyírás.
És ha már nyírás, akkor belenéztem a szűrőbe is. 1hónap alatt az előszűrő még mintha új lenne.
És ha már szétszedtem a szűrőt, akkor már lecseréltem a ki- és befolyókat szép átlátszó üvegre.
A nagy munkába pedig úgy elfáradtam, hogy nyírás előtti, utáni képet csak holnap fogok feltölteni! :)
Köszi, hogy benéztél! :)
 
Megint eltelt egy kis idő, de az akvárium olyan szépen ketyeg, hogy nem nagyon van miről írnom.
Növények nőnek, már szép egybefüggő az MC pázsit.
Halak úszkálnak, kergetőznek.
Sakurák petésednek (!! :woot::woot: ). Reggel már láttam, hogy mintha kicsit ducibb lenne a többinél, de most irányba állt és benézhettem a szoknyája alá. Most jön majd a számomra izgalmas rész. Sakura mama első petéi, megtartja őket, vagy elszórja? Mikorra várhatóak a kicsik, ha megtartja a petéket? :nailbiting::nailbiting:

Köszi, hogy benéztél!:lurking:
 
Nálam okosabbak majd kijavítanak: a peték maradnak talán 1(-2?) hétig, aztán eltűnnek és pár nap múlva már lehet keresgélni a kicsi egyelőre inkább átlátszó porontyokat. :)
Képeket majd lőhetnél megint. Kíváncsian várom/várjuk! :)
 
És akkor a csúcs képek :) :
A kismama :)
22234329_2a9bd6d7488bc7f4ea70f6affe97c872_l.jpg

És az otthona:
22234331_61e40c9520eb73452ca84ec63e418580_l.jpg

Egy kis változtatást szeretnék eszközölni a növényeken. Bal hátsó (nemtommianeve) helyére Rotala-t gondoltam, előtte pedip a Lilaeopsis helyére Sagittaria Subulata-t terveztem. (Hátsó nemteccik annyira, másik meg nem nő.)
Köszi, hogy benéztél! :)
 
Szia! Korábban én is hasonló üveg diffúzort néztem ki magamnak, mint ami neked van... hogy muzsikál?
 
hogy muzsikál?
Szia! Hogy is mondjam, annyit tud, amennyibe került... :) A célnak tökéletesen megfelel, végzi a dolgát.
Szélein porlaszt nem túl kicsi, de nem is túl nagy bubikat. Kicsit hangos. (Nem vagyok kényes a hangokra, a szűrőt nem hallom, de ez furán sípol, bár én elég gyengéden pötyögtetem, ha jobban hajtanám, nem sípolna és a bubik is több helyről kisebb méretben jönnének.)

És ha már írok a naplóba:
Az MC fogta magát és elolvadt... Na nem teljesen, csak a leveleit dobálta el, a szárai megvannak. Hoz új hajtásokat, azok szép zöldek, de a régebbi levelek elhalványodtak és elhullottak. Mitől lehet ez?
Tápot adagolok napi 2-2-2 ml Micro-Macro-Carbo-t. (Heti 30% vízcserével, H-P-ig, de kb így elégnek kéne lennie a micro-macro-nak)
Világítás napi 8 óra (2napja felemeltem 9 órára) 44W-al. Co2 pötyög, DC a limenál kicsit sötétebb zöld.
Segítséget Köszönöm!! :)
 
Sziasztok!
Helyzetjelentés: 1.számú mami még hordozza a petéket, lassan itt lenne az ideje, hogy elengedjen egy pár kicsit! :)
Találkoztam még 2 mamival! :) Úgy látszik nekik tetszik a környezet!
MC továbbra sem valami szép, próbál új leveleket hozni, de nem olyan szép, mint az első hónapban volt.
Galaxyk kaptak egy kis erősítést, plusz 5 fő. (Próbáltam lányokat halászni a GA-ban, nem biztos hogy sikerült, egyrészt nem értek annyira hozzá, másrészt elég fakó volt mindenki... Azért a lehetőséget és a kedvezményt köszönöm @viktorlantos )
Növénycsere megtörtént. Bal hátra bekerült Rotala sp. vietnam (Köszi @danyi03 !) elé pedig egy "marék" Echinodorus Tenellus.
Diffúzor csere is történt (GA-s kicsi japán), csak mert a másik gyorsan algásodik, gondoltam így nem marad co2 nélkül az aki amíg az egyik ázik. Szűrő majd kap egy liter BioRio-t ha megoldom hozzá a szűrőzsákot.
Képet most nem kaptok, mert vállalhatatlanul néznek még ki a növények! :)

További algamentest mindenkinek!
 
Szia!
Számíts rá, hogy ha nem véded le hálóval vagy bármivel a beszívó csövet, akkor a frissen született RC-k átköltöznek majd a szűrődbe, mert átférnek a résen....
Ugyan ott is egész jól elvannak, de talán érdemes őket az akváriumban tartani, mert ott jobban érzik magukat és még Te is gyönyörködhetsz bennük! ;)
 
Megtaláltalak :).
Seiryuval mennyi az akvában lévő víz keménysége? Mérted már?
Bocs ha átugrottam felette.
Algák semmi? Seiryu szereti az ecsetet, tanúsíthatom :(
 
Üdv. a naplómban! :)
Seiryu rendesen emeli a keménységet, pedig ha jól emlékszem (csak) 4,5kg van benne!Heti 30% Full RO vizes cserével 3-4-es GH-t megemeli 7-8-ig. Alga fronton szerencsésnek érzem magam, indulásnál volt egy kis fonál meg barna, amit eltüntettek az algazabálók, azóta csak zöld pont algám van.
Az áramlást a szűrön fojtom, mondjuk már jó lenne kitakarítani a csöveket, mert azok is visszafogják az áramlást! :)
 
Megvannak a porontyok!! :D
Ma találkoztam 3-4 ici-pici garnélával. A legnagyobb kb 0.5cm lehet.
Pont tegnap néztem át a szűrőt, ott nem lakott egy sem! :)
Anyukából van legalább 4db. Lassan majd ők is potyogtatnak!
Növényfronton minden oké, szép folyamatosan nő és bubizik minden.
(Képet most sajnos nem tudok mellékelni!)
Köszi, hogy benéztél! További algamentest mindenkinek!
 
Back
Oldal tetejére